MacListesi
datetime



04/17/2021
09:00
 J1L
Shonan Bellmare
2. Yar�
0-0
Vissel Kobe

10:00
 KL2
Bucheon 1995
1. Yar�
0-0
Ansan Greeners

10:00
 J2L
Fagiano Okayama
1. Yar�
0-0
Mito Hollyhock

10:05
 ALG
Western United
1. Yar�
1-0
Central Coast Mariners

10:30
 KL1
Incheon United
1. Yar�
0-0
Jeju United

10:30
 KL1
Seoul
1. Yar�
0-0
Daegu

23:00
 PRL
Farense
Tamamland�
0-1
Sporting CP

01:00
 PRD
Huachipato
Tamamland�
5-3
Ñublense

01:00
 DIP
Guaireña
Tamamland�
1-2
Olimpia

02:00
 PAA
Ponte Preta
Tamamland�
3-0
Santos

02:00
 PAA
Corinthians
Tamamland�
1-1
São Bento

02:30
 BPD
Nacional Potosí
Ertelendi
-
Royal Pari

03:00
 PRO
Mushuc Runa
Tamamland�
2-2
Barcelona

03:00
 EPL
Southampton
Ertelendi
-
Crystal Palace

03:00
 CLF
Indy Eleven
Ba�lamad�
-
Forward Madison

03:00
 CLF
Phoenix Rising
Ba�lamad�
-
Colorado Springs

03:00
 CLF
El Paso Locomotive
Ba�lamad�
-
Dallas

03:00
 CLF
Los Angeles Blues
Ba�lamad�
-
LA Galaxy II

03:00
 CLF
New Mexico United
Ba�lamad�
-
Tucson

03:00
 CLF
FC Tulsa
Ba�lamad�
-
Austin Bold

03:00
 CLF
Birmingham Legion
Ba�lamad�
-
Chattanooga Red Wolves

03:00
 CLF
Greenville Triumph
Ba�lamad�
-
Charlotte Independence

03:15
 DIP
12 de Octubre
Tamamland�
1-1
Guaraní

03:30
 LIM
Necaxa
Tamamland�
0-0
Querétaro

03:30
 PRD
Univ. Católica
Tamamland�
2-1
Curicó Unido

03:40
 PRA
Alianza Petrolera
Tamamland�
1-1
Envigado

04:00
 PAA
Palmeiras
Tamamland�
0-1
São Paulo

05:30
 LIM
Mazatlán
Tamamland�
0-0
Atlas

07:00
 J2L
Blaublitz Akita
Tamamland�
0-0
Montedio Yamagata

07:30
 KL2
Daejeon Citizen
Tamamland�
2-1
Seoul E-Land

08:00
 J2L
JEF United
Tamamland�
0-0
Tochigi

08:00
 J2L
Omiya Ardija
Tamamland�
0-1
Ehime

08:00
 KL1
Suwon City
Tamamland�
2-1
Gangwon

08:00
 J1L
Oita Trinita
Tamamland�
0-1
Kashiwa Reysol

08:00
 J1L
Avispa Fukuoka
Tamamland�
1-0
Tokyo

08:00
 J1L
Tokushima Vortis
Tamamland�
0-1
Kashima Antlers

08:00
 J1L
Yokohama
Tamamland�
2-2
Vegalta Sendai

08:00
 J2L
Matsumoto Yamaga
Tamamland�
3-3
Ventforet Kofu

08:00
 J2L
Albirex Niigata
Tamamland�
1-0
Zweigen Kanazawa

08:00
 J2L
Kyoto Sanga
Tamamland�
6-1
Giravanz Kitakyushu

08:00
 J2L
Renofa Yamaguchi
Tamamland�
1-0
Thespa Kusatsu

08:00
 J2L
V-Varen Nagasaki
Tamamland�
0-3
Machida Zelvia

11:00
 J2L
Ryukyu
Ba�lamad�
-
Tokyo Verdy

12:00
 FNL
Tom Tomsk
Ba�lamad�
-
Veles

