İlker Yağcıoğlu, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor'u 6-2 mağlup ettiği maçı TRT Spor'da değerlendirdi.
"İçeride sürekli kazanan bir Galatasaray. İlk yarıya bakıyorsunuz 8 kez falan ceza sahasına girmiş. Biz Galatasaray'ın 30'la falan kapattığını biliyoruz. 8 tane şut çekmiş ve 7'si isabetli. Bu da olağanüstü bir rakam.
Galatasaray ön bölgesi bu kadar kötü olmasına rağmen 6 gol atıyorsa tebrik etmek lazım. Genel averajda da Fenerbahçe ile aradaki farkı 3'e indirdi. Bir ara baya öndeydi Fenerbahçe.
Galatasaray adına rahat ve kolay bir gece oldu. Güle oynaya bir galibiyet diyebilirim.
Galatasaray'da 3 joker birden var. Berkan Kutlu, Barış Alper ve Kaan Ayhan'ı Okan Buruk istediği yerde oynatıyor.
Galatasaray kırılma anlarını iyi atlattı. Özellikle derbiyi kazanması özgüvende tavan yaptırdı. Sonuç olarak rakibinin 5 puan önündesin. Fenerbahçe şimdi pazar günü Pendikspor ile oynayacak. Psikolojik olarak da etkisi olacak.
Maçın ilk devresi girdiğinde Mertens, Torreira'dan çok koştuğunu gördük. Toreira, her indirilen topa koşuyor. Arkanı dönüyorsun o var. Oyuncunun sinirini bozar.