Arama Logo

Yazarlardan Fenerbahçe değerlendirmesi
9
ALİ KOÇ'UN SÖZLERİ İÇİN YORUM

Gürcan Bilgiç ve Levent Tüzemen, Sabah'ta Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, "Ligden çekilme" açıklamasını değerlendirdi. İşte o yorumlar...

ALİ KOÇ'UN SÖZLERİ İÇİN YORUM
8
KARARINI NASIL BULUYORSUNUZ?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ligden çekilme kararını tartışmak için olağanüstü kongre kararı aldı. Daha önceki bir divan toplantısında "Ligden çekilelim" diyen bir üyeye "Böyle saçma şey mi olur? Duygusal düşünmeyin" yanıtını da yine Ali Koç vermişti. Ali Koç'un bu kararını nasıl buluyorsunuz, yoksa bir satranç mı oynuyor?

KARARINI NASIL BULUYORSUNUZ?
7
"ÇEKİLECEĞİNE İNANMIYORUM"

LEVENT TÜZEMEN: "Fenerbahçe'nin ligden çekileceğine inanmıyorum. Bu kararı almak kolay değil. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, Türk futbolunun ve Türk sporunun asırlık çınarları olmasının yanı sıra mihenk taşıdır. Ali Bey'in Trabzon'daki yaşananlardan etkilenip işi duygusallığa bağladığını düşünüyorum. Çünkü Fenerbahçe sadece kongre üyelerinden oluşmuyor. Türkiye'de milyonlarca taraftarı var. Ali Bey, bu kararı aldı ancak genel kuruldan "Çekilelim" desteği çıkmaz. Çünkü Ali Bey'den önce Fenerbahçe vardı, Ali Bey'den sonra da Fenerbahçe olacak. Unutmayın, öfkeyle kalkan zararla oturur."

\
6
"BLÖF, SATRANÇ DEĞİL"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Durum çok ciddi. Ali Koç, kararı Genel Kurul'a götürüyor. Gündem; kalan maçlara çıkmayarak, bir alt lige düşelim mi, düşmeyelim mi? Artık top Fenerbahçe yönetiminde değil, o salonu dolduracaklarda. Bu yüzden satranç, blöf falan yok ortada. Genel Kurul'un kararını yönetimler uygulamak zorundalar. Yani ok yaydan çıktı… Sokaktaki hangi Fenerbahçeli ile konuşsanız, Ali Koç'un isyanından daha fazlasını, umutsuzluğu ve güvensizliği görürsünüz. Şu andaki ortamda ciddi bir 'kırılma' ve 'göze alma' var. Belki şu anda duygusal bu tepkiler. 2 Nisan'a kadar deniz durulur mu? Bakacağız…"

\
5
ENGİN VEREL'İN YORUMLARI

Öte yandan Engin Verel de Akşam'da Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Ligden çekilme açıklamasını" değerlendirdi. İşte Verel'in sözleri...

ENGİN VEREL'İN YORUMLARI
4
"İKİNCİ LİG İÇİN SEÇMEDİLER"

"Adamı tefe koyarlar. Diyelim ki aldın, uygulayamazsın. Fenerbahçe sadece kongre üyelerinin ve kulübü yönetenlerin değil, milyonların aidiyet duygusuyla bağlı olduğu dev bir çınardır. "Küme düşersek bırakmam, şampiyon yapıp öyle bırakırım" söylemi nasıl bir saçmalıktır. Fenerbahçe kongre üyeleri seni ikinci ligde şampiyon olasın diye seçmedi. İkinci ligde Fenerbahçe formasını koysa şampiyon olur. Sana ihtiyaç yok."

\
3
"KİMSEYE FAYDA GETİRMEZ"

"Hadi paran var, kulübün böyle bir uygulama nedeniyle uğrayacağı mali kayıpları karşılarsın. Ama manevi hasarı telafi etmeye kimsenin gücü yetmez. O yüzden böyle hiçbir zaman uygulayamayacağın sözlerle ortamı daha da germe. Bir şampiyonluk uğruna ortalığı yangın yerine çevirmek kimseye fayda getirmez."

\
2
"KÜME DÜŞMESİ SÖZ KONUSU OLAMAZ"

"Daha önce bu camialar çok daha uzun süre şampiyon olamadı, kimse bunun için küçülmedi. İtibar kaybetmedi. Kulüplere ve spora itibar kaybettiren asıl olaylar şampiyonluk hırsıyla bu güzel oyuna verilen zarardır. Fenerbahçe'nin küme düşmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Böyle popüler girişimlere gerek yok."

\
1
"BÖYLE BİR KARAR VERİLEMEZ"

"Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, olup bitenlerden sonra kulübü ligden çekmekle tehdit ediyor. Hepimiz biliyoruz ki böyle bir genel kurulun ilkinde çoğunluk sağlanamaz, ikincisini de 3-5 bin kişi ciddiye alır. Fenerbahçe'nin 60 bin kongre üyesi var. 3-5 bin kişinin katılımıyla böyle bir karar verilemez."

\