Sporx Extra Arama Logo

Gürcan Bilgiç: "Ortaya atılan isimlerin hiçbirini yönetim dillendirmedi"
6
PAPATYA FALLARINA KALDI

Fenerbahçe'de teknik direktörün kim olacağı papatya fallarına kaldı. Her gün yeni bir isim ortaya atılırken, son olarak başkan Ali Koç'un, "Dünya genelinde futbolda tanınan, bilinen birkaç isimden 'hayatta en son çalışacağım yer Türkiye' yaklaşımını gördüm" açıklaması dikkat çekti.

5
YAZARLARDAN YORUMLAR

Sabah Gazetesi'nden Gürcan Bilgiç ve Murat Özbostan, "Fenerbahçe'de teknik direktör sorunu devam ediyor. Ali Koç, "Konuştuğum isimler Türkiye'ye gelmek istemiyor" dedi. Bu sözleri nasıl yorumlamalıyız?" sorusunu böyle yorumladı...

4
"BU DİNAMİKLERİ BİLMESİ GEREK"

GÜRCAN BİLGİÇ: Kariyerli bir teknik direktörü düşük bütçe ile yöneteceği bir takıma getirmek kolay değil. Hem hocanın kazanacağı miktar hem ortaya koyacağı iddia nedeniyle bugün Türkiye'deki her takım bütçe yaratmakta zorlanır. Ali Koç, "Türkiye" derken muhtemelen ekonomiyi kastediyor. Bir iş insanı olarak bu dinamikleri çoktan fark etmeliydi. Çünkü 'Onu gönder- bunu getir' yapacaksanız harcayacak paranız olacak.

3
"ORTAYA ATILANLARI YÖNETİM DİLLENDİRMEDİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Real Madrid'in bile transfer yapmadan geçtiği bir sezondan bahsediyoruz. Sanırım, kongre öncesinde bir sonuca ulaşmış olacaktır. Ortaya atılan isimlerin hiçbirini yönetim dillendirmedi. Dolayısıyla bir hedef sapmasından dolayı değil, teknik direktör kararının bu kadar gecikmesi nedeniyle eleştirilebilirler.

2
"GETİRMESİNİ BİLECEKSİNİZ"

MURAT ÖZBOSTAN: Başkan Ali Koç, Fenerbahçe'yi şampiyon yapacak teknik adam arıyor. Bunu bulmak kolay olsa da adaylar da önüne kocaman bir liste uzatıyor. Hem alacağı ücret hem de isteyeceği transferler... Teknik adam skalasını çok üst çizgide tutan başkan, şimdi bunu bayağı bir aşağı indirdi. Portekiz ve Almanya modeli derken Balkanlar'a da gitti. "Türkiye'ye gelmek istemiyorlar" demiş başkan Koç. Getirmesini bilmek lazım tabi… Bahaneye sığınacak bir durum yok.. Gelen geliyor.

1
"BEN OLSAM YERLİ HOCA İLE DEVAM EDERİM"

MURAT ÖZBOSTAN: Öyle 1.5-2 milyon Euro'ya kariyerli, kupalar kaldırmış, şampiyonluklar kazanmış teknik adam getirmek imkânsız. Günler geçiyor, ligler biteli bir ay olmuş.. Fenerbahçe'nin hocası hâlâ yok.. Gelecek, takımı tanıyacak, gidenler gidecek, gelenler gelecek. Bu ateşten gömleği kim giyerse giysin işi gerçekten çok zor. Ben olsam yerli hoca ile devam ederim.