Arama Logo

İsmail Kartal'dan büyük tepki!
15
İSMAİL KARTAL'DAN BÜYÜK TEPKİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Siltaş Yapı Pendikspor'u 4-1 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

İSMAİL KARTAL'DAN BÜYÜK TEPKİ
14
"KADIKÖY'E GELENLER YATIYOR!"

Hakeme tepki gösteren İsmail Kartal, "İlk devre istediğimiz futbolu oynayamadık ama bunun nedenleri var. Son zamanlarda Kadıköy'e gelen bütün rakipler, sanırım birbirlerinden görerek alışkanlık edindiler. Sürekli yere yatarak, sürekli sağlık ekibini çağırarak bizim oyun hızımızı durdurmaya çalıştılar." dedi.

\
13
"4 FAULÜ VAR, KARTI YOK"

İsmail Kartal, "Bir oyuncu var, ismini vermeyeceğim. Dört tane faul yaptı, biri Mert Hakan'a orta sahada attığı tekme. Dört faulde sarı kart görmedi, bizim oyuncularımız ilk faulde sarı kart görüp baskı altına alındılar." dedi.

\
12
"OYUNUN BAŞI SONU MU VAR"

İsmail Kartal, "Dördüncü hakeme gidip soruyorum, bana 'Hocam, daha oyunun başı' diyor. Oyunun başı, sonu mu var. Her hafta aynı şey oluyor, buraya gelenler yerden kalkmıyor." ifadelerini kullandı.

\
11
"SÜREKLİ OYUNU ÇİRKİNLEŞTİRİYOR!"

Sarı lacivertli kulübün hocası, "Sakatlanan oyuncu, doktor ve sedyesiyle dışarı çıkıyor. Saniyesinde içeri giriyor. Biz buna bir şey yapamıyoruz. Sürekli oyunu çirkinleştirerek hızımızı kesiyorlar. Biz futbol oynamaya çalışan bir takımız. Bunun bir kuralı da yok! İkinci yarı da oyunun içinde kalarak maçı kazandık. Taraftarlarıma da teşekkür ediyorum." sözleriyle tepkisini sürdürdü.

\
10
ÇAĞLAR VE BONUCCI

Sakat olan Çağlar ve Bonucci'nin durumuyla ilgili gelen soruya İsmail Kartal, "Dönebilecek oyuncularımız var. Bizim iki kulvarda da ilerleyebilecek bir kadromuz var. Bu doğrultuda ilerleyeceğiz." cevabını verdi.

ÇAĞLAR VE BONUCCI
9
BASIN TOPLANTISI
"İlk yarıda top 23 dakika oyunda kalmış. Biz şampiyonluğa oynayan bir takımız. Futbol oynamaya çalışan bir takımız. Buraya gelip sürekli... bunu bir takım yapıyor, o ondan görüyor, o ondan görüyor. Aynı şeyi yapmaya başladılar. Kaleciden başlıyor. Oyunu yavaşlatmalar, yere yatmalar... Sürekli oyunu durdurmak, oyun hızımı kesmek, bizi yavaşlatmak için artık böyle bir adet haline geldi. Sonuçta buraya bu kadar insan futbol izlemeye geliyor. Ülkemizin futbolunun marka değerini nasıl yükselteceğiz. Bunun önüne nasıl geçeceğiz. Böyle bir kural yok."
BASIN TOPLANTISI
8
"BÖYLE Mİ FUTBOL OYNANACAK?"

"Oyuncu sakatlanıyor. Tabii ki sporcu sağlığı her şeyden önemlidir. Önemli olmalıdır. Fakat, adam dışarıda sakatlanıyor, kendini sahanın içine atıyor. Sonra sakatım diye yere yatıyor, doktor giriyor, sedye giriyor. 1 saniye sonra oyuna giriyor. Gerçekten sakatsa, yere yatmışsa... Birazcık saygılı olmalıyız. Futbola, kendimize, mesleğimize, karşı takıma, kendi takımıma karşı saygılı olmalıyız. Benim oyuncum yapıyorsa aynı şeyi kendi oyuncuma da söylüyorum. Ancak, biz böyle bir yere varamayız. Kadıköy'e gelenleri seyrediyorsunuz. Böyle mi olacak! Böyle mi futbol oynanacak!"

