Arama Logo

Dursun Özbek'ten flaş açıklamalar!
16
DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk imza töreninde açıklamalarda bulundu. İşte Dursun Özbek'in sözleri...

DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI
15
ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMASINA CEVAP
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kendisiyle görüşme açıklaması

Dursun Özbek:
 "Konuyu Ali Bey gündeme getirdi. 4-5 ay önce olmuş bir konu. Ortak tanıdığımız bir arkadaşımız, beni ziyaret etti. Ali Bey'in söylediğinden farklı olarak, kendisinin Türk futbolundaki gergin ortamın sonlanması için çağrıda bulundu. Ali Bey ile bu konuyu görüşebileceğimizi, kendi organize edeceği bir mekanda buluşabileceğimizi, gergin ortamın son bulması için bunu yapabileceğini söyledi. Ben ve Ali Bey, bu görüşmeyi kabul ettik."
ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMASINA CEVAP
14
"DAHA SONRA İPTAL ETTİ"
"Ali Bey daha sonra bir açıklamaya istinaden görüşmeyi iptal etti. Türk sporundaki gerginliği görüşerek çözebilir miyim düşüncesindeydim. Rakibimizden bu görüşmenin iptali gündeme geldi. Keşke görüşebilseydik ve bugünlere gelmeseydik."
\
13
"İNCELENMESİ GEREKİYOR"
"Türk futbolunda bu gerginliğin önemle incelenmesi gerekiyor. Geçmişten bugüne yaptıklarımızı göz önüne almamız lazım. Türk sporuna ne kadar yararı, ne kadar zararı olmuştur. Bu olaylar incelenmeli, kapsamlı bir inceleme yapılmalı. Buradan da adil bir şekilde bunların önüne geçmek için gereken cezalandırılmalar yapılmalı."
\
12
"BİR MİLAT OLMALI"
"Galatasaray olarak rekabetin sahada kalmasını istiyoruz. Artık bugün bir milat olmalı. Bu konu ile ilgili adil yaptırımlar gündeme gelmeli. Bu görev TFF ve kamuya düşmektedir. Onların da gerekeni yapacağından eminim."
\
11
"FENERBAHÇE'NİN İÇ İŞİ"
"Ali Bey olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı. Bu ligden çekilme, Fenerbahçe'nin iç işi. Galatasaray'ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışma huyu yok. Fenerbahçe kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, kendileri için Fenerbahçe en iyi kararı alacaktır. Bundan eminim. Galatasaray olarak rakiplerin iç işleriyle ilgilenmemiz söz konusu değil."
\
10
SÜPER KUPA AÇIKLAMASI
"Süper Kupa için karar mekanizması TFF'dir. Galatasaray da gelişmeleri izlemektedir. Türk futbollunun hayrı ve faydası için her türlü kararın Galatasaray arkasında durur."
SÜPER KUPA AÇIKLAMASI
9
KULÜPLER BİRLİĞİ CEVABI

Sporx Editörü Hakan Celep: "Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı'ndan istifa etti. Bu görev size teklif edilirse, kabul eder misiniz?"

Dursun Özbek: "Kulüpler Birliği Vakfı önemli bir kurum. Ali Bey'in istifası kişisel bir karardır. Ben daha önce bu görevi yaptım. Çok değerli arkadaşlar var. Ali Bey'in istifasıyla yer boşalırsa, ortaya yine bu vakfı en iyi şekilde temsil edebilecek arkadaşımızı seçeriz."

KULÜPLER BİRLİĞİ CEVABI
8
"BURAYA NASIL GELDİK!"

"Buraya nasıl geldik! Türk futbolu buraya nasıl geldi? Üzerinde durulması gereken en önemli konu bu. Geçmişteki söylemlerimize bakalım. Bu olaylar kendi kendine mi oluyor, yoksa bizim söylemlerimiz bu olayları tetikliyor mu? Türk sporunu yöneten yetkililerin olaya buradan başlaması lazım. İstenmeyen olaylar oldu. Fenerbahçe ve Trabzonspor'a geçmiş olsun. Bu olayların giderek artan seviyeye gelmesi, hepimizi endişelendiriyor. Sadece Trabzonspor'un sahasında olan olayları kastetmiyorum. Bugüne nasıl geldik? Buna bakmalıyız. Dileğim; bu tip olayların artık gündemimizden kalkması. Bu olayın milat olması. Kurumların ve kişilerin adil şekilde cezalandırılmasını diliyorum."

\
7
TFF SORUSUNA YANIT

"TFF'nin istifasını hala istiyor musunuz? Kulüpler Birliği Vakfı'nda bu durum görüşülecek mi?"

"Önümüzdeki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı'nda bir toplantı olacaktır diye düşünüyorum. Burada sadece kulüplerin değil, TFF'nin de ihmali var mı, yok mu? Bunların da incelemesini yapacağız. Bu olayların değerlendirmesini yaparken, bu gerilimi üst seviyeye taşıyacak sözlerden kaçınmalıyız. Galatasaray olarak gerginliği tırmandıracak söylemlerin içerisinde artık olmayacağız. Kulüpler Birliği Vakfı'nda görüşler çok önemli."

