Real Madrid Baloncesto
Başantrenör
PABLO LASO
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
PABLO LASO

PABLO LASO

Pablo Laso, Real Madrid'in milenyumdaki en başarılı koçu. Ettore Messina dahil birçok büyük isim Real Madrid'de kendini denedi ancak tutunamadı. Bu açıdan Laso, inanılmaz büyük bir iş başarmış durumda. Her sene büyük paralar harcayan ancak büyük hayal kırıklıkları yaşayan Real Madrid'i düzenli bir Final Four takımı haline getirdi. Sezon performanslarından öte, Laso'ya bu açıdan saygı duymak gerekiyor. Ancak, kendini geliştirmesi gereken noktalar da mevcut. Şayet kısa anlı dokunuşları daha iyi olsa, planı bozulduğunda kilitlenmeyip rakibin zaaf noktalarına daha iyi vurabileceği yedek planı sahada gösterebilse Real Madrid geçen sezon da şampiyon olabilirdi. Yine de Laso, De Colo'yu isteyip Laprovittola'ya razı olmak zorunda kaldığı bu sezon tekrar kupayı almak için çalışacak.

Takımın Yıldızı
SERGIO LLULL

SERGIO LLULL

NBA genel menajerlerine göre NBA dışında oynayan en iyi oyuncu Sergio Llull. Real Madrid sevgisi, para kazanma arzusunun ötesine geçmiş, biraz 'eski toprak' bir yıldız o. İki sezon önce yaşadığı şanssız sakatlıktan sonra adım adım geriye gidişini de izliyoruz. Real Madrid'in çok iyi oyuncuları olsa da gerçek star ve lider hala Llull. Geçen sezon biraz da bunun sıkıntısını yaşadılar. Llull eski keskinliğinde değildi ama kimse olmadığı için öyle oynamaya çalıştı, olmadı. FIBA Dünya Kupası nedeniyle yeterince dinlenemedi. Daha yorucu ve yoğun geçecek olan bu sezonda Llull, ayakta kalmaya ve takımını zirveye çıkarmaya çalışacak.
Genç yıldız
MARIO NAKIC

MARIO NAKIC

Real Madrid'in altyapıdan yetiştirip üst seviyeye çıkardığı son oyuncu Mario Nakic oldu. KK Zemun ve Partizan altyapısında oynadıktan sonra 14 yaşında Real Madrid'e transfer olan Nakic, geçen sezon U18 takımıyla birlikte EuroLeague Next Generation'ı kazandı ve finallerin MVP'si seçildi. Kısa süreler bulacak ve yavaş yavaş EuroLeague atmosferine alışacaktır.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön