Arama Logo

Süper Kupa öncesi 5 belirsizlk
6
DERBİ ÖNCESİ 5 BİLİNMEZ

7 Nisan Pazar günü Fenerbahçe - Galatasaray arasında oynanması planlanan Süper Kupa maçı öncesi saha içi ve saha dışı birçok bilinmez bulunuyor. İşte Süper Kupa'yı "bilinmez" kılan 5 madde!

DERBİ ÖNCESİ 5 BİLİNMEZ
5
FENERBAHÇE'NİN KADROSU

Fenerbahçe Kulübü, Olağanüstü Genel Kurulu'nda Süper Kupa maçını gündemine aldı. Yapılan oylamada kongre üyeleri; Fenerbahçe Yönetim Kurulu'na, Süper Kupa maçına U19 Takımı ile çıkma veya hiç çıkmama yetkisini verdi.

Fenerbahçe Kulübü, pazar gününe kadar Süper Kupa maçına as kadrosuyla mı, U19 kadrosu ile mi çıkacağına karar verecek. Fenerbahçe'nin maça hiç çıkmama ihtimali de bulunuyor.

FENERBAHÇE'NİN KADROSU
4
FENERBAHÇE TARAFTARI MAÇA GELECEK Mİ?

Yönetim Kurulu'nun henüz Süper Kupa maçına çıkıp çıkmama konusunda kesin kararını bildirmemsi sebebiyle Fenerbahçe taraftarlarının, Şanlıurfa'da oynanacak Süper Kupa maçında yerlerini alıp alamayacağı henüz netleşmedi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul'da yaptığı açıklamada taraftarlarına seslenmiş ve kendilerinden haber almadan Süper Kupa maçına bilet almamalarını söylemişti.

FENERBAHÇE TARAFTARI MAÇA GELECEK Mİ?
3
ORTAK BASIN TOPLANTISI OLACAK MI?

İki takım arasında Aralık ayında Suudi Arabistan'da oynanması planlanan maç öncesi yaşanan gerginlikler sebebiyle Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, ortak basın toplantısı yapmamıştı.

İlerleyen süreçte Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, ortak basın toplantısı yapmaları gerekiğini yinelese de henüz Fenerbahçe cephesinden olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmedi. Öte yandan Fenerbahçe'nin maça çıkacağı dahi kesin değilken, ortak basın toplantısı ihtimalinin hayli düşük olduğu söylenebilir.

ORTAK BASIN TOPLANTISI OLACAK MI?
2
YABANCI HAKEM GELECEK Mİ?

Süper Kupa öncesi en çok merak edilen konulardan biri de maçı yabancı bir hakemin yönetip yönetmeyeceği konusu. Fenerbahçe cephesi ısrarla maça yabancı bir hakem atanmasını isterken, Galatasaray tersi yönde açıklamalar yapmıştı. Ancak daha sonra Galatasaray yönetiminden yapılan açıklamalarda yabancı hakem konusunun kendileri içi fark etmediği ifade edilmişti. Tüm bunlara rağmen maça az sayıda gün kalması sebebiyle yabancı hakem ihtimali gittikçe azalıyor. Öte yandan Fenerbahçe'nin, yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF'ye ilettiği öne sürüldü.

YABANCI HAKEM GELECEK Mİ?
1
TÜRK OLURSA KİM YÖNETECEK?

Maçı yabancı bir hakemin yönetmemesi durumunda ise ideal Türk hakemi konusunda da belirsizlk yaşanıyor. Her iki takımın da "algoritmasında" yer alması gereken Türk hakeminin son günlerde yaşanan olaylar sonrası; Halil Umut Meler, Abdulkadir Bitigen ve Cihan Aydın gibi isimlerin maçı yönetmesi beklenmiyor.

Geriye kalan hakemler arasında ise Arda Kardeşler, Bahattin Şimşek ve Zorbay Küçük isimleri ön plana çıkıyor. Ancak her halükarda maçın hakemi konusundaki belirsizlk devam ediyor.

TÜRK OLURSA KİM YÖNETECEK?