ASVEL Lyon Villeurbanne
Başantrenör
ZVEZDAN MITROVIC
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
ZVEZDAN MITROVIC

ZVEZDAN MITROVIC

ASVEL, uzun yıllar sonra EuroLeague'e geri dönerken başlarında bu lig için 'çaylak' bir koç olacak. 49 yaşındaki Mitrovic, daha önce hiç EuroLeague sahnesinde görev almadı. kariyerindeki en büyük akımda ASVEL. Ancak, başarılı bir koç. 2009 yılın da Ukrayna'da, 2017 ve 2018'de Fransa'da 'Yılın Koçu Ödülü'nün sahibi oldu. Karadağlı koç, aynı zamanda ülkesinin de başantrenörü görevini yürütüyor.
Takımın Yıldızı
EDWIN JACKSON

EDWIN JACKSON

ASVEL'in kadrosunda EuroLeague tecrübesi bulunan çok oyuncu var ancak tecrübeli bir takım. Edwin Jackson ise bir zamanlar yetenekliydi ancak artık 30 yaşına merdiven dayadı. Önemli EuroLeague tecrübesi bulunuyor. Kendi skorunu kendi üretebiliyor. ASVEL'in bu sezon kazandığı maçlarda Edwin Jackson'ın 20+ attığına şahit olacağız. Zaten, Jackson'dan skor bulamadıkları maçlarda da pek direnemeyecekler.
Genç yıldız
THEO MALEDON

THEO MALEDON

Rouen altyapısından yetiştikten sonra 2017 yazında ASVEL'e imza atan Theo Maledon, daha çok alt yaş gruplarında dikkat çekti. 2017'de EuroLeague Next Generation'ı kazanan kadrodaydı. 2017 U16 Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Süreleri kısıtlı olacaktır ancak oynadığında etkili olabileceğini ve yeteneklerini sergileyecektir.
Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön