Arama Logo

Fenerbahçe'de yeni formüller

Fenerbahçe'de Süper Lig’de devam etme pahasına Süper Kupa finaline çıkmayıp gelecek sezonki Türkiye Kupası’na da katılmama fikri öne çıktı.
8
FENERBAHÇE'DE GÖZLER 2 NİSAN'DA

Fenerbahçe 2 Nisan’daki olağanüstü genel kurulda üyelerden eyleme geçme izni alacak ve ardından tarihi bir karar verecek.

FENERBAHÇE'DE GÖZLER 2 NİSAN'DA
7
ALİ KOÇ AÇIKLAMIŞTI

İhtimaller arasında Süper Lig’den çekilerek gelecek sezon bir alt ligden devam etme, futbol branşını bir sene dondurma ve farklı bir ülkeden takım satın alınması olduğunu başkan Ali Koç bizzat açıklamıştı.

ALİ KOÇ AÇIKLAMIŞTI
6
SON FORMÜL KUPALARDAN ÇEKİLME

Yönetim kurulunun gündemine gelen son formül ise, kupalardan çekilme oldu. Duayenlerin Süper Lig’de devam etme görüşünün üzerine yeni bir yol haritası çizilebilir.

SON FORMÜL KUPALARDAN ÇEKİLME
5
İLK HALKA GALATASARAY HALKASI

Çift aşamalı bu protestonun ilk halkası 7 Nisan’da Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçına çıkılmaması.

İLK HALKA GALATASARAY HALKASI
4
GELECEK SEZON KUPA YOK

Bu durum, yoğun fikstürdeki futbolculara Konferans Ligi’ndeki ilk Olympiakos sınavına daha fazla dinlenmiş şekilde çıkma fırsatı da sunacak. Ayrıca gelecek sezon Türkiye Kupası’na da iştirak edilmeyecek.

GELECEK SEZON KUPA YOK
3
CAMİANIN TALEBİ KARŞILANACAK

Böylece sarı-lacivertliler Süper Lig dışındaki iki büyük lokal organizasyonda yer almayacak. Camianın ‘ligden çekilmeden ses getirecek bir eylemde bulunalım’ talebi de karşılanacak.

CAMİANIN TALEBİ KARŞILANACAK
2
YAPTIRIMLAR NELER?

TFF talimatına göre kupa müsabakasında yer almaya hak kazanmasına rağmen müsabakaya katılmayan kulüp, takip eden sezon Türkiye Kupası’na katılmaktan men edilir ve takip eden sezon da Süper Kupa’da yer almaz. Süper Kupa maçına çıkılmaması halinde ise organizasyonun iptali nedeniyle doğacak her türlü zarar da ilgili kulüpten karşılanır. [Sözcü]

YAPTIRIMLAR NELER?
1
SÜPER KUPA SEÇENEKLERİ

Öte yandan Hürriyet'te yer alan habere göre; Fenerbahçe’nin önünde Süper Kupa ile ilgili şu seçeneklerin bulunuyor;

1-) Maça çıkmama. 2-) U21 takımı ile çıkma. 3-) Taraftar götürmeme.

Ali Koç maçla ilgili kararını 2 Nisan’daki kongrede yetkiyi aldıktan sonra verecek.

SÜPER KUPA SEÇENEKLERİ