Arama Logo

Alexander Djiku, Türkiye'den ayrılacak mı?
7
ALEXANDER DJIKU'DAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin Ganalı stoperi Alexander Djiku, Trabzonspor maçının ardından taraftarların sahaya girip kendilerine saldırması hakkında Fransız basınından L'Equipe'e açıklamalarda bulundu.
ALEXANDER DJIKU'DAN AÇIKLAMALAR
6
"OLAY 2011'E DAYANIYORMUŞ"

“Çok ağır olaylar yaşandı. Maç başı aslında herhangi bir maç başı gibiydi. Tribünler birkaç su şişesi attı ama hakem maçı oynattı. İkinci yarı daha sert geçti. Meşale ve bazı cisimler atıldı sahaya. Hakem tribünleri sakinleştirmeye çalıştı. Anons geçtiler statta tribünlerin sakinleşmesi için ama maalesef bu gerçekleşmedi. Sonrasında da maç sonu yaşanan olaylar oldu. Bana Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçların galiba 2011 yılında iki takımın şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’nin son hafta gol farkıyla şampiyon olması sonrasında ciddi bir husumete dönüştüğünü anlatmışlardı ama hiçbir zaman bu kadar ağır olaylar olmamış. Ancak taraftarlar arasında böyle bir rekabet olduğunu biliyorduk.”

\
5
"BİZİMLE KAVGA ETMEK İSTEDİ"

“Birçok ligde maç başında bazı ufak olaylar olabilir ama maç sonuna kadar sürmesi biraz daha tehditkardı. Maç sonu biz galibiyeti kutlarken tek başına bir taraftar açık ve net olarak bizimle kavga etmek için sahaya girdi, zaten birkaç saniye sonra da iş çığrından çıktı. Biz de işin daha ciddi bir boyut aldığını gördük ve soyunma odasına doğru gittik.”

\
4
TÜRKİYE'DEN AYRILACAK MI?

"Kendini tekrar Türkiye’de sahaya çıkmaya hazır hissediyor musun yoksa daha güvenli bir lige gitmeyi mi düşünüyorsun?"

Djiku: "Yalnızca Türkiye’de yaşanmıyor böyle olaylar. Marsilya-Lyon maçı var, Dimitri Payet’in yaşadıklarını biliyoruz. Nice-Nantes maçı var önümüzde örnek olarak, bir taraftar hayatını kaybetmişti. Sporun içinde çok fazla olay yaşanıyor, taraftarlar futbolun sadece bir spor olduğunu kavramalı. Sonunda bir kazanan ve kaybeden var, bu şekilde davranmamak gerekiyor. Bu tip olayların yaşanmaması için tribünleri daha fazla uyarmak gerekiyor."

TÜRKİYE'DEN AYRILACAK MI?
3
"HAKEM MAÇI TATİL ETMELİYDİ"

"Belirttiğim gibi bence kalecimize yabancı bir madde atıldığında maçın devam etmemesi gerekiyordu ama hakem devam ettirme kararı aldı. Maçı bunun dışında çok büyük bir olay yaşanmadan tamamladık diyebilirim. Maç sonu her statta taraftarımızla yaptığımız kutlamayı, iki takım arasındaki rekabet sebebiyle taraftarımız gelemediği için saha ortasında kendi aramızda galibiyetimizi kutladık. Onları provoke etmek için ya da başka bir sebeple taraftarların önüne dahi gitmedik ama maalesef gördüğünüz olaylar yaşandı."

\
2
LİGDEN ÇEKİLME KONUSU
"Ligden çekilme konusunda bilgi sahibi değilim. Tek bildiğim başkanımız konuştu ve bir toplantı olacak önümüzdeki günlerde. Fenerbahçe’nin ligden çekileceğini dair bir haber okudum ama şu an net bir şey yok. Muhtemelen tüm bu konular konuşulacak o toplantıda konuşulacak."
LİGDEN ÇEKİLME KONUSU
1
"GÜÇLENEREK ÇIKTIK"
"Bu olaylar sonrası şampiyonluk yolunda kendinizi daha güçlü hissediyor musunuz?"

Djiku: "Kesinlikle. Biz 8 final diyoruz. 8 maçı kazandığımız takdirde şampiyon olacağımızı biliyoruz. Süper Kupa maçımız var Galatasaray’a karşı, Konferans Ligi’nde Olympiakos maçlarımız var. Ligde uzun süre şampiyon olmadık.. hepsi ciddi birer hedef bizim için. Futbola odaklanıp, taraftarımız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız."
\