Arama Logo

Yazarlardan Galatasaray değerlendirmesi
7
YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMU

Hürriyet yazarları, Beşiktaş derbisinden galibiyetle ayrılan Galatasaray'ın performansını değerlendirdi.

YAZARLARDAN GALATASARAY YORUMU
6
OYUNU NASIL BULDUNUZ?

Derbide gülen taraf misafir Galatasaray oldu. Sarı kırmızılılar golü erken buldu ve 88 dakika korumayı bildi. Nasıl buldunuz derbideki oyunu?

OYUNU NASIL BULDUNUZ?
5
"SADECE MÜCADELEYLE KAZANDI"
MEHMET ARSLAN: "Sabaha kadar oynansa Beşiktaş’ın kazanamayacağı bir maçtı. 2 takım arasında kalite farkı o kadar açıldı ki, Galatasaray sadece mücadele ederek kazanacak konumdaydı, öyle de oldu."
\
4
"LİG NASIL MANİPÜLE EDİLİYOR?"
MEHMET ARSLAN: "Hakem, penaltı tartışmalarına girmiyorum bile, şahane maç yönetti Halil Umut Meler. Kaybedenin saha dışı bahaneler ürettiği bir futbol kültürümüz var. Herkes ligin manipüle edildiğini söylüyor. 'Peki nasıl?' dediğimizde kimsenin yanıtı yok. Hakem kararlarını gösteriyorlar. Öz eleştiriden yoksun, bahaneci kültür her daim kaybeder."
\
3
"OYUN KALİTESİ YÜKSEK DEĞİLDİ"

UĞUR MELEKE: "Derbideki oyun kalitesinin yüksek olduğunu söylemek zor. Türkiye’de derbilerle ilgili 2 temel problem öne çıkıyor: Birincisi, müsabaka 0-0 gittiği sürece zaten futbol oynanmıyor. 1-0 olduğunda genelde oyun start alıyor ama Santos’un gerideyken planları hareketliliğe çok yeterli gelmedi. İkinci problem de derbinin "sahaya atılan su şişeleri arası futbol" kıvamında geçmesi. Acaba statlarda kapalı bardak suların satışını durdurmak düşünülebilir mi?"

\
2
"EN BÜYÜK FAKTÖR KADRO KALİTESİ"

FIRAT AYDINUS: "Derbide her iki tarafın öngöremediği erken gol oyunun tüm stratejisini ve şeklini değiştirdi. Öne geçen Galatasaray belki de tüm takımlar içinde en iyi yaptığı şeyi yaparak skoru koruyup vites yükseltmeden ve rahat bir mücadele ile derbiden hasarsız çıktı. Tabii bunda en büyük faktör her mevkiye dayalı kadro kalitesi üstünlüğüydü."

\
1
"MAÇIN ÖNEMİNİN FARKINDAYDI"

GÜNTEKİN ONAY: "Galatasaray maçın öneminin farkındaydı ve sahada kararlı bir grup vardı. 37’lik Mertens dahil oyuncular yoğun fiziksel mücadele sergiledi. Erken golle de risk almadan, iyi savunmayla oyunu tuttular. Icardi’nin fiziken alt seviyede olması ve Kerem Aktürkoğlu’nun dağınıklığı hücumu etkiledi. Ama şunu gördük ki Galatasaray çok tecrübeli, saha içi organizasyonu üst düzeyde ve omurgası ile güçlü bir takım."

\