BC Zalgiris Kaunas
Başantrenör
SARUNAS JASIKEVICIUS
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
SARUNAS JASIKEVICIUS

SARUNAS JASIKEVICIUS

Avrupa basketbolunun efsanesi olan Sarunas Jasikevicius, koçluk performansıyla da herkesi etkiledi. Mütevazı Zalgiris ile Final Four görmesi, tüm sorunlara rağmen playoff görebilmesi ve elindeki yetenekleri parlatması birer yıldız haline getirmesiyle takdir topladı. Bu sezon elindeki önemli yıldızları da kaybetti. Leo Westermann ve Brandon Davies artık yok. Şimdi elindekilere odaklanıp bu takımı bir kez daha playofflara taşımaya çalışacak. Herkesin çılgınlar gibi harcadığı bir dönemde bunu tekrar başarırsa olağanüstü olur.

Takımın Yıldızı
EDGARAS ULANOVAS

EDGARAS ULANOVAS

Edgaras Ulanovas, Final Four gören kadronun temel parçalarından biriydi ve en önemli yıldızlarındandı. Özellikle, Barcelona'dan gelen teklife rağmen takımda kalma kararı almıştı. Geçen sezon takımı playofflara taşımaları da azımsanmayacak bir başarıydı. Brandon Davies sonrası takıma liderlik yapması gerekecek. Ulanovas, kariyerinde bir adım daha atması gereken bir sezona giriyor.

Genç yıldız
NIGEL HAYES

NIGEL HAYES

Nigel Hayes, Galatasaray'dan tanıdığımız bir oyuncu. Çok yetenekli olan Nigel Hayes, Zalgiris Kaunas'ta Sarunas Jasikevicius ile buluştu. 24 yaşındaki Amerikalı, Jasikevicius ile birlikte yeteneklerini geliştirmeye çalışacak. Dış şutu var, pota altı birebirleri var, topu yere vurmayı seviyor ve sert! EuroLeague sertliğine ne kadar hızlı adapte olursa, Zalgiris'i de o kadar yukarıya çekecek. Bu adımları atar ve mental olarak ayakta kalırsa, bir sonraki durağı Avrupa'nın devleri olacaktır.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön