Ersun Yanal'dan Fransa - Arjantin maçı değerlendirmesi

Sporx okuyucularına özel olarak Dünya Kupası'nda değerlendirmelerde bulunan Ersun Yanal, Fransa - Arjantin maçını yorumladı.

Dünya Kupası'nı Sporx'te yorumlayan Ersun Yanal, Arjantin ile Fransa arasında oynanan ve Fransa'nın 4-3 yenerek çeyrek finale yükseldiği, turnuvanın en iyi maçlarından biri olmaya aday olan karşılaşmayı değerlendirdi.

Yanal, Messi hariç, Fransa'nın her bölgede daha değerli oyuncuları olduğunu söylerken, "Arjantin savunmaya geçişte yerleşme ve dengede hep problem yaşadı. 4-2'den sonra Fransa'nın tempo düşürme çabası farkı engellediği gibi, son dakikada da stresli dakikaların yaşamasına neden oldu. Arjantin ofansif altarnatiflerine, savunma geçişindeki altarnatiflerle cevap veremedi. Messi hariç, Fransa'nın her oyuncusu Arjantin'den daha değerli. Fransa'nın zorluk anlamında çok önemli bir eşiği geçtiğini söylemeliyiz." ifadelerini kullandı.

"ARJANTİN'İ ZOR VE STRESLİ GÜNLER BEKLİYOR"

Arjantin'in gelecekte zor günler yaşamasını beklediğini belirten tecrübeli teknik adam, "Arjantin'i bu turnuvadan sonra zor günler ve yönetilmesi stresli günler bekliyor. Hem kadro kalitesi ve derinliğiyle yeni kuşak oyuncuların takıma adaptasyonu, hem de Messi'nin durumu baya bir gündem olacak düşüncesindeyim" dedi.

"FRANSA'NIN SAVUNMA DÖRTLÜSÜ, TURNUVANIN EN İYİLERİNDEN"

Fransa'da stoperlerin ve önündeki iki ismin kalitesine vurgu yapan Yanal, "Fransa savunma riskleri almadan oynuyor. Kante, Pogba, Varane, Umtiti ile merkez savunma ve ofansif geçişlerde çok kaliteli oyunculara sahipler. Belki de turnuvanın en iyisine sahipler.. Fransa'nın bu bölgedeki oyunu, daha kaliteli oynaması anlamına da geliyor" diye konuştu. Reklam 
Sonuçlar
Yarı finaller
Fransa
1-0
10.07.2018
Belçika
Video Galeri
Foto Galeri