Fenerbahçe Spor Kulübü
Başantrenör
ZELJKO OBRADOVIC
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
ZELJKO OBRADOVIC

ZELJKO OBRADOVIC

Avrupa'nın en başarılı koçu olan Zeljko Obradovic, önceki yıllarda çok para harcayan ancak bir türlü elit sınıfa geçemeyen Fenerbahçe'yi Avrupanın elitleri arasına sokmayı başardı. EuroLeague şampiyonluğu apoletini de kazandıran Obradovic, son 2 sezonda Final Four'a rağmen gelmeyen şampiyonluğu bu sezon tekrar getirmeye çalışaca.

Takımın Yıldızı
NANDO DE COLO

NANDO DE COLO

CSKA Moskova'dan ayrılma kararı aldıktan sonra başta Real Madrid olmak üzere birçok dev istedi Nando De Colo'yu. Fenerbahçe'deki aile havası ve Obradovic farkıyla seçimi İstanbul oldu. Bogdanovic sonrası karar verici konusunda sorunlar yaşayan Fenerbahçe, Avrupa'nın en elit isimlerinden birini kadroya kattı. Nando De Colo, Obradovic'in sistemine ve setlerine tam adapte olduktan sonra, yani sezonun ilerleyen bölümlerinde yaptıklarıyla herkesi mest edecektir.

Genç yıldız
TARIK BIBEROVIC

TARIK BIBEROVIC

Tarık Biberovic, geçen sezon 'garbage time' dediğimiz, maçın sonucunun belli olduğu dakikalarda süre aldı. Alt yaş gruplarından çok yetenekli olduğu bilinen 18 yaşındaki Biberovic, bu sezon biraz daha fazla süre alacaktır. Aslında onu 1-2 sezonluk bir proje olarak değil, Obradovic'in 3-4 yıllık bir projesi olarak görmek gerekiyor. 21-22 yaşlarından sonra Avrupa'nun en iylerinden biri olması bekleniyor. Biberovic de zaman zaman bu ışığı gösteriyor.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön