Arama Logo

Spor yazarları şampiyonluk şanslarını değerlendirdi
15
SPOR YAZARLARI DEĞERLENDİRDİ
Spor yazarları Levent Tüzemen, Ali Gültiken ve Ömer Üründül, futbol gündemini ve Süper Lig'i değerlendirdi. Yazının tamamını Sabah Gazetesi'ni satın alarak okuyabilirsiniz. İşte yapılan yorumlar..
14
TAKIMIN BAŞINDA KALMALARI NORMAL Mİ?

SORU: Fatih Terim, Vitor Pereira ve Sergen Yalçın'ın Süper Lig'de bu kadar başarısız iken takımlarının başında kalmaları normal mi? 3 teknik adam için neler söylersiniz?

13
KREDİLERİ VAR
Levent Tüzemen: Pereira dışında Terim ve Yalçın'ın başarısız olmalarına rağmen kredileri var. Yalçın, iki kupalı takımın hocası. Terim ise Avrupa'da yenilgisiz lider olarak gidiyor. G.Saray'ın genç kadrosu Avrupa'daki istikrarını maalesef lige taşıyamıyor. Fatih Terim'in gereksiz yere yaptığı rotasyonlar G.Saray'ın oyun ve kadro istikrarına zarar veriyor.
12
SERGEN YALÇIN TOPARLAYACAKTIR

Levent Tüzemen: Sergen hoca, Beşiktaş'ı ligde toparlayacaktır. Ligin en geniş ve en kaliteli kadrosuna sahip Pereira ise sürekli kadro tercihlerinde maceraya yelken açarak oyuncuların moral-motivasyonuna zarar veriyor. Beşiktaş ve G.Saray, zirvenin en iyi yerinde olmak için mücadele edecektir. F.Bahçe'de o ışık görünmüyor.

11
YÖNETİM CİDDİ BİR İKİLEMDE
Ali Gültiken: Sergen Yalçın ve Fatih Terim için camialarının inancı ve kredisi var. Ama aynı şeyi Pereira için söylemek kolay değil. İlk döneminde de bir başarısı yoktu. Yönetimin de Pereira konusunda ciddi bir ikilemde olduğunu düşünüyorum.
10
İNANMADIKLARI BİR TEKNİK ADAM

Ali Gültiken: Bugün ikna olabilecekleri bir teknik adam üzerinde karar verebilseler Pereira ile yolları hemen ayırabileceklerini düşünüyorum. F.Bahçe'nin işi de bu yüzden çok kolay değil. İnanmadıkları bir teknik adamla devam etmeye çalışıyorlar.

9
BURADA İŞİ SIKI TUTAR MI?

Ömer Üründül: Sergen Yalçın'ın ne olursa olsun bir kredisi var. Geçen sene Beşiktaş hem ligi hem de Türkiye Kupası'nı kazandı. Ama bu sene işler çok ters gitti. Önemli olan doğru teşhisler yapmak. Pjanic üst düzey bir kalite. Böyle bir futbolcuyu neden Barcelona bırakıyor? Fizik sorunu… Juventus'tan sonra Barcelona, Barcelona'dan sonra İstanbul'a gelen bir oyuncu burada işi sıkı tutar mı? Mümkün değil!

8
SÜREKLİ SAKATLANIYOR

Ömer Üründül: Alex Teixeira için de aynı şeyleri söyledim. Devamlı da sakatlanıyor. Leicester, Ghezzal'ı niye bıraktı? Çünkü 'Bu gücünle Premier Lig'de oynayamazsın' dedi… Müthiş güçlü olan Lukaku'nun yedeği Batshuayi de yürüyor.

7
PEREIRA BAŞTAN YANLIŞ TERCİHTİ

Ömer Üründül: Pereira'nın baştan yanlış tercih olduğunu söylemiştim. Yönetim, G.Saray maçı öncesi Pereira ile yolları ayırmalıydı. Sonrasında Pereira'nın sistemi değiştirmesi, Mesut'u ön plana alması yönetim kararıydı. G.Saray, gençlere ağırlık verdi. O da ligde kötü gidiyor ama Avrupa'da iyi. Ne yapacaklarını göreceğiz.

6
BUNDAN SONRA NELER OLABİLİR?

SORU: Trabzonspor, Fenerbahçe'ye 12, Galatasaray'a 14, Beşiktaş'a 16 puan fark attı.. Bu tabloya bakarsak bundan sonra neler olabilir?

5
RAKİBİ ARTIK KENDİSİ

Levent Tüzemen: Trabzonspor'un rakibi artık kendisidir. Avcı ve öğrencileri hata yapmadığı sürece puan farkını korumayı sürdürürler. Devre arası sadece 3 büyükler değil, Trabzonspor da kadroya takviye yapacak. Bir gerçek de şu; 3 büyüklerin Avrupa serüveni dolayısıyla yaşadıkları fiziksel ve zihinsel yorgunlukları, haftada bir maç oynayan Trabzonspor fırsata çevirdi. Ligin akışına artık Trabzonspor karar verecek.

4
BU KADAR FARKI TAHMİN ETMEMİŞTİM

Ömer Üründül: Ben Trabzonspor'u sezon başlamadan bir numaralı favori gösterdim. Avcı faktörü, iyi kadrosu ve Avrupa'da olmayışı bunun nedenleriydi. Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray'a baktığımız zaman ise Avrupa ile açılan büyük fizik gücü farkı yüzünden çarşamba-pazar maçları onlara iyice fiziki hasar getirecekti. Ama ne olursa olsun ligin bu haftasında da bu kadar büyük farkı hiç tahmin etmemiştim.

3
SERİ YAPACAK DURUMLARI YOK

Ömer Üründül: Bundan sonra İstanbul'un büyüklerinin ciddi seriler yapacak bir durumları yok. Bu yüzden belki de matematiksel olmasa da ligin en çabuk neticelenen sezonu olacağı görüşündeyim.

2
ŞAMPİYONLUK HAYALİ ÇOK ZOR

Ali Gültiken: Bundan sonrası için Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray için şampiyonluk hayali kurmak çok zor. Matematiksel olarak her şey mümkün görünse de saha performanslarına bakınca çok da mümkün görünmüyor.

1
ÖNÜ AÇIK GÖRÜNÜYOR

Ali Gültiken: Bir de işin bu kadar puan farkının yarattığı psikolojik ve inanç tarafı var. Her üç takımdaki oyuncuların bu inancı taşıdıklarını görmüyorum. Ayrıca Trabzonspor'un bundan sonraki rakibi kendisi. Temposunu ve kazanma iradesini düşürmezse önü açık görünüyor.