Arama Logo

İşte Max Verstappen - Mercedes iddiaları için kim, ne dedi?
6
İŞTE DEV İDDİA İÇİN AÇIKLAMALAR

Formula 1'de sezona Lewis Hamilton-Ferrari buluşmasının ardından dev bir birliktelik daha yaşanabilir. Lewis Hamilton'ın ayrılığıyla birlikte bir koltuğu boşa düşen Mercedes'in, Jos Verstappen'in, Christian Horner için yaptığı açıklamalardan sonra 3 kez dünya şampiyonu olan Max Verstappen için harekete geçtiği söylendi. İşte bu dev iddia için Grid'dekilerin yaptıkları olay açıklamalar...

İŞTE DEV İDDİA İÇİN AÇIKLAMALAR
5
"NEDEN AYRILSIN Kİ?"

Mercedes Takım Patronu Toto Wolff, Sky Italia'da verdiği röportajda bu bu birlikteliğin çok zor olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

"Sürücü piyasasındaki durum çok ilginç. Bir sürücü için en önemli şey en hızlı araca sahip olan takım için yarışmaktır. Dolayısıyla yakın gelecekte Max'in Red Bull'dan ayrılması için herhangi bir neden yok. Fakat durumun nasıl gelişeceğini göreceğiz."

Red Bull'un direktörü Helmut Marko'da bu iddiaları oldukça ilginç olarak yorumladı.

\
4
"MAX GRID'İN EN İYİ SÜRÜCÜSÜ"

Lewis Hamilton'un takımdan ayrılmasıyla birlikte 1. pilot konumuna geçmek isteyen George Russell, Max Verstappen'in Red Bull'dan ayrılması durumunda yalnızca Mercedes'in değil tüm takımların şansını denemesi gerektiğini söyledi ve şu sözlerle devam etti:

"Bence her takım mümkün olan en iyi pilot kadrosuna sahip olmak ister. Şu anda Max griddeki en iyi sürücü, dolayısıyla her takım Max ile sözleşme imzalama şansını %100 değerlendirmeli. Açıkçası, orada çok fazla şey oluyor. Kapalı kapılar ardında gerçekten neler olup bittiğini bilmiyoruz ve nihayetinde şu anda bizi ilgilendirmiyor."

\
3
"O KENDİ KARARLARINI VEREBİLİR"

7 kez dünya şampiyonu olan ve sezon sonunda Ferrari'ye geçecek olan Lewis Hamilton bu dev iddia için şu ifadeleri kullandı:

"Açıkçası, orada burada bir şeyler duyarsınız. Ama Max yetişkin bir adam ve bir şampiyon. Eminim kendi kararlarını verebilir. Ama bence bizim dünyamızda, sürücüler olarak, kulağınıza fısıldayan ve belki de sizi her zaman doğru şekilde yönlendirmeyen insanlar tarafından yanlış yönlendirilmeniz çok ama çok kolay."

\
2
"HORNER KALIYOR 3 İSİM GİDİYOR"

Eski Formula 1 pilotu olan ve iddiaları alevlendiren isim olan Gerhard Berger'de şu ifadeleri kullanmıştı:

"Christian Horner, Red Bull'da kalıyor. Adrian Newey - Helmut Marko ikilisi ayrılıyor. Max Verstappen ise Mercedes'e geçiyor."

\
1
"AYRILMAK İÇİN SEBEP YOK"

Dedikoduların başrolü olan Max Verstappen takvimin ikinci yarışı olan Suudi Arabistan Grand Prix'i öncesinde soru yağmurlarına tutuldu ve basın toplantısında bu konu hakkında bir sürü soru yanıtladı. Şu an için Red Bull'da oldukça mutlu olduğunu ancak geleceğin ne getireceğini bilmediğini söyleyen Max Verstappen şu açıklamalarda bulundu:

"Daha yukarıda neler olduğunu bilmiyorum. Fakat kendi açımdan sadece işin performans tarafına odaklanıyorum. Sözleşmem bu yönde ve bu hafta sonu da buna odaklanacağım. Tabii ki bu aracın performansıyla ilgili bir şey. 2026'dan itibaren yeni düzenlemelerle birlikte bu biraz soru işareti. Fakat sözleşmemi imzaladığımda bunu biliyordum, aynı zamanda kariyerimde benim için neler yaptıklarını da biliyorum. Yani evet, niyetim tabii ki kesinlikle bu takımda kalmak çünkü gerçekten keyif alıyorum. Ayrıca takım içinde de çok mutluyum. İyi performans gösterdiğimiz sürece ayrılmak için de bir neden yok. Aslına bakarsanız, Lewis'in Ferrari'ye geçeceğini kimse tahmin edemezdi ve benim hayatımda da böyle bir şey olmadı. F1'le falan da ilgisi yok. Bu sadece genel hayatla ilgili. Ne olacağını, başınıza ne geleceğini, etrafınızda ne olacağını ya da sizi neyin etkileyeceğini asla bilemezsiniz. Bu yüzden asla %100 böyle olacak diyemezsiniz. Ben de hayatıma böyle yaklaşıyorum. Fakat çok fazla da düşünmüyorum. Çok rahatım. Dediğim gibi, takımdan çok memnunum. Performans gayet iyi. Ayrılmak için bir sebep yok."

\