Panathinaikos BC Superfoods
Başantrenör
ARGYRIS PEDOULAKIS
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
ARGYRIS PEDOULAKIS

ARGYRIS PEDOULAKIS

Panathinaikos geçen sezon da Final Four'un dışında kaldı ve Obradovic gitti gideli oradan uzaktalar. Birçok koç tutmadı ve son halkaları Xavi Pascual ve Rick Pitino oldu. Rick Pitino ile devam etme niyetleri vardı ama Amerikalı koç kabul etmedi. Dimitris Giannakopoulos döneminde, geçmişteki huzurlu, başarılı, herkesin olmak isteyeceği bir kulüp olmaktan çıktıkları için istedikleri büyük koçlar gelmiyor. Bu nedenle geçmişte de iki kez takımın başında olan Pedoulakis geldi. Pedoulakis, Peristeri de iyiydi ama oraların koçu işte, buraların koçu değil.

Takımın Yıldızı
NICK CALATHES

NICK CALATHES

Kariyerini Panathinaikos'ta bitireceğini geçen yaz attığı imzayla ilan etti diyebiliriz. Halen 30 yaşında ve geçen iki sezonda kariyerinin en iyi basketbollarını oynadı. Pitino sonrası sorumluluk fazlasıyla omuzlarında ve bu takımı ayakta tutmaya, adının ve geçmişnin hakkını verdirmeye çalışacak.

Genç yıldız
GEORGIOS PAPAGIANNIS

GEORGIOS PAPAGIANNIS

Papagiannis, NBA'de lotarya seçimi olarak herkesi şaşırtmıştı. Dev pivot, henüz 22 yaşında ve kariyerinin istikrarlı sürelerini geçen sezon alabildi. Bu sezon pota altında Panathinaikos'un en önemli silahı olacak. Faul problemine girmemesiyle süreleri doğru orantılı olacak. Bu da hızını ne kadar artırdığıyla alakalı. Kolay değil ama Papagiannis, karmakarışık geçeceğini tahmin ettiğimiz Panathinaikos'un sağlıksız atmosferinde ne derece ayakta kalacak?

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön