Mehmet Büyükekşi: "Oyuncularımızı gözlerinden öptüm"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 çeyrek finalinde A Milli Takımımızın Hollanda'ya 2-1 kaybettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Mehmet Büyükekşi: 'Oyuncularımızı gözlerinden öptüm'
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, EURO 2024 çeyrek finalinde A Milli Takımımızın Hollanda'ya 2-1 kaybettiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

İyi bir turnuva geçirdiklerini söyleyen Büyükekşi, "Turnuvaya başlamazdan önce Avrupa'nın en iyi 5 takımından biriydik. En iyi 4 arasına girmek için çok büyük mücadele verdik. Turnuvanın en iyi oyununu oynadık ilk yarıda. İkinci yarıda şanssızlık vardı. 2-1'den sonra da kaçırdığımız goller vardı. Tüm milli takımımızı, teknik heyeti, oyuncularımızı tebrik ediyoruz. Bize çok güzel sevinçler yaşattılar. Gurur duyduk. Bugün de milli takımımızla gurur duyuyoruz. İlk hedefimiz gruptan çıkmak, sonra çeyrek finaldi. 2032'de Avrupa şampiyonluğu hedefliyoruz demiştik. Turnuvanın bu halinde en genç takımız. Gençlerimiz daha da tecrübelenecek, birlikte oynayarak çok daha büyük hedeflere ulaşacaklar." dedi.

Başarıların devam edeceğini söyleyen Büyükekşi, "Türk Milli Takımı'nın bu başarıları sürdürülebilir olmalı. En güzel oyunları biz oynadık. Güzel başarılar elde etti takımımız. Teknik direktörümüz Montella'yı, futbolcularımızı, bize ilk günden beri destek veren bütün Türk taraftarlarımızı, TV başında canı gönülden dua eden 85 milyon vatandaşımızı tebrik ediyorum. Türkiye'nin her yerinde dev ekranlar kuruldu, Dolmabahçe'de stadyumda binler maçı birlikte seyretti. Bu başarılar inşallah devam edecek. Sürdürülebilir başarılar son derece önemli. Yolumuz açık. Dünya Kupası grupları var önümüzde. Uzun zamandan beri Dünya Kupası'na katılamıyoruz. Bundan sonraki hedef Dünya Kupası'na katılabilmek. İnşallah biz mutluyuz, gururluyuz." sözlerini sarf etti.

Son olarak yeni hedeflerinin finaller olduğunu söyleyen Büyükekşi, "Almanya, İtalya, Portekiz gibi takımların hepsi turnuvada yok. Bundan sonra hedefler yarı finaller, finaller olmalı. Cumhurbaşkanımız ile birlikte soyunma odasına gittik, oyuncularımızı tebrik ettik. Hepsini gözlerinden tek tek öptüm. İnşallah yeni turnuvalara yelken açacağız." ifadelerini kullandı.

 Reklam 
S Takımlar O G B M A Y Av. P
1Almanya32108267
2İsviçre31205325
3Macaristan310225-33
4İskoçya301227-51
Sporx Anasayfasına Dön