Arama Logo

Uğur Meleke: "Arada 3 sınıf fark var"
5
UĞUR MELEKE'DEN YORUMLAR
Hürriyet yazarı Uğur Meleke, Galatasaray'ın deplasmanda Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ettiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.
UĞUR MELEKE'DEN YORUMLAR
4
"19.02'DE MAÇ BİTTİ"

"Dolmabahçe’deki derbiyle ilgili 18:59’a kadar yapılan çalışmaların yüzde 90’ı 19:02’de çöpe gitti muhtemelen. Maç, Al Musrati’nin kendi kalesine attığı golle ikinci santrayı yaptı. Ve ikinci santradaki düşünceler, birinci santradakilerden farklı olmak zorundaydı. Özellikle Beşiktaş için."

\
3
"İKİ HÜCUM PLANI VARDI"

"Beşiktaş için iki hücum planı göze çarptı dün: Galatasaray önde baskıya geldiğinde top derinde pozisyon alan Muci ile buluşturulacak. O da ya driplingle kaleye gitmeye çalışacak veya sağdaki Rashica’yı koşturacak. Zaman zaman Köhn’ün de pozisyon kayıplarıyla başardılar bunu. Ama son tahlilde Amartey-Al Musrati orta sahasının tutuculuğu ayak bağı oldu tüm takıma. Ben Demir Ege’nin oynadığı maçlarda ön libero rolünde Amartey’den iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Hatta bu ağır haliyle Al Musrati’den de."

\
2
"VİTES ARTIRMADAN KAZANDI"

"Galatasaray adeta vitesi dörde alma ihtiyacı olmadan kazandı maçı. Bence en büyük farkı da orta sahada yarattılar. Torreira, zaten Amartey’nin en iyi gününde bile ön libero olarak ulaşamayacağı bir ligde."

\
1
"3 SINIF FARK VAR"

"Al Musrati de Kerem Demirbay’a bakıp, iç geçirerek 'Ben de bir zamanlar bu seviyedeydim' diyordur herhalde. Kerem Demirbay, Galatasaray oyununun gizli kahramanı. Dünkü Galatasaray’la Beşiktaş orta sahaları arasında 3 sınıf filan fark vardı bence."

\