Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Denizlispor-Galatasaray yorumu!
16
RIDVAN DİLMEN'DEN YORUMLAR
Rıdvan Dilmen, Denizlispor'un Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı NTV'de değerlendirdi.
15
PENALTI KARARI DOĞRU
Aynı teknik direktörle devam etmek Denizlispor’un en büyük avantajıydı. Yücel hocanın yanına Feyyaz Uçar’ı da aldılar, bu kararlar çok doğru kararlardır. Maç Galatasaray’a penaltı kararı ile geldi aslında, kurallar gereği doğru bir penaltı verdi hakem. Bu yıl çıkan yeni kurallar gereği kalecilerin penaltı vuruşlarında bir ayağının çizgide olması gerekiyor, bu kuralın nasıl uygulanacağını merak ediyorum. İlk kez Manchester City maçında uygulandı hatta bu.
14
İNANILMAZ OYNADI
Recep Niyaz bugün inanılmaz bir oyun oynadı. Hoca Belhanda, Selçuk ikilisinde ısrar etmesinin ardından at koşturmaya başladı. Recep Niyaz orkestra şefi gibi idare etti oyunu. Recep Niyaz bu sene lige damga vurur diye düşünüyorum.
13
FUTBOLDA ŞANS YOKTUR
Futbolda şans yoktur, ödül vardır. İstek çok önemlidir. Luyindama ile Recep Niyaz’ın kafa vuruşunda rekabete girebilmesi oyun konsantrasyonunu gösterir. Bugün hak ettikleri bir galibiyet aldılar, tebrik ediyorum.
12
FATİH TERİM YOKKEN...
Fatih Terim cezalıyken 6 maçta puan kaybedildi. Fatih Terim gibi teknik direktörün oyuncu ile iletişimi, çizgiden yaptığı etki çok önemli. Hiç beklemediğim kadar sakin bir Denizlispor gördüm.
11
ACEMİCE BİR HATA YAPTI
Selçuk iyi penaltıcıdır aslında ama bu kaçan penaltı an kırılma anı oldu. Marcao’nun bir amatör oyuncunun yapmayacağı şekilde kırmızı kart görmesi, istese bunu yapamazdı. Acemice yaptı, anlamsızca hiç gerek yokken yaptı.
10
DİNAMİZMİ KAYBETTİLER
Topun peşinde koşmaktan Belhanda hata yapmaya başladı ve  kartta gördü, Selçuk takip dahi edemedi. Savunmada 5li kaldılar zaten yorgun olan Belhanda Selçuk’da oyundan düştü. Galatasaray’ın Ndiaye’nin dinamizmini kaybettiğini görüyoruz.
9
TERİM GEREKEN İLAÇLARI VERMEDİ
Bence Fatih Terim maçın teşhisini koydu, maç gidiyor dedi ama tedavide vermesi gereken ilaçları veremedi. Emre mor hamlesi yanlış değil, 3’lüye dönmes ide doğru ama bence orta sahayı değiştirmeliydi. Dinamik ve sert orta sahaları geçen sene zaman zaman yapıyordu. Bu sene iki sert orta sahadan iki yumuşak orta sahaya döndü.
8
ÇOK FAZLA YORULDULAR
Nagatomo ve  Mariano orta saha gibi değil  bek gibi oynayınca hiç nefeslenemediler çok yoruldular.
7
BABEL'İN SARISINI GÖRMEDİ
Babel’in sarısını göremedi hakem VAR da veremiyor sarıyı ama masumane bir hataydı. Marcao’yu atması da doğruydu.
6
RAKİPLERİN BİRAZ ÖNÜNDE
Lig çok uzun bir maraton, Galatasaray’da çok geniş bir kadroya ihtiyaç var. Geçen sene banko oynayan Fransa Milli Takımı'ndan oyuncu aldı Galatasaray. Şampiyonlar Ligi avantajı ile ekonomik anlamda rakiplerinden biraz önde.
5
TAKVİYELERE İHTİYAÇ VAR
En geniş kadro Başakşehir’de, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın takviyeye ihtiyaç var. Galatasaray’ın bir avantajı da oyuncu grubu 5 maç da kaybetsek de hocamız burada der. Ama aynı şey Ersun hoca için geçerli değil hatta maalesef Abdullah hoca için bile geçerli.
4
FALCAO BÜYÜK BİR MARKA
Falcao büyük bir marka, tabiki yaşı belirli bir yere geldi ama Şampiyonlar Ligi oynayacaksınız. Avrupa’da da Türkiye’de de büyük hava verir. Diagne’den verim almak da zor şimdi gideceğini bilen oyuncudan verim almak cidden zor. Diyelim ki Falcao oldu ve  Diagne gitmiyorum dedi ya da Falcao olmadı. Diyelim ki bir forvet aldınız ve Diagne gitmedi 14 milyon euroyu sokağa mı atacaksınız. Fatih hocanın takıma alması ve  oynatması doğruydu o yüzden. Galatasaray ve Diagne aslında maça iyi başladı ama sonrasında genel anlamda deplasman sıkıntısı devreye girdi.
3
G.SARAY'IN İŞİ DAHA ZOR OLUR
Beşiktaş hiç konuşulmuyor ama küçük eksiklerini tamamlarlarsa ciddi bir şampiyonluk adayı olabilir, kolay yarıştan düşmezler yani. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın hazırlık maçları ile değerlendirilmemesi gerekiyor.  Beşiktaş’ta bu sene şampiyonluk adayıdır, Fenerbahçe de şampiyonluk adayıdır, Trabzon da eksiklerini hallederse şampiyonluk adayıdır yani Galatasaray’ın işi geçen sene kadar kolay olmayabilir.
2
ÖNCE BUNLARI ÇÖZMELİYİZ
Galatasaray Denizlispor maçında 90 dakikada 10 dk uzadı, Chelsea Liverpool maçında 120 dakikada 3 dakika uzadı önce bunları çözmemiz lazım. Mesela Süper Kupada 120 dakikada 22 faul oldu acaba burada kaç faul oldu. Ki kora kor maç  oldu. Süper Kupa hakemi de çok iyi maç yönetti, Var ile çok iyi iletişimi vardı , her  şeyi çok hızlı hallettiler.
1
İLK BABEL'İ YAZARDIM
Ben 3 büyüklerin hocası olsaydım ilk Babel'i yazardı listeme, Fulham'dan ayrıldı dönemde hemen iletişime geçerdim. Emre Mor da kötü risk değil uygun da maliyeti var Fatih hocaya bir zararı olmaz, Emre için büyük risk var Galatasaray’a bir risk olmaz.