Arama Logo

Okan Buruk: "Türkiye'nin en iyisi biziz"
12
OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Rizespor karşısında alınan galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. İşte Okan Buruk'un sözleri...

OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI
11
"ÖNEMLİ BİR MAÇTI"
"Önemli bir maçtı. Beşiktaş deplasmanında kazandık, bu hafta daha zor bir maç.. Her hafta daha zor bir maç bizi bekleyecek. Maça iyi başladık. İlk yarıyı 4-1 gibi önemli skorla bitirdik. Şut yüzdemiz, gole çevirme yüzdemiz önemliydi. Rakip de ilk attığı önemli şutta golü buldu. 6-2 önemli skor, en değerlisi 3 puan ve konsantrasyon ve aynı istekle oynamak. Uzun süre sonra oynayan oyuncular oldu. Kadromuzu tamamlıyoruz. Savunmada eksildik. Berkan Kutlu'ya güvendim, oyunun tamamında pozitif olarak, oyun kurma olarak destek oldu. Defansif olarak eksiklerimiz varken, ofansif anlamda önemli işler yaptık. Rizespor oynayan bir takım. Kalemizde tehlikeler yarattılar. Onlara da geçmiş olsun. Mithat sakatlandı, umarım kötü bir şeyi yoktur. Üzücü bir şey. Ben de aynı sakatlığı yaşadığım için daha fazla etkileniyorum."
\
10
"ŞAMPİYONLUK YOLU"
"Yolumuz belli, şampiyonluk yolu. her maçı kazanmak zorundayız. Kazandıkça rekor geliyor. Rekor kırmak için değil, kazanmak için çalışıyoruz. Bu rekoru kıran Galatasaray camiası. Bu birliktelik başarı getiriyor. Ben de başında olan insan olarak adım geçiyor. Hedefimiz bütün maçları kazanmak. Galatasaray'ın başka hedefi olamaz. Önemli bir puana geldik. Bunu yükselterek ligi bitirmek istiyoruz."
\
9
"BİZE AVANTAJ OLACAK"
"Tek maçlı haftaya döndük. Bu hafta dinlendik. İki gün izin verdim. Tek maçlı hafta, bizim için avantaj olacak. Bundan sonra maç maç hazırlanacağız. Sadece Süper Kupa hafta iki maç olacak."
\
8
"HEMEN HASTANEYE GİTTİ"

"Kaan Ayhan hastaneye gitti. İnşallah önemli bir şeyi yoktu. Ümidimiz çok önemli bir şey olmaması."

\
7
"HERKES ÇOK SEVİYOR"

"Lucas Torreira önemli bir karakter. Herkes tarafından seviliyor. Oyunculuğu ve insanlığı kaliteli. Zaman zaman kendisiyle dalga geçiyordu. Takım arkadaşları da dalga geçiyordu. Bu maçta ilk golünü attı. Hep öne doğru gitmesini istiyoruz."

\
6
ICARDI'NİN SAÇLARI

"Mauro Icardi'nin saçlarını sabah antrenmanında gördüm. Dünya Kadınlar Günü'nden önemli mesaj. Bundan sonra aynı şekilde devam eder mi? Bilmiyorum. Kerem Demirbay'a güzel bir jest yaptı. Günün önemli anlarından bir tanesi."

ICARDI'NİN SAÇLARI
5
"DEPLASMANDA DAHA İYİ"

"Deplasmanda, iç sahaya göre daha iyi oynayan oyuncularım var. Bu baskı olacak. Kerem Demirbay hem toplu, hem de topsuz önemli işler yapıyor. kerem formayı aldı ve yukarıya götürdü. Bütün oyuncular için iyi bir örnek."

\
4
SÜPER KUPA AÇIKLAMASI

"Süper Kupa maçının ertelenmesi konuşuluyor. Sizin yorumunuz ne?"

Okan Buruk: "TFF ne karar verirse yapacağız. Haftalık tek maça düştük. TFF'nin kararı neyse, çıkıp oynayacağız. Onun dışında bir yorumumuz yok."

SÜPER KUPA AÇIKLAMASI
3
"EN ÇOK KUPASI, YILDIZI OLAN TAKIMIZ"

"Galatasaray'ın hedefi her zaman şampiyon olmak. Türkiye'nin en çok şampiyon olan takımıyız. En çok yıldızı olan takımız. Avrupa'da kupa kazanan takımız. En çok kupası olan takımız. Birçok şeyde ilki başardık. Öncelikli hedefimiz 24. şampiyonluk. Sonraki hedefimiz 25. şampiyonluk ve 5. yıldız olacak."

\
2
DERRİCK KÖHN SÖZLERİ

"Derrick Köhn hücum beki. Ancak savunmada da iyi işler yapıyor. İlk geldiğimizde kafamızda sorular vardı. Oyun olarak bize doğru cevap verdi ve takıma iyi şekilde adapte oldu."

DERRİCK KÖHN SÖZLERİ
1
"DEMİRBAY - ALMANYA MİLLİ TAKIMI"

"Almanya Milli Takımı için Kerem Demirbay mutlaka takip ediliyordur. Ancak şu ana kadar bir temasımız olmadı. Mart ayı milli oyuncular için önemli."

\