Arama Logo

Tugay Kerimoğlu: "Mauro Icardi büyük karakter"
9
G.SARAY DEĞERLENDİRMESİ

Tugay Kerimoğlu, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor'u 6-2 mağlup ettiği maçı TRT Spor'da değerlendirdi.

G.SARAY DEĞERLENDİRMESİ
8
"EN RAHAT MAÇI OLDU"

"Oyunla ilgili fazla bir şey söylenmez. Galatasaray'ın bu sezonki en rahat maçı oldu. Sezon başından beri söylüyoruz zaten Kerem Demirbay'ı. Lucas Torreira'nın ilk golünü atması. Eksik olan bölgeleri orijin olmayan oyuncularıyla gidiyordu Galatasaray.

\
7
"TEKNİK KAPASİTE YÜKSEK"

Bunun en uç örneği Berkan oldu. Sol bek gördük ama stoperde olması çok sırıtmadı. Teknik kapasitesi yüksek olan oyuncularda oyunu doğru okuması yeterli olur.

\
6
"YAŞADIĞI PROBLEM BU"

Kerem Aktürkoğlu iyi bir oyun çıkaramadı. Yoğun maç temposu bazı oyuncuların formunu yukarı çıkarır ama bazı oyuncuları da aşağı götürür. Yaşadığı problem bu olabilir.

\
5
"BEN O TOPU VERMEZDİM"

Takım halinde Icardi'nin yaptığı bir karakter var. Tercihini karakter koyarak Kerem Demirbay'dan yana kullandı. Burada ben olsam o topu vermem Kerem'e ama doğru bir hamleydi. Attığı golle de görevi tamamladı.

\
4
"KAPSİTESİ ZATEN VAR"

Mauro Icardi hariç 6 golün 5'i sol ayakla atılmış. Bu da ilginç bir istatistik. Kerem Demirbay'ın oynadığı bölge zeka ister. Torreira ile birlikte kendilerini çok iyi tamamlıyorlar. Çevre kontrolü çok iyi. İnsanlara lüks gibi gelebilir ama öyle değil. Zaten bu kapasite vardı.

\
3
"G.SARAY KRİZİ HEMEN ÇÖZDÜ"

Bu sıkışık fikstürde bölgelerinde eksik olan bir problem yaşandı ama kapandı hemen. Bu iş sevgiyle olur. Eğer 11'de yoksan çalışman lazım demektir. Hocan elini uzattığında uzatmıyorsan sıkıntı var demektir. Galatasaray mekanizması devreye girdi ve bu krizin büyümesinin önüne geçildi.

\
2
"BEN NASIL KESEYİM ONU!"

Tete'ye, Zaha'ya bakıyorsun ama her pozisyonda yüzde 100'ünü veren Barış Alper'i ben kesmem ki!

\
1
"MERTENS BIRAKMASIN"

Ben 40 yaşında futbolu bıraktım. Mertens'in de devam etmesini istiyorum. Futbolu bırakmasını istemem.

\