AX Armani Exchange Olimpia Milan
Başantrenör
ETTORE MESSINA
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
ETTORE MESSINA

ETTORE MESSINA

Hep çok paralar harcayan, ancak çok da büyük başarısızlıklar yaşayan Milano, sonunda Ettore Messina'yı ikna etti. 2000'lerin başındaki Bologna benzeri bir Milano olmayacak elbette ancak artık fikstürde görünce gönle sıkıntı verecek bir Milano olacak. İlk sezonunda yaşanacaklar nedeniyle Messina'yı yargılamamak lazım. Avrupa'nın Obradovic'ten sonraki en büyük efsanesi olan Messina, bu yıl binanın temelini atacak, ilk katını çıkacak. Buna göre başarı veya başarısızlığı değerlendirmek daha doğru olur.

Takımın Yıldızı
SERGIO RODRIGUEZ

SERGIO RODRIGUEZ

Real Madrid ve CSKA Moskova ile şampiyonluklar yaşayan Sergio Rodriguez, çok tecrübeli bir lider. Yeni kurulacak ve yeni temeller üzerine inşa edilecek bir takım için daha doğru bir lider ve yıldız olamazdı. Önceliği oynatmak ve pas vermek olan bir takım için 'El Chacho' boşa çıktığında Ettore Messina fırsatı hiç kaçırmadı ve Mike James'ten dahi çıkarak transferi bitirdi. İlerleyen yaşına rağmen Rodriguez, Avrupa'nın en iyi oyun kurucularından biri. Bakalım bu sezon nasıl bir performans gösterecek? Sadece istatiksel olarak değil, aynı zamanda liderlik anlamında da...

Genç yıldız
ARTURAS GUDAITIS

ARTURAS GUDAITIS

Kabul edelim, Arturas Gudaitis genç bir oyuncu değil ancak Milano kadrosuna bakınca genç bir oyuncu olmadığını da göreceksiniz. 26 yaşındaki Gudaitis, Tarczewski ile birlikte bu takımın en genç isimlerinden biri. Pota altındaki sertliği, ribauntlardaki 'canavar'lığıyla birlikte Messina'nın en büyük silahlarından biri olacak.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön