Arama Logo

Erol Bulut: "Fenerbahçe'de ilk kez gördüm"
6
EROL BULUT'UN AÇIKLAMALARI
Cardiff City'nin Teknik Direktörü Erol Bulut, A Spor'da açıklamalarda bulundu. İşte Erol Bulut'un sözleri...
EROL BULUT'UN AÇIKLAMALARI
5
4 MAÇLIK GALİBİYET SERİSİ
"Sezon inişli- çıkışlı geçiyor. Çok yoğun programdan dolayı sakatlıklar da artabiliyor. Bu sıkıntıyı biz sezon içinde yaşadık. Kadronuz geniş olmadığında bizim yaşadığımız gibi takım geriye düşebiliyor. Biz de bu sıkıntıdan geçtik. Ama son 5 maçta, sakatlar toparlandı, yeni transferler iyi adaptasyon gösterdi. İyi bir çıkışımız var, inşallah bunu kalan maçlarımızda yansıtabiliriz"
4 MAÇLIK GALİBİYET SERİSİ
4
PLAY-OFF ŞANSLARI

"Play-off'u herkes sormaya başladı. Sezon başında da iyi gidişatımız olduğunda da play-off pozisyonuna girmiştik. Sordular, ben de play-off'tan bahsettim. Ama son 5-6 haftadır bana bahsetmeyin dedim. Çünkü bahsettiğiniz zaman baskı oluyor. O yüzden maçtan maça bakıyoruz. Play-off'un içinde olsak hayır diyemeyiz, olmazsak üzülürüz. Sezon başında takımı nerelerden aldık, nereye kadar getirdik. Onu göz önünde aldığımızda şu anda zaten çok iyi işler yapmış oluyoruz."

PLAY-OFF ŞANSLARI
3
"İLK KEZ YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Siz olsanız ligi mi, Avrupa'yı mı tercih ederdiniz?"

"İlk maçı Fenerbahçe 3-0 kazandı, güzel bir skor. Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum Fenerbahçe'nin tur için. Bu saatten sonra Fenerbahçe, "Kupayı alabilir miyiz?" ona doğru yol çiziyor. Elindeki kadroya baktığımızda, bunu başarabilecek bir takım. Ligde ve Avrupa'da güzel gidişatları var. Kadroya bakmak lazım, önemli olan kadro bence. Geniş bir kadronuz varsa, sezon başında öyle bir hedefiniz varsa, her kulvarda ilerlemek istersiniz. Tahmin ediyorum Fenerbahçe de bu hedefleri koymuş ve kadroyu o şekilde kurdular. Gerçekten kaliteli takım oluşturdular. Son 20 yıla baksak, en iyi kadrolardan birisi kuruldu bir yerli tekik direktöre. Genelde yabancı teknik direktörlere yapılıyor. İlk kez bir yerli teknik direktöre istenilen transferlerin yapıldığını düşünüyorum."

\
2
TAKIMIN HEDEFİ

"Lig gerçekten çok zor. Cardiff'e geldik, sözleşme imzaladık. Kulübün hedefi neydi? Kulübün hedefi ligde yerini sağlamlaştırmak, ligde kalmaktı. Son 2-3 yıldır Cardiff son anda ligde kalmayı başaran bir kulüptü. Biz geldik, bazı şeyleri değiştirdik. Sezon başında transfer yasağımız vardı. Sadece serbest oyuncu alabiliyorduk. Erken geldik, hemen işe başladık. İyi futbolcular almaya çalıştık, onu başarabildik sanıyorum. Lige iyi başladık. Sakatlıklar gelince, takım ondan sonra geriye düştü. 14. sıraya kadar düştük bir ara. Devre arasında birkaç transfer yapmak istedik. Transferleri sürecinin sonuna doğru transfer yapabildik. Harcayabileceğimzi rakam o zaman belli oldu. Seçtiğimiz futbolculardan vazgeçip 2 günde 4-5 futbolcu seçmemiz gerekiyordu. Bunu çok iyi başardığımızı düşünüyorum. İyi adaptasyon süreci geçirdiler. İnşallah takımın performansı bu şekilde devam eder. Play-off'a girmenin mucize olacağını düşünüyorum. Olursa, büyük bir başarı. Ama hedefimiz şu an baktığınızda ilk 10'da bitirirse çok iyi iş başaracağız. Play-off mucize olur."

TAKIMIN HEDEFİ
1
TEKLİF ALDI MI?
Türkiye'den bu sene teklif aldı mı, Türkiye Ligi'ni takip ediyor mu?

"Bir teklif almadım, onu net söyleyebilirim. Öyle bir düşüncem de yok. Burada da şükürler olsun iyi bir şekilde devam ediyoruz. Türkiye Ligi'ni takip ediyorum. Sadece 2 takım lig boyunca konuşuluyor. Diğer takımlar yokmuş gibi. Onlardan daha fazla hakemler konuşuluyor. Üzücü. Gönül ister ki ligimiz daha kaliteli bir seviyeye gelsin. Ama bu şekilde devam edersek, ligimizin marka değerini alt sıralara çekiyoruz maalesef. Onu hep birlikte düzeltmeliyiz."
TEKLİF ALDI MI?