BC Zalgiris Kaunas
Başantrenör
MARTIN SCHILLER
Önceki Maç
22 Ocak 2021 Cuma 21:00 BC Zalgiris Kaunas 81-79 Olympiacos BC
Gelecek Maç
27 Ocak 2021 Çarşamba 23:00 Valencia BC - BC Zalgiris Kaunas
Koç
MARTIN SCHILLER

MARTIN SCHILLER

Sarunas Jasikevicius sonrası bu göreve kim gelse çok zor ama Avusturyalı koç da sürpriz oldu. Almanya'da Düsseldorf, Bergedorf gibi takımları çalıştıran ve 2007-17 arasını asistan olarak geçen Schiller, NBA G-Leageue takımlarından Salt Lake City Stars'ta 3 sezon geçirdi. Schiller de başarılı olursa Zalgiris yönetimini, koç tercihleri konusunda alkışlamak gerekecek.
Takımın Yıldızı
JOFFREY LAUVERGNE

JOFFREY LAUVERGNE

Zalgiris'te saha içi kararlarını sıklıkla Walkup, Lekavicius ve Grigonis verecek ama takımın çıtasını pota altında Lauvergne'in göstereceği performans belirleyecek. Fenerbahçe'de beklentilerin çok uzağında kalan Lauvergne, Zalgiris'te tekrar kendini ispat etmek ve Avrupa için üst seviye bir oyuncu olduğunu göstermek zorunda.
Genç yıldız
ROKAS JOKUBAITIS

ROKAS JOKUBAITIS

Zalgiris altyapısından yetişen Jokubaitis, Litvanya basketbolunun umutla baktığı isimlerden biri. Doğal bir skorer olan Jokubaitis'in bu sezon ufak ufak ana sahneye ısınacağı dönem olacak. Grigonis'ten kalan sürenin en büyük adayı olacak. Burada göstereceği performans, Grigonis'ten ne kadar dakika çalacağını da belirleyecek.
Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön