Arama Logo

Uğur Meleke'den F.Bahçe yorumu: "Ferrarisine LPG taktıran bilge"
7
UĞUR MELEKE DEĞERLENDİRDİ

Uğur Meleke, Fenerbahçe'deki son gelişmeleri değerlendirdi. Yazının tamamını Hürriyet Gazetesi'ni satın alarak okuyabilirsiniz. İşte Uğur Meleke'nin yorumları...

6
MESAJ MI GÖNDERİYOR?
Oyuncu tercihleri eleştirilen Pereira, “Kim girmeli, kim çıkmalı ben karar veririm” dedi. Birincisi, Pereira bir yerlere mesaj mı gönderiyor? İkincisi, bu sözler Pereira’nın icraatlarıyla uyuşuyor mu?
5
FERRARİSİNE LPG TAKTIRAN BİLGE
Ligin 3. haftasının ardından Fenerbahçe 3’te 3 yapmışken, gol yemeden liderken sarı lacivertlilerin iyi oynamadığını, Pereira’nın stratejisinin sezon geneline yayılamayacağını konuşmuştuk burada. F.Bahçe şu anda “Ferrari’sine LPG taktıran bilge” gibi.
4
F.BAHÇE'Yİ İLERİ TAŞIYAMAZ
Derin bir kadrosu var, yetenekli oyunculara sahip. Ama sahada başı kesik tavuklar gibi ne yaptığını bilmeyen bir görüntü içindeler. Pereira bir yerlere mesaj mı vermeye çalışıyor bunu bilmiyorum, ancak Portekizli’nin Fenerbahçe’yi ileri taşıyamayacağına eminim.
3
NEDENİ SİSTEM Mİ?

F.Bahçe, Olympiakos ve Göztepe maçlarında pozisyon kısırlığı yaşadı. 3’lü defans oynanan maçlarda daha çok pozisyon üretildiğini dikkate alırsak; bunun sebebi 4-4-2 olabilir mi?

2
MUHTEMELEN SZALAI OYNAYACAKTI

F.Bahçe’nin Göztepe 11’ini inceleyelim. Eğer üçlü savunmayla oynasalardı muhtemelen 11’de Szalai olacak, Meyer olmayacaktı. Yani dörtlü savunmayla üçlünün farkı, Szalai yerine Meyer’i koymak anladığım kadarıyla.

1
GOL ŞANSI OLAN 3 OYUNCU VAR
Bu değişikliğin bir büyük takımı zaten ileriye taşıma şansı yok ki! F.Bahçe’nin sorunu 3 stoperle oynaması değil, sadece 3 hücumcuyla oynaması. Koca F.Bahçe, Göztepe önünde 4 savunmacı, 3 ön liberoyla çıkıyor. Sahada gol şansı olan sadece 3 oyuncu var: Mesut, İrfan ve Serdar Dursun... Esas mesele bu.