Zalgiris Kaunas
Başantrenör
KAZYS MAKSVYTIS
Önceki Maç
11 Nisan 2024 Perşembe 20:00 Zalgiris Kaunas - Real Madrid
Gelecek Maç
01 Mart 2024 Cuma 21:00 Zalgiris Kaunas-Olympiacos B.C.
Koç
KAZYS MAKSVYTIS

KAZYS MAKSVYTIS

46 yaşındaki Litvanyalı koç, Zalgiris Kaunas ile ikinci sezonuna başlayacak. EuroLeague'in en mütevazı bütçelerinden birine sahip olmasına karşın elindeki malzemeye iyi kullanan Makvytis, takımını 7. sıradan playofflara sokmayı başardı ve takdir aldı. İkinci sezonunda bu seviyeyi koruması bile çok zor olacak ama en azından bunu deneyecek.
Takımın Yıldızı
KEENAN EVANS

KEENAN EVANS

Maccabi'de tutunamadıktan sonra Zalgiris'te liderliğe soyunan Keenan Evans, geçen sezon bunu başardı. Sezon boyunca çok önemli performanslar gösteren ve 15. haftada MVP dahi seçilen Evans, geçen sezonu 6 Ocak'ta kapatmıştı. Evans sakatlanmasa belki de Zalgiris belki 7. sıradan daha iyi bir yerde bitirecek ve sezonu başka türlü şekillenecekti. Şimdi ACL sakatlığından dönüşü de Zalgiris adına kritik olacak.
Genç yıldız
DOVYDAS GIEDRAITIS

DOVYDAS GIEDRAITIS

Zalgiris'in 23 yaşındaki şutör gardı, geçen sezon 4'ü ilk 5 lmak üzere 16 maçta süre aldı ve kendini göstermekte zorlandı. Bu sezon daha çok şans bulması ve daha iyi rakamlar yakalaması gerekiyor. Zira Zalgiris, onun yeteneğine güvenerek geçen yaz 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.
Son Maçlar
 Reklam 

Sporx Anasayfasına Dön