Sporx Extra Arama Logo

Deniz Çoban tartışmalı pozisyonları değerlendirdi
10

DENİZ ÇOBAN'DAN YORUMLAR

Fenerbahçe-Galatasaray derbisindeki tartışmalı pozisyonları Deniz Çoban yorumladı[beIN Sports]
9

FAZLASI OLMAZ

Belhanda'nın kartında umut vadeden atak başlangıcı yok. Rakibinin sağlığını tehlikeye düşürmüyor. Klasik bir faul. Fazlası olmaz. Gereksiz bir sarı kart olmuş.
8

İKİNCİ SARI OLMAZ

Belhanda'nın ilk hareketi sarı kart ise buna kesin kart çıkması gerekir. Belhanda'nın ikinci karttan ihracı gerekir diyebiliriz. Topa müdahalesi oyuncunun iyi niyetini gösterir. Bu harekete ikinci sarı kart hiç olmaz.
7

KLASİK SARI KART

Mehmet Topal kontrolsüz davranıyor. Belhanda'nın sağlığını tehlikeye atacak bir hareket. Klasik bir sarı kart. Karar doğru.
6

NET BİR SARI KART

Ayak ayak üstüne geldiyse, böyle bir basma varsa, klasik bir sarı karttır. Yardımcı hakem sarı kartı da söylemeyeliydi. Net bir sarı kart.
5

VAR KARIŞMAMALIYDI

Bir oyuncu arkada kaldıysa, öndeki hücum oyuncusuna hiçbir şekilde dokunmayacak. Burada faul kararı tartışılmaz. Hakemin beden dilinden anlıyoruz ki kartın renginde kararsız. Kaleci, Diagne'den daha erken topa dokunabilirdi. Topun kontrolü de Diagne'de değil. Ortada bir pozisyon. VAR'ın müdahale etmemesi gerekirdi. Ancak bu pozisyonda kırmızı kartın verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kırmızı kart yanlış değil ama yüzde 100 doğru da değil. Bu yüzden VAR karışmamalı.

4

KIRMIZI KARTI ZORLUYOR

Bu hareket, kırmızı kartı zorluyor. Kırmızı kart sınırlarını zorlayan bir pozisyon. Krampon ile rakibin hassas yerine darbe var. Kırmızı kart diyebiliriz ama bariz, net bir şekilde en az sarı kart verilmeliydi. İYi niyet unsuru var. Ancak bu unsur, hareketin kontrolsüz olduğu gerçeğini değiştiremez. Tartışmasız sarı kart verilmeli ve Fenerbahçe sahada 9 kişi kalmalıydı.

3

ONYEKURU MAĞDUR

Hakem pozisyona çok yakın. Skrtel, Onyekuru'nun ayağına basıyor. Sarı kart verilmeliydi ve Galatasaray lehine serbest vuruş kullanılmalıydı. Sonrasında da Skrtel, Onyekuru'ya sportmenlik dışı hareket yapıyor. Onyekuru tepki verince sarı kart görüyor. Faulu yapan Skrtel, mağdur olan Onyekuru, tartışmayı başlayan Skrtel, sarı kartı gören Onyekuru oldu.

2

GOLDE FAUL VAR

Bu, ligin kader dakikasıydı. Bu pozisyonu defalarca izledim. Feghouli topu kurtardıktan sonra Fenerbahçeli oyuncu rakibine çelme takıyor, ayağına basıyor ve arkasından da itiyor. Defalarca izledim ve faulden başka bir şey göremedim. Bu gol, lige tesir etti.
1

DOĞRU KARAR VERDİ

Futbol oyunun doğasında olan bir pozisyon. Böyle müdahalelerde çok penaltı düşünmeyiz. Penaltıyı gerektirecek bir müdahale yok. Palabıyık doğru karar verdi.