\
7
"5 DAKİKADA 4 FAUL YAPTI KART YOK"
"Kartlara gelelim. Bir oyuncu var. 5 dakikada 4 faul yaptı. 2 tanesi tekme. Net sarı kart. Belki ikinci sarıdan atılması gerekirdi. Hiç kart verilmiyor. Bizim oyuncularımızın en ufak temaslarına hiç pas geçilmeden direkt sarı kart gösteriliyor. Şimdi, bu nasıl olacak! Ben buna ne yapabilirim, oyuncular ne yapabilir! Sürekli yere yatanlar var, sürekli oyun duruyor. Önümüz kesiliyor oyun içerisinde. Böyle bir ortamda ne futbol oynayabildik, ne pozisyona girebildik ilk yarıda. Hiçbir şey yok. Yapamadık. Yapamazsınız. İzin verilmiyor."
\
6
"TAKIMA 'SAKİN OLUN' DEDİM"
"İkinci yarıda oyuncularıma sakin olmaları gerektiğini, kendi işimizi yapmamız gerektiğin, rakibin yere yatmasına fırsat vermemiz gerektiğini, hemen hızlı goller atarak bu şekilde öne geçmeliyiz, aktif olmalıyız, üretken olmalıyız dedik. Yaptığımız değişikliklerle oyunun büyük bölümünü ele geçirdik. Attığımız gollerle de maçı kazanmasını bildik. Aldığımız 3 puan için oyuncularımızı tebrik ediyorum."
\
5
"NE KADAR YAVAŞLATTIKLARINI GÖSTERİYOR"
"111 dakika futbol oynandı. Topun oyunda kalma süresi 47 dakika olmuş. Bu rakip takımı oyunu ne kadar yavaşlattığını gösteriyor. Ama çok şükür ki maçı kazanmasını bildik. İkinci yarı oyuna giren oyuncularımız da üstüne düşeni yaptılar"
\
4
"BİZ VE RAKİBİMİZ İYİ GİDİYOR"
"İyi çalıştık, iyi bir kadromuz var. Şampiyonluk yarışında biz ve rakibimiz iyi gidiyor. Bu galibiyet serisini sezon sonuna kadar devam ettirmemiz gerekiyor. Şu anda oynayan oynamayan herkes fazlasıyla inanıyor. Şu an iyi bir ortamımız var. Sonuna kadar bu yarışı sürdüreceğiz. Perşembe günü çok önemli maçımız var. Her ne kadar 3-0 kazanmış olsak da maç oynanmadan kazanılmıyor. Rakibimiz sert bir takım. Oradaki maçı da düşünerek Djiku ve Jayden’ı 45 dakika oynatacaktım. Mert Müldür’ü oynattık. Sarı kart gördü. Özellikle Djiku orijinal stoper olduğu için topu oyuna daha iyi sokabiliyor.”
\
3
"THİAM’IN İLK 5 DAKİKADA ATILMASI GEREKİYORDU"

"Son 8 yıldır bize 29 faul yapan bir takım olmamış. İlk 5 dakikada Thiam’ın ikinci sarı karttan atılması gerekiyordu, hiç kart görmedi. Bizim oyuncularımıza hemen sarı kart. Sonra oyuncular siniyorlar. Onun için biraz daha kontrolü ve dengeli oynamak zorunda kalıyorlar"

\
2
"BUGÜN 51. MAÇINI OYNADILAR”
"Şu an 4 sakatımız var, Liverpool’un 13 sakatı var. 2,5 günde bir maç oynuyoruz. Haftada 1 maç oynatsanız sakatlığı minumuma indirebilirsiniz. Milli takıma giden oyuncularım bugün 51’inci maçını oynadılar. Bu gerçekten kolay değil. UEFA, FIFA sürekli bir çalışma halindeler. Futbolcuları nasıl daha az maça çıkarabiliriz, daha belirgin şekilde güzel maç oynanarak, daha maç yaptırarak bir çalışma halindeler. Bir sezonda 65-70 maçı oyuncular kaldıramaz. Hep yüksek performans. Bu kolay bir şey değil”
\
1
“TURU GEÇMEK İSTİYORUZ”
"Herkeste sanki 3-0 yendik ama turu geçmişiz gibi bir hava var. Ben öyle düşünmüyorum. Aynı ciddiyetle, aynı sertlikle, aynı oyunumuzla burada tekrar onlarla mücadele edeceğiz. Turu geçmek istiyoruz. Futbolda oynanmadan ve kazanılmadan tur atlanmıyor. Böyle bir rahatlık var ama biz öyle düşünmüyoru"
“TURU GEÇMEK İSTİYORUZ”