Arama Logo

Vitor Pereira'dan Arda Güler ve Fenerbahçe itirafı!
11
VITOR PEREIRA'NIN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Vitor Pereira, Relevo'ya açıklamalarda bulundu.

VITOR PEREIRA'NIN AÇIKLAMALARI
10
"FUTBOL UYUŞTURUCU"
Şu anda Suudi Arabistan'da Al Shabab'ın teknik direktörlük görevini yürüten Portekizli teknik adam, röportajında, "Futbol benim için bir uyuşturucu gibi, her gün ona ihtiyacım var" dedi.
\
9
"REAL MADRİD SEVİYESİNDELER"

Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı Arda Güler ve Flamengo'da çalıştığı dönemde rakibi olan Real Madrid'in yeni transferi Endrick ile ilgili konuşan Pereira, "Zamana ihtiyaçları var ama Real Madrid profiline sahip oyuncular olduklarından hiç şüphem yok" ifadelerini kullandı.

\
8
SUUDİ ARABİSTAN AÇIKLAMASI

Suudi Arabistan'da daha önce de çalışan ve "Geri döndüğünüzde ne gibi farklılıklar gördünüz?" sorusuna cevap veren 55 yaşındaki teknik adam, "Daha iyi bir organizasyon, daha iyi çalışma koşulları, daha iyi sahalar buldum. Ayrıca daha iyi oyuncular ve antrenörler. Kısacası daha rekabetçi bir lig" diye konuştu.

SUUDİ ARABİSTAN AÇIKLAMASI
7
"NİHAİ HEDEF DÜNYA KUPASI"

Suudi Arabistan Ligi'nin geliştirilmeye çalışıldığını söyleyen Pereira, "Ligi geliştirmek için çalıştıklarını açıkça görebilirsiniz. Yine de daha iyi bir altyapıya yatırım yapmaya devam etmeli, işe aldıkları profesyonellerin kalitesini arttırmalı, akademiler ve A takımlar için antrenörlerin eğitimine yatırım yapmalılar. Ancak gelişmek istediklerini gösteren adımlar atıyorlar. On yıl önceki şartlarla karşılaştırdığımda, birbiriyle hiçbir alakaları olmadığını görüyorum. Bu gelişme işaretinin bana göre en büyük göstergesi Dünya Kupası organizasyonu. Nihai hedef Dünya Kupası ve koşulları iyileştirerek kaliteli bir Dünya Kupası düzenlemek için her şeyi deneyecekler" dedi.

\
6
ÇİN DÖNEMİ

Çin'deki dönemiyle ilgili açıklamalarda bulunan 55 yaşındaki teknik adam, "Çin'de üç yıl çalıştım. Oyunculara ve antrenörlere çok yatırım yaptılar ancak güçlü bir takıma sahip olmanın, kariyerinin sonuna gelen yabancı oyuncuları almaktan geçtiğini düşündüler. İstedikleri sonuçları alamadılar. Sonra buna Kovid de eklendi. Bu da yatırımları durdurmalarına neden oldu ve projeler yarıda kaldı. Ayrıca Çin'de bana göre akademiler konusunda açıkça bir eksiklik vardı." dedi.

ÇİN DÖNEMİ
5
"F.BAHÇE'DEKİ GİBİ DEĞİL"

Farklı ülkelerde çalışmalarının kendisinin yönetim tarzını etkileyip etkilemediği sorusuna cevap veren Portekizli teknik adam, "Bugün daha donanımlı bir teknik direktörüm. Bana göre, çalıştıkları bağlamları anlayanların başarılı olma olasılığı daha yüksek. İçinde bulunduğunuz ligin kültürel ve spesifik özelliklerini hızlı bir şekilde anlarsanız, diğerlerini sizi takip etmeye ve kazanmaya ikna etme şansınız da o kadar artar. Çalışmalarımı büyük bir Avrupa kulübü olan Porto'da yaptım. Her zaman kazanmak için çalıştım. Kazanmak ve baskıyla başa çıkmak için sekiz yıl oradaydım. Arabistan'da futbolu seviyorum ama Porto, Fenerbahçe ya da Olympiakos'daki gibi bir baskı hissetmiyorsunuz. Yine de tutkuyu hissedebiliyorum. Benim yakıtım, tutku. Bunu hissetmeye ihtiyacım var. Bu yüzden kariyer kararlarım neredeyse hep bu tür bağlamlara dayanıyor. Ben futbolu böyle yaşıyorum. İçimde kelebekler uçuştuğunu hissettiğim anda çok mutlu oluyorum ve en iyimi ortaya koymak için ihtiyacım olan enerji bu" cevabını verdi.

\
4
"UYUM SAĞLAMAK ZORUNDASINIZ"

"Her yerde aynı teknik direktör olabilir misiniz?" sorusunu yanıtlayan Pereira, "Uyum sağlamak zorundasınız. Fiilen değiştirebileceğiniz şeyler var, kabul etmeniz ve adapte olmanız gereken başka şeyler de var. Örneğin Suudi Arabistan'da antrenmanı ve işinizi düzenleme şeklinizi büyük ölçüde etkileyen dini bir konu var." cevabını verdi.

\
3
SEVILLA VE ALMERIA İTİRAFI

Bir dönem İspanyol ekibi Sevilla'ya yakın olduğu hatırlatılan Vitor Pereira, "Evet, Sevilla ile yakındık. Sevilla ve Almeria ile görüşmelerim oldu. Doğru zaman değildi, imzalamaya çok yakındık ama Sevilla başka birini tercih etti. Almeria'da ise hayır diyen bendim. Hedeflerim için uygun bir proje olmadığını anladım. Sevilla, harika bir kulüp, projelerini gerçekten beğendim ama sonunda başka bir teknik adamda karar kıldılar" ifadelerini kullandı.

SEVILLA VE ALMERIA İTİRAFI
2
"BİR DÖNEME DAMGA VURACAK"

Fenerbahçe'de birlikte çalıştığı ve daha sonra Real Madrid'e transfer olan Arda Güler'le ilgili gelen soruya yanıt veren 55 yaşındaki teknik adam, "Arda Güler 16 yaşındayken birlikte çalışma ayrıcalığına sahip olduğum bir çocuk. Küçük bir çocuktu, bugün bile bir çocuğun yüzüne sahip. Muazzam potansiyele sahip başka oyuncular gibi onun da kendisini diğerlerinden ayıran bir özelliği var, o da yetenek ve kişilik. Madrid'de bir döneme damga vuracağından hiç şüphem yok." şeklinde konuştu.

\
1
KARİYER PLANLAMASI

Son olarak kariyeri için nasıl bir planlama düşündüğü sorusunu yanıtlayan Pereira, "Genelde eldeki kuşun, havadaki iki kuştan daha iyi olduğunu söylerim. Ama hedefimde büyük bir Avrupa Ligi var. Kendimi iyi hissediyorum ve büyük bir Avrupa liginde teknik direktörlük yapmak için gelecek projeyi dört gözle bekliyorum." sözlerini sarf etti.

KARİYER PLANLAMASI