Arama Logo

"Bitigen, Tete'nin pozisyonuna 'penaltı değil' dedi"
5
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN OLAY İDDİA

Spor yorumcusu Gürcan Bilgiç, Galatasaray'ın Antalyaspor'u 2-1 mağlup ettiği maçın ardından hakem Abdulkadir Bitigen ile MHK Eğitmeni Hugh Dallas arasında geçen konuşmayı A Spor ekranlarında anlattı.

GÜRCAN BİLGİÇ'TEN OLAY İDDİA
4
"ABDULKADİR BİTİGEN OLAYINI ARAŞTIRDIM"

"Sevgili Barış Yurduseven bir tweet attı, çok iyi habercidir Barış. Diyor ki 'Öyle bir şey duydum ki Abdulkadir Bitigen'in bir daha Süper Lig'de düdük çalmaması lazım'. Ben de merak ettim, sağı aradım, solu aradım, hakem dünyasından tanıdıklarımı aradım."

\
3
"DALLAS TOPLANTI YAPMIŞ"

"Şu fotoğraf çıktı; Fenerbahçe - Kasımpaşa ve Galatasaray - Antalyaspor maçlarının oynandığı hafta, MHK Eğitmeni Hugh Dallas ve o hafta oynanan 10 maçın hakemi Zoom üzerinden bir toplantı yapıyor."

\
2
"BİTİGEN, 'PENALTI DEĞİL' DEMİŞ"

"O toplantıda Galatasaray - Antalyaspor maçının hakemi Abdulkadir Bitigen'e Tete'ye verilen penaltı pozisyonu soruluyor. Dallas, Bitigen'e 'Abdulkadir bu penaltı mı?' diye soruyor. Bitigen, 'Değil' cevabını veriyor. Diğer hakemler de duyuyor bunu. 2-3 yerden de 'Evet öyle oldu' cevabını aldım."

\
1
"ESAS PROBLEM VAR'A GİDİP VERMESİ"
"Abdulkadir Bitigen bu penaltıyı maçta vermedi, VAR'daki Özgür Yankaya çağırdı onu. Gitti, seyretti ve öyle penaltı verdi. Hugh Dallas ile yaptığı görüşmede 'penaltı değil' diyor. Temas var ama penaltı olması için yeterli mi? Penaltı olduğunu düşünmediği ve maçta da vermediği pozisyonda VAR'a gidip penaltı vermesi... Esas problem orada."
\