Arama Logo

Galatasaray'dan Dries Mertens'e ilginç teklif!

Galatasaray’ın yıldız 10 numarası Dries Mertens, normal şartlar altında sezon sonunda futbolu bırakmaya hazırlanıyordu. Ancak Belçikalı ile yapılacak görüşmede bir sene daha takımda kalması beklenecek. 36 yaşındaki oyuncuyla, kısa sürede masaya oturulacak. Tecrübeli futbolcuya ise ilginç bir sözleşme önerilecek.
7
MERTENS İLE YENİ GÖRÜŞME

Galatasaray, sezon sonunda mutlaka takıma bir on numara takviyesi yapacak fakat Dries Mertens’in de takımda tutulması isteniyor.

MERTENS İLE YENİ GÖRÜŞME
6
FUTBOLU BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYOR

Belçikalı süperstar, daha önce verdiği karar doğrultusunda sezon sonunda futbolu bırakmak istediğini belirtmişti.

FUTBOLU BIRAKMAYI DÜŞÜNÜYOR
5
1 YIL DAHA İSTENİYOR

Galatasaray Yönetimi ise 36 yaşındaki on numara ile bir kez daha görüşmeye hazırlanıyor. Buna göre tecrübeli futbolcudan en azından bir yıl daha futbola devam etmesi ve Sarı-Kırmızılı ekibin başarısında rol oynaması istenecek.

1 YIL DAHA İSTENİYOR
4
ÖNEMLİ BİR ROL MODEL

Verdiği karardan dönme konusuna sıcak bakmasa da Mertens’in, takımdaki birçok oyuncuya önemli bir rol model olacağı düşünülüyor.

ÖNEMLİ BİR ROL MODEL
3
KALIRSA YÜKLENİLMEYECEK

Yani Mertens, bir sene daha Sarı-Kırmızılı formayı giyse dahi ona kolaylık sağlanacak. Tecrübeli futbolcuya, bu sezon olduğu gibi yüklenilmeyeceği ve forma bulacağı sürenin azaltılması konusunda garanti verilecek.

KALIRSA YÜKLENİLMEYECEK
2
BİR YORUM: LEVENT TÜZEMEN

Bu sezon Galatasaray'a büyük katkı sağlayan Dries Mertens ile bir yıl daha devam edilmeli mi?

"Galatasaray yönetimi, futbolu bırakma kararı alan Mertens'i 1 yıl daha oynaması için ikna etmeli. Mertens, geldiğinden beri Galatasaray'ın oyun aklı oldu. Çalışkanlığı, mücadele gücü ve hırsıyla arkadaşlarını ateşledi. Taraftarlar, Mertens'in sahadaki performansını gördüğü için büyük sevgi gösterisinde bulunuyor. Dünya futbolunda pozitif enerji yüklü Mertens gibi lider oyuncular bulmak çok zorlaştı. Okan hocanın Mertens'e, "Hem oyna hem de benim yardımcım ol" teklifini doğru bir hamle olarak görüyorum. Belçikalı yıldız; aile yaşamıyla, mükemmel profesyonelliğiyle hala oynar. Ayrıca eşi de İstanbul'u çok seviyor. Mertens'le sözleşme uzatmak çok mantıklı ve akıllı bir davranış olur."

BİR YORUM: LEVENT TÜZEMEN
1
BU SEZONKİ PERFORMANSI

Mertens, bu sezon çıktığı 42 maçta 8 gol ve 11 asistlik performans sergilemişti. (Fanatik)

BU SEZONKİ PERFORMANSI