Valencia BC
Başantrenör
JAUME PONSARNAU
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
JAUME PONSARNAU

JAUME PONSARNAU

48 yaşındaki İspanyol koç Ponsarnau, geçen yıl Valencia'nın başında EuroCup'ı kazandı. Adım adım yükselen bir kariyere sahip olan Ponsarnau, Tarrega, Manresa, Gipuzkoa ve Fuenlabrada'dan çalıştıktan sonra 2016 yaıznda Valencia'ya yardımcı antrenör olarak gelmişti. Burada adeta kendi şansını kendi yaratan Ponsarnau, geçen sezon gelen kupadan sonra bu yıl takımı yönetme şansını da elde etti.
Takımın Yıldızı
JORDAN LOYD

JORDAN LOYD

26 yaşındaki Amerikalı oyun kurucu, 2017/18'de Hapoel Eliat ile başarılı bir performans sergiledikten sonra Toronto Raptors'tan 1 yıllık kontratı kapmıştı. Kökeni basketbolun en güzel öğretildiği yerlerden biri olan Indianapolis Üniversitesi olan Loyd, Toronto'da istediği fırsatları bulamayınca bu kez rotasını Valencia'ya kırdı. NBA şampiyonluk yüzüğü de alan Loyd, bu sezonun en çarpıcı çaylaklarından biri olabilir.
Genç yıldız
VANJA MARINKOVIC

VANJA MARINKOVIC

Valencia, Partizan'ın son dönemde yetiştirdiği en yetenekli oyuncuyu kapmayı başardı. Marinkovic, Partizan ile geçirdiği yılların ardından ilk transferini yaptı. Milos Teodosic'in veliahtı olarak gösterilen Marinkovic, aslında kombo gard olması itibarıyla daha çok Bogdan Bogdanovic'in tarzına yakın. Bu çocuğu çok yakından takip etmenizde büyük fayda var.
Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön