Arama Logo

Gürcan Bilgiç'ten Fenerbahçe yorumu!
12
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN FENERBAHÇE YORUMU
Gürcan Bilgiç, A Spor'da Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un çarşamba günü önce gazetecilerle sohbet toplantısını, ardından camianın önde gelen isimleriyle yaptığı iftar yemeğinde yaşananları aktardı.
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN FENERBAHÇE YORUMU
11
ALİ KOÇ'UN SÖYLEDİKLERİ

"Cuma günü de Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle istişare toplantısı yapacak Ali Koç. Dün (çarşamba) gazetecilerle sohbet etti. Kulüp olarak itirazlarını belirtti. Aksiyon almak istediklerini ve aksiyonun neleri kapsayacağını, bunu 2 Nisan'da netleştireceklerini söyledi. "Ama elimizde 1-0 yok, çekilelim kalalım öyle bir opsiyon yok" dedi. "Bunun arasını doldurabiliriz" dedi. Bir şey yapmamız lazım diyorlar. Bir aksiyon göstermemiz lazım diyorlar. Trabzon'da yaşananlara da bakmıyor sadece, bütün gelişmeler ışığında çaresiz ve yalnız kaldıklarını ifade etti."

ALİ KOÇ'UN SÖYLEDİKLERİ
10
"LİGDEN ÇEKİLELİM YOK"

"Ali Koç, Fenerbahçe'de yöneticilik yapmış insanlarla buluştu iftar yemeğinde. 100'e yakın insan geldi. Orada herkes sesli düşünüyor. Bunların içinde, "Maçlara çıkmayalım, ligden çekilelim" yok. Fenerbahçe'nin kalması gerektiğini, başka bir aksiyon almaları gerektiğini ifade ediyorlar."

\
9
"BEN ADAY DEĞİLİM"

"Farklı bir aksiyon gösterilmesi gerektiğini ifade ediyor birkaçı. Ali Koç söz alıyor, "Sakın bu hamleyi, seçim için yaptığımı düşünmeyin. Ben aday değilim" diyor. Kongrede aday olmayacağını, niyeti olmadığını ifade ediyor. Bu tavrım politik değildir diyor. Gazetecilerle yaptığı sohbette de, "Eğer seçim olmasaydı, bir yıl daha sürem olsaydı daha farklı davranırdım" dedi. Yönetim olarak bir aksiyon alabileceğini ifade etti orada."

\
8
GALATASARAY MAÇLARI ÖNERİSİ

"Yine büyük bir çoğunluk Ali Koç'un devam etmesi, bırakmaması gerektiğini söylüyor. Yapılan öneriler arasında, Galatasaray maçları hariç, kalan maçlara U19, U20 takımıyla çıkılması bir öneri."

GALATASARAY MAÇLARI ÖNERİSİ
7
YAYINCI İÇİN HAMLE

"Yayıncı kuruluşun, Fenerbahçe Stadı'ndan yayın yapmamasına izin verilmemesi bir öneri. 1.5 milyon lira cezası varmış. Yayınlanmayacak. Anladığım o, o hafta maç yayınlanmayacak. Bunlar hep öneriler. Böyle bir aksiyon alma durumu var."

YAYINCI İÇİN HAMLE
6
TRABZON İÇİN ÖNERİ

"Bir başka öneri, sürekli olay çıktığı Trabzon deplasmanıyla ilgili, 3-4 sezon gitmeyelim diyor, sezona eksi 3 puanla başlayalım, bunu göze alalım diyorlar. Öyle bir öneri geliyor."

TRABZON İÇİN ÖNERİ
5
"CİDDİ SINAV VERECEKLER"

"Genel Kurul'da 20 bin sayısını geçmek adına yönetim çok büyük çaba sarf ediyor. Fenerbahçe Genel Kurul üyeleri çok ciddi bir sınav verecekler. Sadece takımları sahada rakiplere karşı sınav vermiyor."

\
4
"SAHİP ÇIKACAKLAR MI?"

"Büyük bir çoğunluk; federasyon, hakem kararları tarafından, güvenlik güçlerinin durgunluğu nedeniyle kuşkuları, endişeleri, sıkıntıları var. Bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorlar. Çünkü açıklama yapıyolar sonra aynı şeyler yine başlarına geliyor. O nedenle genel kurul üyeleri ciddi bir sınav verecekler. Kulüplerine sahip çıkacaklar mı, çıkmayacaklar mı orada göreceğiz."

\
3
AZİZ YILDIRIM - ALİ KOÇ

"Birbirilerinden pek haz etmediklerini biliyoruz. Aziz Bey'in dolaylı da olsa davet edildiğini de biliyoruz. Ali Koç aday olmazsa, Sadettin Saran aday olacak. O aday olursa, Aziz Bey'in de adaylığını koyacağı söyleniyor. Eğer 2 Nisan'daki genel kurula gelmezse ve böyle bir kongre olursa büyük zarar görür."

AZİZ YILDIRIM - ALİ KOÇ
2
"ANLATACAĞIZ DEDİ"

"Ali Koç, bize, "Biz SPK tarafı, hukuk, ekonomi, sponsorlar tarafı, böyle bir ligden çekilmenin tüm taraflarıyla genel kurula anlatacağız" dedi. Dediğim gibi genel kurulu oluşturanlar da taraftar ama bir genel kurul üyesinin daha sorumlu olması gerekir."

\
1
"SÜPER KUPA'DA OYNATMAYACAKLAR"
"Burada iki nokta var. Yönetim tarafı, bu işin sahada bitmediğini düşünüyor. Adil bir yönetim olmadığını düşünüyor. Ali Bey'in söylediği bize, "Bu sevkleri seçim sonrası, tedbirsiz yapacaklar. Daha sonra ceza verip, Süper Kupa'da oyuncularımızı oynattırmayacaklar" dedi. Federasyon ve kurullarına duydukları güvensizlik bu noktada. O yüzden o lafı etti, "Bir tek oyuncum ceza alırsa, vebalini öderler" dedi.
\