12:10
 ALG
Melbourne Heart
Ba�lamad�
-
Melbourne Victory

12:30
 KL2
Gyeongnam
Ba�lamad�
-
Busan I'Park

13:00
 LDH
Feirense
Ba�lamad�
-
Varzim

13:00
 FNL
Yenisey
Ba�lamad�
-
Gazovik Orenburg

13:00
 KL1
Gwangju
Ba�lamad�
-
Pohang Steelers

13:40
 IL
Bogdanka Leczna
Ba�lamad�
-
Puszcza Niepolomice

13:45
 SFA
Kilmarnock
Ba�lamad�
-
Montrose

13:45
 LI1
Angers
Ba�lamad�
-
Rennes

14:00
 CHA
Alloa Athletic
Ba�lamad�
-
Raith Rovers

14:00
 CHA
Arbroath
Ba�lamad�
-
Ayr United

14:00
 CHA
Dunfermline Athletic
Ba�lamad�
-
Queen of the South

14:00
 PRL
Minai
Ba�lamad�
-
Desna

14:00
 PRL
Akhmat Grozny
Ba�lamad�
-
Khimki

14:00
 LEO
Cove Rangers
Ba�lamad�
-
Falkirk

14:00
 LEO
East Fife
Ba�lamad�
-
Peterhead

14:00
 FNL
Irtysh
Ba�lamad�
-
Baltika

14:00
 FNL
Krylya Sovetov
Ba�lamad�
-
Fakel

14:00
 FNL
Spartak Moskova II
Ba�lamad�
-
Volgar-Gazprom

14:00
 CLF
Rosenborg
Ba�lamad�
-
Raufoss

14:00
 SUP
Väsby United
Ba�lamad�
-
Akropolis

14:15
 1SD
HB Køge
Ba�lamad�
-
Silkeborg

14:15
 NAL
Halifax Town
Ba�lamad�
-
King's Lynn Town

14:30
 NAL
Weymouth
�ptal
-
Dover Athletic

14:30
 NAL
Barnet
Ba�lamad�
-
Aldershot Town

14:30
 NAL
Chesterfield
Ba�lamad�
-
Bromley

14:30
 NAL
Dagenham & Redbridge
Ba�lamad�
-
Solihull Moors

14:30
 NAL
Notts County
Ba�lamad�
-
Eastleigh

14:30
 NAL
Stockport County
Ba�lamad�
-
Maidenhead United

14:30
 NAL
Wealdstone
Ba�lamad�
-
Hartlepool United

14:30
 NAL
Woking
Ba�lamad�
-
Wrexham

14:30
 NAL
Yeovil Town
Ba�lamad�
-
Boreham Wood

14:30
 LEO
Blackpool
Ba�lamad�
-
Sunderland

14:30
 LEO
Bristol Rovers
Ba�lamad�
-
Lincoln City

14:30
 LEO
Burton Albion
Ba�lamad�
-
Plymouth Argyle

14:30
 LEO
Charlton Athletic
Ba�lamad�
-
Ipswich Town

14:30
 LEO
Hull City
Ba�lamad�
-
Fleetwood Town

14:30
 LEO
Milton Keynes Dons
Ba�lamad�
-
Portsmouth

14:30
 LEO
Rochdale
Ba�lamad�
-
Accrington Stanley

14:30
 LEO
Shrewsbury Town
Ba�lamad�
-
Doncaster Rovers

14:30
 LEO
Wigan Athletic
Ba�lamad�
-
Crewe Alexandra

14:30
 EPL
Newcastle Utd
Ba�lamad�
-
West Ham

14:30
 LET
Carlisle United
Ba�lamad�
-
Port Vale

14:30
 LET
Exeter City
Ba�lamad�
-
Southend United

14:30
 LET
Forest Green Rovers
Ba�lamad�
-
Scunthorpe United

14:30
 LET
Grimsby Town
Ba�lamad�
-
Bolton

14:30
 LET
Harrogate Town
Ba�lamad�
-
Bradford City

14:30
 LET
Leyton Orient
Ba�lamad�
-
Barrow

