Arama Logo

Galatasaray'da sabrın 'solu' Derrick Köhn
5
HEDEFİ 12'DEN VURDU!

Sol beke her sezon en az bir transfer yapıp bir türlü istediğini bulamayan sarı-kırmızılı takım, bu kez hedefi 12’den vurdu.

HEDEFİ 12'DEN VURDU!
4
ANGELİNO'NUN MALİYETİNDEN KURTULDU

25 yaşındaki Gana asıllı Alman oyuncu, Galatasaray'ın sol bek sorununu kalıcı olarak çözdü. Sarı-kırmızılı kulüp hem Angelino için 6 milyon Euro ödemedi hem de İspanyol sol bekin maliyetinin yarısına Köhn'ü buldu. Oyuncunun performansı sonrasında hem taraftar hem yönetim hem de teknik heyet derin nefes aldı.

ANGELİNO'NUN MALİYETİNDEN KURTULDU
3
YAZARLAR YORUMLADI!

Sabah Spor yazarları, sarı kırmızılı takımın yeni transferinin performansını değerlendirdi.

YAZARLAR YORUMLADI!
2
LEVENT TÜZEMEN

"Galatasaray'a uzun yıllar hizmet eder. Köhn, 40 yıllık Galatasaraylı oyuncu gibi serüvenine başladı. Top tekniği çok güçlü, mükemmel bir sol ayağı var. Ortalarını bilerek, görerek, nokta atışı yapıyor. Galatasaray yönetimi, uzun yıllar takıma hizmet edecek bir oyuncuyu transfer etti. Derrick Köhn'ün altyapısının Almanya olması da gösterdiği başarıda bana göre büyük etken. Saha içinde disiplinden uzaklaşmıyor, asla egoist davranmıyor, hücuma çabuk ve etkili çıkıyor. Derrick Köhn'ü tebrik edip Galatasaray'a kazandıranları kutluyorum. Keşke sezon başı gelseydi... Angelino'dan çok daha fazla katkı sağlardı."

LEVENT TÜZEMEN
1
ALİ GÜLTİKEN

"Ofansif olarak çok etkili bir isim. Galatasaray, iki sezondur 10'dan fazla sol bekle oynadı. Bu kadar istikrarlı giden Galatasaray'ın en istikrarsız bölgesi sol bek pozisyonuydu. Köhn'ün performansı, Galatasaray için bu açından çok önemli. Hem pozisyonu savunma yönünden belli bir ortalamada oynayabiliyor hem de ofansif olarak çok etkili bir futbolcu. Hatta hücum yönünün savunmasının daha önünde olduğunu görüyoruz. Okan hocanın bek tercihlerine baktığımız zaman da hücum yönünde transfere önem verdiğini görüyoruz. Şu anda görüntü, Galatasaray'ın istedikleriyle Köhn'ün performansı örtüşüyor."

ALİ GÜLTİKEN