Arama Logo

Spor yazarlarından Galatasaray yorumu
6
YAZARLARIN GALATASARAY YORUMU

Hürriyet Spor yazarları, Galatasaray ve şampiyonluk yarışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YAZARLARIN GALATASARAY YORUMU
5
SERİ DEVAM EDER Mİ?
"Galatasaray, 3 puanlı sistemde daha önce son 10 haftasına lider girdiği tüm sezonları şampiyon bitirmiş. Sizce bu seri devam eder mi?"
SERİ DEVAM EDER Mİ?
4
"G.SARAY FİNALLER KAZANMAYA ALIŞKIN"

MEHMET ARSLAN: "Bir hafta Fenerbahçe zorlanıyor, diğer hafta Galatasaray. Ama sonuçta ikisi de kazanıyor. Düğümün 37. haftada Seyrantepe’de oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçında çözüleceği görünüyor. Sarı kırmızılıların en büyük avantajı o maç. 50 bine yakın taraftarı önünde oynayacağı o maçta beraberlik bile yetecek gibi görünüyor. Bir avantajları daha var. Bu tür finalleri kazanmaya alışkın bir kültürü var Galatasaray’ın. Son 10 yıla baktığınızda Fenerbahçe hep kaybetmiş, Galatasaray ise hep kazanmış. Bu istatistik ve puan avantajı onları bir adım önde gösteriyor."

\
3
"DERBİYE KAYIPSIZ ÇIKAR"

FIRAT AYDINUS: "Öncelikle gollü ve seyir zevki yüksek bu müsabakadan dolayı hem Galatasaray’a hem de Rizespor’a teşekkür etmek gerekiyor. Kerem Demirbay’ın yıldızlaştığı bu maçta Galatasaray 3 puanı 6 golle aldı. Kalan süreçte Galatasaray, 37. haftadaki Fenerbahçe derbisine kadar oynayacağı maçları kayıpsız geçer kanaatindeyim ve evinde oynayacağı Fenerbahçe karşılaşması her iki takım için de şampiyonu belirleyen bir müsabaka olacak gibi gözüküyor."

\
2
"İLKAY GÜNDOĞAN'I HATIRLATIYOR"

GÜNTEKİN ONAY: "Galatasaray, kendi içinde yaşadığı bazı sorunlara rağmen yoluna kayıpsız devam ediyor. Rize kadrosunda Berkan stoper oynadı, Kaan sakatlanıp çıktı, Abdülkerim zaten yoktu, İcardi aylardır formsuz. Keza Kerem Aktürkoğlu da öyle. Rize maçında öndeki 3 forvetin etkisiz oyununa rağmen orta sahanın gücüyle atılan 6 gol gerçekten de Galatasaray için kararlılık göstergesiydi. Kerem Demirbay son haftalarda mükemmel oynuyor. Adeta İlkay Gündoğan’ın Manchester City günlerindeki oyununu hatırlatıyor. Sonraki haftalarda ne olacağını kestirmek güç. Ama sorunlara rağmen böyle bir seri yakalamak G.Saray’ı avantajlı kılıyor."

\
1
"İSTATİSTİK GALATASARAY DİYOR"

UĞUR MELEKE: "İstatistikler Galatasaray'ın "winner (kazanan)" bir kültürü olduğunu söylüyor. Ligi ilk ikide tamamladığı 35 sezonun 23’ünde şampiyon olmuş. Fenerbahçe ilk ikide 43 kez bulunmasına rağmen buradan 19 kupa çıkarabilmiş. Yine bu tezi destekleyen bir başka veri de şu: Galatasaray, Türkiye Kupası’nda 23 final oynayıp yalnızca 5’ini kaybetmiş. Fenerbahçe ise 11 kez yitirmiş finalde. Tabii ki son 9 hafta nefes nefese geçecek, tabii ki finalini şimdiden sezmek zor. Sanırım 19 Mayıs’ta Seyrantepe’de oynanacak derbi belirleyecek şampiyonu."

\