Arama Logo

TFF, Trabzon'daki olaylara nasıl bir ceza verecek?
6
OLAYLAR SONRASI 2 MADDE ÖNE ÇIKTI

Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylar sonrası 2 konu öne çıktı. Kamuoyu şimdi bu 2 madde üzerinde yoğunlaştı:

OLAYLAR SONRASI 2 MADDE ÖNE ÇIKTI
5
NASIL BİR CEZA VERİLECEK?

1- Trabzonspor Kulübü’ne nasıl bir ceza verilecek? Ceza gelmesi kesin ama bu cezanın süresi ve içeriği nasıl olacak?

NASIL BİR CEZA VERİLECEK?
4
OYUNCULAR SEVK EDİLECEK Mİ?

2- Saldırgan ile kavga eden, ona müdahale eden Fenerbahçeli oyuncular da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) verilecek mi?

OYUNCULAR SEVK EDİLECEK Mİ?
3
JOSEF DE SOUZA OLAYI

Not: Bir dönem Beşiktaş’ta oynayan Josef de Souza, 4 Eylül 2022’de Ankara’da oynadıkları Ankaragücü maçından sonra sahaya inip takım arkadaşlarına saldırmaya kalkışan bir taraftara engel olup darp ettiği gerekçesiyle hakem Mete Kalkavan’dan kırmızı kart görmüştü.

Josef PFDK’den herhangi bir ceza almamış ancak Beşiktaş Kulübü’nün itirazına rağmen kırmızı kart cezası kaldırılmamıştı.

JOSEF DE SOUZA OLAYI
2
TFF YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından şimdi gözler Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Hukuk ve Disiplin kurullarına çevrildi. Hukuk Kurulu’nun yapacağı sevkler sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) gerekli cezaları verecek. TFF’den üst düzey bir yetkili, konuyla ilgili olarak Hürriyet'e "Henüz çok erken, tüm görüntüler ve bilgiler elimize ulaşınca gerekli karar alınacak" açıklamasını yaptı.

TFF YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA
1
DİSİPLİN TALİMATI DEĞİŞİYOR

Aynı yetkili, Futbol Disiplin Talimatı’nda da önümüzdeki sezona yönelik değişiklikler olacağını açıkladı. Buna göre bir komisyon kurularak talimat yeniden ele alınacak, yabancı maddelerin stada girişi, su satışlarının talimatlara aykırı yapılması gibi konularda değişikliğe ve yaptırıma gidilecek. [Hürriyet]

DİSİPLİN TALİMATI DEĞİŞİYOR