TFF SORUSUNA YANIT
6
"BİZE BİR TALEP GELMEDİ"
"TFF, bir tarih açıkladı. Bütün hazırlıklar buna göre yapıldı. Urfalı kardeşlerimiz de bizi sürekli arıyor, irtibat halindeyiz. Hazırlıklar yapılıyor. Son derece heyecanlı olduklarını görüyoruz. Bize de heyecanlarını aksettiriyorlar. Bundan sonraki gelişmeler TFF'nin inisiyatifinde olan gelişmeler. Konuyla ilgili bugüne kadar gelen bir çağrı yoktur. Bize iletilen 7 Nisan'da bu karşılaşmanın Urfa'da oynanacağı. Bugüne kadar TFF'den Galatasaray'a gelen bir talep, bilgi mevcut değildir. Olduğu zaman değerlendireceğimiz bir konu. Konu gündemimize geldiği zaman, Galatasaray'ın yönetimi değerlendirecektir. TFF, bunu Galatasaray'a sorarken, gerekçesiyle soracaktır. O gerekçe önemlidir. Galatasaray da o zaman cevabını verir. Böyle bir talep yokken fikir beyan etmeyi doğru bulmuyorum"
\
5
"TRABZON'DAKİ OLAYLAR MİLAT OLSUN"
"Gündemimiz başka, üzerinde çok detaylı durmak istemedim. Şimdi pazar günü cereyan eden olaylarla ilgili, olayların detaylı incelemesi yapılması lazım. Bu olaya sebebiyet veren kim varsa, adilane bir şekilde değerlendirmeli. TFF'nin gerekli cezaları vereceğinden eminim. Trabzon'daki olayların milat olması lazım. Nasıl bugüne geldik bunların dikkate alınması lazım. Bunun sezon boyunca akışı var. Neler sebep olmuştur bu seviyeye gelmesine iyice değerlendirilmesi lazım. TFF'nin bu olaylara karışanlara, yönetici, futbolcu, seyirci, olur, her kimse, adil bir yargılama sonucunda gereken cezaları mutlaka almalılar. Geçmişte iyi olmayacak olaylar var. Bugünleri hazırlayan olaylar. Tekrar aynı hataya düşmemek lazım. Bu olaylarla ilgili PFDK'nin alacağı kararlar önemlidir. TFF'ye burada büyük iş düşüyor. Artık Türk futbolunu bu kaostan çıkarması lazım."
\
4
WHATSAPP GRUBUMUZ VAR
"Bir whatsapp grubumuz var ama yazılanları söylemek yanlış olur. Her kulüp olaylara baktığı açıdan, Trabzon'daki olayları değerlendiriyor. Orada yazılanlarla ilgili bir şey söylemem mümkün değil"
WHATSAPP GRUBUMUZ VAR
3
"HERKES ELİNDEN GELENİ YAPACAK"
"Bundan sonra futbolu yöneten kişilere son derece büyük görev düşüyor. Artık bütün camialar, bütün futbolseverlerin buna çok dikkat etmesi lazım. Bu gerginlik artık son bulmalı. Bunun için herkes elinden geleni yapmak zorunda. Bunun gerekli olduğunu düşünüyorum"
\
2
YENİ SÖZLEŞMELER
"Oyuncularımızın yeni sözleşmeleri konusunda çalışmalarımız sonuçlandı. Muslera'yla ben bizzat görüştüm. Bu konuyla ilgili Erden kardeşim de gerekli açıklamaları yaptı. Bir problem yok. 1+1 yıllık bir sözleşme olacak. Torreira ve Barış Alper ile de yeni sözleşme imzalayacağız"
YENİ SÖZLEŞMELER
1
YABANCI HAKEM AÇIKLAMASI
"Olayları yabancı hakem seviyesine indirmek son derece yanlış. Biz buraya nasıl geldik diyorum! Bu seviyeye nasıl geldik. Birbirimizi boğazlama seviyesine nasıl geldik! Bunu yabancı hakemle açıklayamazsınız. Yabancı hakem gereklidir, değildir, bu ayrı bir tartışma. Herkes söylediğinin sorumluluğunu almak zorundadır. Öz eleştiri yapmanını zamanı geldi diye düşünüyorum. Geçmişte söylenenlerin yokmuş gibi davranılmasını yanlış buluyorum. Hata nerede yaptık bunu tespit edelim. Bütün futbol camiası için söylüyorum. Artık sözün bittiği yere geldik. Herkes haddini bilerek konuşsun artık. Yangının üzerine benzin dökmeye gerek yok artık. Buradan tavsiyem, bunu söndürmemiz lazım. Bunu söndürmek için de herkesin üzerine, TFF, PFDK üzerine, yöneticilere, sporculara büyük görev düşüyor. Kimse bu görevden kaçamaz. Herkes bu sorumluluğu almak zorunda."
YABANCI HAKEM AÇIKLAMASI