Arama Logo

Gürcan Bilgiç'ten Fenerbahçe yorumu
11
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN F.BAHÇE YORUMU

Gürcan Bilgiç, Sabah'ta Fenerbahçe gündemine dair sorulara cevap verdi.

GÜRCAN BİLGİÇ'TEN F.BAHÇE YORUMU
10
"SAMİMİ BULUYOR MUSUNUZ?"

"Fenerbahçe, Türkiye'nin neresine giderse gitsin en çok ilgi ve sevgi gören kulüptür. Ali Koç diyor ki; bize karşılar! Oysa bir oyuncudan imza almak için bile sevgi gösterileri görüyoruz. Siz Ali Koç'un bu sözlerini samimi buluyor musunuz?"

\
9
"SİSTEMİ KURANLAR KARŞI"

"Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Karşılar" dediği kısım taraftarlar değil, sistemi kuranlar. Yoksa Türkiye'nin takımıdır Fenerbahçe… En çok sevilen, ilgi duyulan, iddia taşıyan kulübüdür. Sorun da bu zaten. Yıllardır süren, son dönemde zirveye ulaşan hakem, PFDK kararları ile uğraşıyorlar. Ne zaman başlarını yukarı kaldırsalar, "Hakem kararları" ile geriye çekiliyorlar. Kimsenin almadığı cezalar Fenerbahçeli oyunculara veriliyor."

\
8
"YÖNETİM NE PLANLIYOR?"

"Yıllarca Fenerbahçe muhabirliği yaptınız, daha sonra yazar olarak da kaleme alıyorsunuz… Fenerbahçe'nin ligden çekilme kararı destek de buldu tepki de gördü. Sarı-lacivertli yönetim ne planlıyor sizce?"

\
7
"HER ŞEY OLABİLİR"

"Ali Koç, 2011'den beri süre gelen "yalnızlık" sürecini daha sert cümleler ile dillendirdi sadece. O, göreve gelmeden önce Aykut Kocaman'ın açıklamaları da var benzer şekilde; "Birileri ceza kararı verdi ve bunu bir türlü bitirmiyorlar" demişti. Taraftarlar "öfkeli", Genel Kurul da taraftarlardan oluşacak. Böyle bir karardan kimsenin kazancı olmayacağının farkındalar. En iyi takımı da kursalar, birileri önlerini kesiyor, birilerinin önü açılıyor. Kimse "Aptal" değil. 2 Nisan'a kadar Fenerbahçe Genel Kurulu'na "adalet" hissettirilmezse, her şey olabilir. Kaybedileceklere bakıldığında hiçbir yönetim "Düşme" kararı veremez ama Ali Koç servetini bu kararın emrine veriyor."

\
6
ŞAMPİYONLUK YARIŞI

"Şampiyonluk yarışında sekiz final maçı kaldı. Ligden çekilme tartışmalarını bir kenara bırakırsak hem Galatasfaray hem de Fenerbahçe adına nasıl bir tablo bekliyorsunuz?"

ŞAMPİYONLUK YARIŞI
5
"F.BAHÇELİ OYUNCULAR İNANMIŞ"

"Djiku'nun L'Equipe'e verdiği röportajdaki "Sekiz finalimiz kaldı. Hepsini kazanacağız" cümlesi çok önemli. Fenerbahçe oyuncuları hedefe, her şeyden önce birbirlerine inanmışlar. Kalan maçlarını kazandıklarında şampiyon olacaklarını biliyorlar. Muhtemelen Galatasaray'da da aynı durum yaşanıyor. Düğüm Seyrantepe'deki derbide çözülecek. Trabzonspor maçı bu yüzden çok önemliydi. Eğer Fenerbahçe puan kaybetseydi fark 4-5 puana çıkacak ve derbinin anlamı kalmayacaktı. Herkes olayları konuşuyor, Halil Umut Meler'in maçı devam ettirmesi, son dakika golü olmasa bu durumu yaratacaktı."

\
4
TRABZON'DAKİ OLAYLAR

"Fenerbahçe, Trabzonspor maçında yaşanan olaylardan dolayı kendilerinin ceza almasının adaletsizlik olduğunu vurguluyor. Ama kamuoyunda tartışmalar büyük. Siz Fenerbahçeli oyuncuların yaptıkları eylemden dolayı 'yumruk-tekme' cezası alması gerektiğini düşünüyor musunuz yoksa tamamen bir savunma olarak mı bunu görüyorsunuz?"

TRABZON'DAKİ OLAYLAR
3
"BİR DAKİKA BİLE CEZA VERİLEMEZ"
"PFDK veya Tahkim, tarihi bir kararın eşiğindeler. Aslında ne gibi cezalar açıklayacağını hemen söyleyebiliriz. Bugüne kadar bizi yanıltmadılar. Fenerbahçeli oyunculara da ceza verecekler. Oyuncular kazanmanın sevincini kutladılar ve sahaya giren taraftarlar onlara saldırdı. Korkmadılar, kaçmadılar. Bunlar 20'li yaşlarında, fizik olarak en iyi durumdaki gençler. Bir kişiye dört–beş kişinin saldırdığı bir ortamın içinde kaldılar. Bu karmaşada, "Sen neden taraftara vurdun?" denmez, "Taraftarların o sahada ne işi vardı?" denir. Değil maç, hiçbir Fenerbahçeli oyuncuya bir dakika bile ceza verilemez."
\
2
"MAÇ NEDEN ERTELENMEDİ?"

"31. haftada Fenerbahçe 3 Nisan Çarşamba Adana Demirspor'la, Galatasaray 2 Nisan'da Hatayspor ile karşılaşacak. Sosyal medyaya bakarsak yine Galatasaray'a kıyak yapılmış, Fenerbahçe ise cezalandırılmış algısı var. Oysa maçın tarihini Fenerbahçe istemiş, TFF de yapmış.. Çünkü kongresi var. Yorumunuz nedir buna? Bu maçın tarihi çok önemli değil. 7 Nisan'daki maç neden ertelenmedi?"

\
1
"YANGINA BENZİNLE GİDİYORLAR"

"Yunan Federasyonu takımlarını koruyor, bizimki neden yapmıyor? 2013'ten sonra yine Fenerbahçe geldi Avrupa'da yarı final kapısına, oynayabileceği en zor maça çıkartılıyor. Üstelik fikstür maçı değil. Fenerbahçe Yönetimi, Genel Kurul'u, dolayısı ile Fenerbahçe'nin ligdeki pozisyonunu daha çok önemsiyor demek ki. Herkes yangına benzinle gidiyor. Kaosun kapısını çalıyorlar."

\