Ersun Yanal'dan Uruguay - Portekiz maçı değerlendirmesi

Dünya Kupası'nı Sporx'te yorumlayan Ersun Yanal, Uruguay'ın Portekiz'i 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

Dünya Kupası'nı Sporx'te yorumlayan Ersun Yanal, Uruguay'ın Portekiz'i 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldiği mücadeleyi değerlendirdi.

Portekiz'in top ayağında iken iyi olmadığını belirten Yanal, "Portekiz top kendindeyken baskı kurarak oynamak zorunda kaldığında, Ronaldo da baskı yediği zaman yaratıcılık için çözümleri kısıtlı bir takım. Bundan önce [Euro2016] topu rakiplerine vererek oynadığı bir koşulda başarı yakaladı. Ronaldo 3. bölgede topla buluşamamasından dolayı kenarlara geldiyse de, Uruguay kademeli savunmasını eksiltemedi" ifadelerini kullandı.

"URUGUAY SAVUNMASI İLE FİNALİ ZORLAYABİLECEK BİR TAKIM"

Uruguay'ın savunması ile fark yarattığını belirten tecrübeli antrenör, "Uruguay, Portekiz'den daha iyi bir savunma yaparak oynayan bir takım. Portekiz'in Ronaldo'su önemli ama Uruguay'da ise Suarez ve Cavani gibi iki önemli oyuncu var. Bu oyuncular her an skor demek. Ayrıca Godin, Gimenez, Caceres ve Muslera gibi savunma silahları olan bir takım Uruguay. Uruguay savunması ile finali de zorlayabilecek bir takım. Takım olgusu çok oturmuş ekip olan Uruguay'da her oyuncu birbirinin açığını kapatma ve yardımlaşmada çok iyi görüntü verdi. Maç boyunca Godin-Gimenez savunma ikilisi yaptıkları müdahele ve pozisyon almalarıyla maçın kilit noktası oldular" dedi.

"SUAREZ VE CAVANI'NİN SAVUNMAYA YAPTIĞI KATKI KRİTİK"

Suarez ve Cavani'nin işin savunma tarafında da etkili olduğunu belirten Yanal, "Uruguay'da stoperler, yakın oyun ve sertliğiyle Portekiz'in o bölgede top tutmasına engel oldu. Orta alanda 2. topları toplamada daha başarılı olan Uruguay, bu 2. toplarla direk hücuma geçmeyi denedi. Hücuma yaptıkları etki dışında, savunmaya yaptıkları katkıyla da maçın önemli karakterleri Suarez ve Cavani oldu" diye konuştu. Reklam 
Sonuçlar
Yarı finaller
Fransa
1-0
10.07.2018
Belçika
Video Galeri
Foto Galeri