Arama Logo

Yazarlardan Süper Lig değerlendirmesi
7
YAZARLARIN SÜPER LİG YORUMU

Levent Tüzemen ve Gürcan Bilgiç, Sabah'ta Süper Lig gündemine dair sorulara cevap verdi. İşte o açıklamalar

YAZARLARIN SÜPER LİG YORUMU
6
LİG TAMAMLANIR MI?

Şampiyonluk mücadelesi tam gaz sürüyor. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki yarış, bu yaşananlara da bakarsak nasıl bitecek? Ya da bu lig tamamlanır mı yoksa mahkemede mi biter?

LİG TAMAMLANIR MI?
5
"BÖYLE BİR SÜREÇ YAŞANMADI"

LEVENT TÜZEMEN: "Böyle bir gergin ortam, demeçlerin havada uçuştuğu bir süreç hiç yaşanmamıştı. Şampiyonluk için her şey mübah olmamalı. Toplum gerilmemeli, insanlar birbirine düşürülmemeli. Yöneticiler ağzından çıkan söylemlere dikkat etmeli, herkes eğri oturup doğru konuşmalı. Özellikle sosyal medya bataklığında gerilim yaratmak isteyen provokatörlere ve senaristlere prim tanınmamalı. Galatasaray da Fenerbahçe de rekorlar kırmaya devam ediyor. Bu yarışı çomaklamadan, hayali senaryolar üretmeden izleyelim ve keyif alalım."

\
4
"SEYRANTEPE'DE FİNAL OLACAK"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Galatasaray da Fenerbahçe de dört elle sarılıyorlar hedeflerine, vazgeçmiyorlar. Bitime 1 hafta kala Seyrantepe'de final olacak. Görünen o… Görünmeyen ve tedbir alınması gereken nokta; Trabzon'da yaşananların aslında, bu maçın ön sunumu olması. Sokaklardaki insanlar öfkeliler. Belli gruplardan ayrıştırıcı, nefreti ve öfkeyi körükleyici yayınlar yapılıyor. Kendini aldatılmış, haksızlığa uğradığını düşünen bir taraftarı, bu kelimelerle kandırmak, kışkırtmak çok kolay."

\
3
NORMAL Mİ, TESADÜF MÜ?

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe maçında Halil Umut Meler'in kurbanı olduğunu açıkladı. Her hafta şampiyonluğa oynayan iki takım için çok tartışmalı hatalar oluyor. Bu normal mi, tesadüf mü?

NORMAL Mİ, TESADÜF MÜ?
2
"CEVABINI TFF VERİR"

LEVENT TÜZEMEN: "Halil Umut Meler'in maçı neden iptal etmediğinin cevabını ancak TFF verebilir. Bence Meler'in maçı oynatmasının temelinde, Türk futbolunun dengelerini korumak yatıyor. Meler bu denge uğruna kendini ateşe attı, TFF de yardım etmedi. Oysa devre arasında TFF yetkilileri, Meler ile bir görüşme yapabilir, maçın selameti adına Meler'in doğru bir karar almasına destek olurdu. Meler maçı bence 'kan kusup kızılcık şerbeti içtim' anlayışıyla oynatmak zorunda kaldı. Olayları bir provokasyon olarak görüyorum. Trabzon'a tamamen mal etmiyorum, İçişleri Bakanlığımız bu konuda mükemmel çalışıyor, dev operasyonlara imza atıyor. Ancak olaylarla ilgili medyaya yansıyan görüntülere de dikkatlice bakmak gerekir."

\
1
"YAŞANMAMIŞ GİBİ DAVRANIYOR"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Şu andan itibaren yanlış taç kararı bile tartışılır, çünkü bardak taştı. O kadar net, açıklanamaz kararlar verildi ki normal hataların bile anlaşılır tarafı kalmadı. Trabzonspor, hakemin kararlarını sorguluyor. Fenerbahçe, 'zaten maçın oynanmaması gerektiğini' söylüyor. İki taraf da haklı. Ama ben Ertuğrul Doğan'dan "Geçmiş olsun" açıklaması görmedim. Sanki hiçbir olay yaşanmamış gibi davranıyor."

\