Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Levent Tüzemen: "Akıl tutulması ve skandal!"
8
YAZARLAR YORUMLADI
Sabah Spor Yazarları, Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent'i değerlendirdi. Yazının tamamını gazeteyi satın alarak okıyabilirsiniz. İşte Torrent için yapılan yorumlar...
7
ARANAN İSİM Mİ?

Galatasaray'da Fatih Terim gönderildi ve yeni teknik direktör Domenec Torrent oldu. İspanyol isim aranan hoca mı?

6
TÜRKİYE'DE BAŞARILI OLAMADI

LEVENT TÜZEMEN: Fatih Terim, uzun Galatasaray kariyeri boyunca ne zaman gönderilse başkanlar yerine, altyapı hocası Riekerink dışında, hep gövdeli teknik direktörler getirdi. Lucescu, Gerets, Rijkaard, Mancini bunun örnekleri... Burak Elmas ve yönetimi, Torrent'i Galatasaray'ın başına getirecek. İspanyol teknik direktörler, Türkiye'de hiç başarılı olamadı.

5
AKIL TUTULMASI VE SKANDAL

LEVENT TÜZEMEN: Aragones ve Del Bosque örnekleri ortada. 12 yıl boyunca Guardiola'nın yardımcılığını yapan, en son Flamengo'dan kovulan Torrent'i, Fatih Terim'in yerine getirmek hem akıl tutulması hem de skandal ötesidir. Başkan Elmas'ın Hollanda'da bir kulübün sahibi ve menajerlik işleri yapan yöneticisi Işıtan Gün'ün aklıyla hareket etmesi kendisini uçuruma sürükler. Taraftarı susturmak için Terim'in yerine gelecek hocanın güçlü bir figür olması gerekir.

4
GALATASARAY DİKKAT ETMELİ

ALİ GÜLTİKEN: Bu konuya Guardiola tarafından bakarsak sorun yok, muazzam bir başarı kariyeri var ve 'Domenec Torrent de orada' diyorsanız burada katkısı olduğunu ifade edebilirsiniz. Ama konu, liderlik yapıp tek adam olduğunuzda yalnızca size ve başarılarınıza döner. Galatasaray, Guardiola sonrasına bakarak mı bu tercihi yaptı yoksa Guardiola ile beraber kazanılan kupalara bakarak mı? Çünkü Galatasaray, büyük bir camia. Sürekli kazanma baskısıyla oynuyor. Gündemi yönetebilme kabiliyetinizin de olması lazım. Yani bunları yapabileceği noktasında ikna olunması önemli. Galatasaray, Fatih hoca gibi lider bir kişilikten sonra bu konuya dikkat etmeli.

3
DAUM ÖRNEĞİ VAR

ALİ GÜLTİKEN: Bununla ilgili şu örneği verelim; Daum ve Roland Koch beraber çalışıyorlardı. Daum, Türkiye'de ve kendi ülkesinde şampiyonluklar ve başarılar yaşadı, bu başarıda Koch'un ikinci adam olarak etkisinin olduğu çok konuşulurdu. Ama Roland Koch tek başına teknik direktörlük yaptığında bunun çok gerisinde olduğunu gördük.

2
TERİM'E KARŞI TUTUM HOŞ DEĞİLDİ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Öncelikle Fatih Terim, Türk futbolunun en önemli teknik direktörü. Kariyerinde UEFA şampiyonluğu, Avrupa üçüncülüğü olan, Fiorentina ve Milan gibi önemli kulüplerde görev yapmış bir hoca. Ama şunu göz önüne alıyorum, 'Bu ayrılık Fatih Terim'in kariyerini zedelemez. Çünkü dünyanın en iyi teknik direktörlerinin dahi sınırsız başarıları olmuyor.' Onlar da birçok defa başarısız olduklarında görevlerinden ayrıldılar. Bence Galatasaray yönetiminin Avrupa Ligi maçlarını beklemesi lazımdı. Bundan sonrasını zaman gösterecek. Ayrıca yönetimin ayrılık kararı alınırken Fatih Terim gibi bir teknik direktöre karşı sergilediği tutum hiç hoş değildi.

1
KAFAMDA BİR SORU İŞARETİ VAR

ÖMER ÜRÜNDÜL: Torrent'i tanımıyorum. Bazı önemli kulüplerde önemli teknik adamların yardımcılığını yapmış. Kafamda şöyle bir soru işareti var; bu teknik adam İspanyol ekolü olan üst düzey pas trafiği üzerinde duracaktır. Ama Galatasaray takımı bunu uygulayabilecek bir kadroya sahip değil.