Arama Logo

Trabzonspor - Fenerbahçe: FIFA ceza verebilir mi?
5
EMİN ÖZTÜRK'ÜN AÇIKLAMASI

Spor hukukçusu Emin Öztürk, CNN Türk'te Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında yaşanan olayları değerlendirdi.

EMİN ÖZTÜRK'ÜN AÇIKLAMASI
4
FIFA MÜDAHALE EDEBİLİR Mİ?

Olayların ardından ağır bir ceza verilmesi gerektiğini söyleyen Öztürk, FIFA'nın bir müdahalesinin söz konusu olmadığını söyledi. Emin Öztürk, "13 yılda bir arpa yolu kadar yol yürüyemediler. Öyle hafif ceza ve yaptırımlarla geciştirdiler ki durumu... Son 1-1.1.5 yıldır Türk futbolunda kaos var. FIFA başkanı da açıklama yaptı. FIFA'nın bize müdahele yetkisi yok. Kendi organizasyonuna yapar. Ama dikkate alınması gereken bir açıklama." sözlerini sarf etti.

FIFA MÜDAHALE EDEBİLİR Mİ?
3
"SPOR ŞİDDETİNİN OLDUĞU YER OLDUK"

Emin Öztürk, ayrıca, "3 ay içinde hakeme ve futbolculara saldırı var. Türkiye artık spor şiddetinin olduğu yer olduk. Bu görüntüler açıklanabilir ve silinebilir görüntüler değil." sözlerini sarf etti.

\
2
INFANTINO'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Gianni Infantino, Trendyol Süper Lig'de oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların kabul edilemez olduğunu ifade etti.

INFANTINO'DAN AÇIKLAMA
1
"KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ"

Infantino, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması sonrasında yaşanan şiddet kesinlikle kabul edilemez. Bunların saha içinde veya saha dışında, sporumuzda ya da toplumumuzda yeri yoktur." Futbolcuların sahaya çıkabilmeleri için güvende ve emniyette olmaları gerektiğini belirten Infantino, "İlgili makamları, buna her düzeyde saygı gösterilmesini sağlamaya ve Trabzon'daki şok edici olayların faillerini yaptıklarından sorumlu tutmaya çağırıyorum." yorumunu yaptı

\