Arama Logo

Ercan Güven: "Futbol konuşmak ayıp!"
7
ERCAN GÜVEN'İN YORUMLARI

Ercan Güven, Milliyet'te Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olayları değerlendirdi ve Abdullah Avcı'nın açıklamalarına değindi.

ERCAN GÜVEN'İN YORUMLARI
6
"KUSURA BAKMASIN"

"Amacım Abdullah Avcı’yı "günah keçisi" ilan etmek değil elbette… Lakin konumu ve sahadaki dehşete yaklaşımı nedeniyle, tarihi futbol ayıbını onun kılavuzluğunda anlamaya/anlatmaya çalışacağım; kusura bakmasın."

\
5
"HEMGAMEDEN FUTBOL AYIKLIYOR"

"Sayın hocamız, maç demeye dilim varmıyor, "hengamenin" ardından yaptığı açıklamalarına son derece derin, bir o kadar olgun, buram buram basiret kokan "sahanın içinde kalmak istiyorum" ifadesi ile başlıyor. Adam derya… Biz "far görmüş tavşan" gibi kavga izlerken o arka plandaki bilim ve teknik kırıntılarını bulup çıkarıyor. Şu arbededen bile futbol ayıklayabiliyor; ne mutlu ona!"

\
4
"SİZE NE OLUYOR?"

"Hadi Abdullah Avcı teknik direktör, aynı zamanda skandalın olay mahalli kentin takımını çalıştırıyor… Dolgun maaşı da var! Biraz politik davranmak hakkı.Peki size ne oluyor?"

\
3
"TÜMÜNÜ YERLE BİR ETTİ"

"Konuştu sayın Abdullah Avcı.İkinci devre "takımının gerçekleştirdiği geri dönüşten" memnun olduğunu söyledi… Ve kendisiyle kurmaya çalıştığım empatinin, uzmanlığına duyduğum saygının tümünü yerle bir etti."

\
2
"ADALETİ, ANALİZİ BÖYLE Mİ ÇALIŞIR?"

"Yahu ikinci devre geri dönen takım falan yok… Yaylım ateşle yumuşattıkları sahaya çıkartma yapan tribün ile onlardan korkup -ki insani bir tepkidir- duran, sinen top oynamak yerine kafasını gözünü korumaya çalışan rakibe karşı gol atan, baskın gözüken Trabzonspor var. Olaya bakıp futbol konuşmak ayıp bu koşullarda… Diyelim ki, hocadır, mecburdur falan filan. Peki bu mudur Abdullah Avcı’nın futbol kriterleri? Adaleti, analizi böyle mi çalışır bir futbol bilgesinin?"

\
1
"KINAMAK İŞE YARAMAZ"
"Yani olay öyle bir boyuta gelmiş ki, sahada kalmak, futbol konuşmak takımlardan herhangi birinin hocası için bile olasılık dışı. İşin sonunda komik duruma düşmek var. Hala gol, faul, penaltı falan gibi futbol terimlerini cümle içinde kullananlar ile hala futbola bir tarafından yapışıp sinekten çıkacak yağ miktarını arttırmak için kulağının üzerine yatan kulüplerin taraftarları, yöneticileri ve dahi futbolu yönettiği iddia olunan tüm kurul ve kuruluşları "kınamak lazım" diyeceğim; işe yaramaz."
\