Arama Logo

Youcef Atal: "Galatasaray ve Trabzon beni istedi"
7
YOUCEF ATAL'DAN AÇIKLAMALAR
Adana Demirspor'da forma giyen Cezayirli futbolcu Youcef Atal, Fransız basınından SoFoot'a açıklamalarda bulundu.
YOUCEF ATAL'DAN AÇIKLAMALAR
6
"G.SARAY VE TRABZON'DAN TEKLİF ALDIM"

"Adana'da işler nasıl gidiyor?"

"Buraya imza atmadan önce birçok insanla konuştum çünkü ülkeyi tanımıyordum. Fransa'da başıma gelen şeyden sonra değişikliğe ihtiyacım vardı ve başka bir şey keşfettim. O sırada tamamen Afrika Kupası'na odaklanmıştım, bu yüzden menajerimle gelecek hakkında konuşmayı reddettim..Ancak yine de bir karar vermem gerekiyordu. Türkiye'deki transfer döneminin bitmesine bir hafta kala Adana'nın yanı sıra Trabzonspor ve Galatasaray'dan da teklifler geldi. Adana benim için çok doğruydu, sonra Sofiane Feghouli, Rachid Ghezzal veya Mario Balotelli gibi oyuncular beni buraya gelmeye ikna etti."

\
5
"BALOTELLI GERÇEKTEN İYİ BİR ADAM"
"Mario imzalamam için ısrar etti, bana iyi bir gruplarının olduğunu ve sezonu iyi bitirmek için çok katkıda bulunabileceğimi söyledi. Nice'te tanıdığım Mario'nun aynısıydı, her zaman güler ve şakalar yapardı. Adaptasyonum için çok şey yaptı, gerçekten iyi bir adam."
\
4
"RAMAZAN'IN ORTASINDA MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDEYİM"

"Türkiye'de çok mutlu görünüyorsunuz"

"Öyleyim çünkü Ramazan'ın ortasında Müslüman bir ülkede ailemle birlikteyim, daha ne isteyebilirsiniz ki? Benim için futbol mutlulukla eş anlamlı. Eğer onu benden alırsanız, benim için çok karmaşık olur ve sabahları gülümsemeden uyanırım. Bunu Adana'da buldum. Ayrıca stadyumlardaki atmosfer Cezayir'deki gibi sıcak ve bunu seviyorum."

\
3
"HATAMIN BEDELİNİ AĞIR ÖDEDİM"

"Geçtiğimiz Ocak ayında nefreti kışkırtmaktan sekiz ay hapis ve 45.000 euro para cezasına çarptırıldınız. Bu mahkeme kararından sonra Nice tarafından çıkışa doğru itildiğinizi hissettiniz mi?"

"Nice beni çıkışa doğru itmedi ama desteklendiğimi de hissetmedim. Konuşma her seferinde değişti... Hatamın bedelini çok ağır ödedim: sportif, hukuki ve mali olarak. Dışlanacağımı hissettim. Mesele para değil, aksi takdirde kalırdım. Benim futbol oynamaya ihtiyacım var. Adana'da bana en başından beri sevgi gösterdiler. Bu yüzden onları mutlu etmek istiyorum, bu beni motive ediyor."

\
2
PSG SORUSUNA CEVAP

"Son sezonlarda adınız PSG gibi büyük kulüplerin gazetelerinde dolaşıyordu. İleriye doğru bir adım atmak için neleri kaçırdın?"

"Nice'te harika bir ilk sezon geçirdim ve bir yıl sonra kulüpten ayrılma fırsatım vardı ama bu gerçekleşmedi. 2019 Afrika Kupası zaferinden sonra ayrılmalı ve ileriye doğru bir adım atmalıydım. Nice beni bırakmak istemedi ama sakatlıklar iyi bir sezon daha geçirmeme izin vermedi. Benim de payıma düşen sorumluluklar var, bazı şeyleri farklı yapmalıydım. Nice'te oynamayı seviyordum, güzel anılarım var."

PSG SORUSUNA CEVAP
1
"LALIGA YA DA PREMIER LİG'DE OYNAYABİLİRİM"
"Yaşanan onca şeyden sonra, asla asla dememek gerekse de Fransa'ya dönmeyi hayal etmek çok zor. La Liga ya da Premier Lig'de geleceği tatmak istiyorum, göreceğiz."
\