Arama Logo

Ercan Güven'den Fenerbahçe değerlendirmesi
7
ERCAN GÜVEN'DEN F.BAHÇE YORUMU

Ercan Güven, Milliyet'te Fenerbahçe'nin Union Saint-Gilloise ile oynadığı mücadeleyi değerlendirdi. İşte Güven'in sözleri...

ERCAN GÜVEN'DEN F.BAHÇE YORUMU
6
"F.BAHÇE'NİN GÖZÜNDE TÜTÜYOR"

"Yahu ne güzelmiş komplo ile başlamayıp fitneyle bitmeyen, hakeminden zerre kadar şüphe edilmeyen, üçüncü tarafların tuzla koşarak zaferde dedikodu yenilgide nanik yapamadığı, ne yere ne rakibe yatmanın akla bile gelmediği, sahada oynanıp biten, sonucu emek ve yetenek belirleyen, ödülü iddiası kadar büyük, kıran kırana bir maç görmek. Ne güzelmiş tur atlamak… Hedefi büyütmek, karşılığında futbol cadılarının lanetli fallarına muhatap olmamak ne güzelmiş. Bizi geçin… Asıl Fenerbahçe’nin gözünde tütüyor olmalıydı bu koşullar. Yenilse bile!"

\
5
"İYİ Kİ KONFERANS LİGİ VARDI"

"İyi ki, Süper Lig kaosundan teneffüse çıkabildi Fenerbahçe, iyi ki, Avrupalı rakip, Avrupalı hakemle futbolun asil mücadelesinden derin nefesler alabildi… İyi ki, Konferans Ligi vardı ve çeyrek final gördü de yeni hava değişimlerine vize alabildi."

\
4
"ÇOK İHTİYACI OLACAK"

"Süper Lig’in haline bakınca, çok ihtiyacı olacak böylesine skordan bağımsız "sınırları sahanın çizgilerini aşmayan futbolla, rakiplerle, hakemlerle" rahatlatıcı molalarda tazelenmelere."

\
3
"PLANI BAŞARILI OLDU"

"İsmail Kartal’ın ilk yarıyı golsüz bitirme planı başarılı oldu. İkinci yarı aynen devam… Gol yemediği sürece her şeyin yolunda olduğunu düşünen ve direnmek dışında sahaya ekstra koymayan bir Fenerbahçe vardı sahada. Takımın yıldızları sadece savunmadakilerdi."

\
2
"OYUNUN AĞIRLIĞI DEĞİŞTİ"

"İsmail Kartal Trabzon maçının kadrosunu korumaya çalışırken Gilloise’ın golü geldi ve en azından ileride istasyon olacak Dzeko ile oyuna katkısız Kent yerine Mert Hakan oyuna girdi. Hemen değişti oyunun ağırlığı. Konuk takımdan ev sahibine geçti."

\
1
"RAKİBE, HAKEME TEŞEKKÜR ETMELİ"

"Artık Fenerbahçe’nin hedefi bir golle de olsa karizmayı korumaktı ama kafalar Trabzondaydı. Maçı kaybetti. Olsun, turu Belçika’da almıştı zaten. Şimdi, bırakın tabelayı. Fenerbahçe’ye, rakibine, hakemlere berrak 180 dakika için teşekkür edelim önce. En azından futbol adına."

\