14:30
 LET
Morecambe
Ba�lamad�
-
Oldham Athletic

14:30
 LET
Newport County
Ba�lamad�
-
Cambridge United

14:30
 LET
Stevenage
Ba�lamad�
-
Mansfield Town

14:30
 LET
Tranmere Rovers
Ba�lamad�
-
Salford City

14:30
 CHA
Brentford
Ba�lamad�
-
Millwall

14:30
 CHA
Luton Town
Ba�lamad�
-
Watford

14:30
 CHA
Middlesbrough
Ba�lamad�
-
Queens Park Rangers

14:30
 CHA
Nottingham Forest
Ba�lamad�
-
Huddersfield Town

14:30
 CHA
Sheffield Wednesday
Ba�lamad�
-
Bristol City

14:30
 CHA
Stoke City
Ba�lamad�
-
Preston North End

14:30
 CHA
Swansea City
Ba�lamad�
-
Wycombe Wanderers

14:30
 CLF
Vålerenga
Ba�lamad�
-
KFUM

15:00
 3.L
Dynamo Dresden
Ertelendi
-
MSV Duisburg

15:00
 CLF
Jaro
Ba�lamad�
-
Ilves II

15:00
 1SD
Hjørring
Ba�lamad�
-
Hvidovre

15:00
 CLF
Haka
Ba�lamad�
-
KTP

15:00
 SEB
Empoli
Ba�lamad�
-
Brescia

15:00
 SEB
Pisa
Ba�lamad�
-
Cosenza

15:00
 SEB
Monza
Ba�lamad�
-
Cremonese

15:00
 SEB
Vicenza
Ba�lamad�
-
Lecce

15:00
 SEB
Reggina
Ba�lamad�
-
Reggiana

15:00
 SEB
Salerno
Ba�lamad�
-
Venezia

15:00
 CLF
Start
Ba�lamad�
-
Bryne

15:00
 3.L
Magdeburg
Ba�lamad�
-
Zwickau

15:00
 3.L
Viktoria Köln
Ba�lamad�
-
Hallescher FC

15:00
 3.L
Verl
Ba�lamad�
-
Uerdingen

15:00
 3.L
Türkgücü München
Ba�lamad�
-
1860 Münih

15:00
 3.L
Kaiserslautern
Ba�lamad�
-
Saarbrücken

15:00
 FNL
Chertanovo
Ba�lamad�
-
SKA-Energiya

15:00
 FNL
Tekstilshchik
Ba�lamad�
-
Shinnik

15:00
 SL1
OFI
Ba�lamad�
-
Atromitos

15:00
 SED
Lugo
Ba�lamad�
-
Alcorcón

15:00
 CLF
Gnistan
Ba�lamad�
-
HIFK

15:00
 CZL
Mladá Boleslav
Ba�lamad�
-
Opava

15:00
 CLF
Mjøndalen
Ba�lamad�
-
Grorud

15:30
 2.L
Avusturya Viyana II
Ba�lamad�
-
Wacker Innsbruck

15:30
 2.L
Amstetten
Ba�lamad�
-
Anif

15:30
 2.L
Pasching
Ba�lamad�
-
FAC Team für Viyana

15:30
 2.L
Blau-Weiß Linz
Ba�lamad�
-
Vorwärts Steyr

15:30
 CLF
Molde
Ba�lamad�
-
Stjørdals-Blink

16:00
 1SD
Fremad Amager
Ba�lamad�
-
Hobro

16:00
 1.L
Ankara Keçiörengücü
Ba�lamad�
-
Tuzlaspor

16:00
 FNL
Dinamo Bryansk
Ba�lamad�
-
Krasnodar II

16:00
 FNL
Neftekhimik
Ba�lamad�
-
Akron

16:00
 FNL
Nizhny Novgorod
Ba�lamad�
-
Chayka

16:00
 LI2
Clermont
Ba�lamad�
-
Le Havre

16:00
 LI2
Troyes
Ba�lamad�
-
Caen

16:00
 CLF
Sogndal
Ba�lamad�
-
Brann

16:00
 IL
Resovia Rzeszów
Ba�lamad�
-
Olsztyn

16:00
 SEA
Crotone
Ba�lamad�
-
Udinese

16:00
 SEA
Sampdoria
Ba�lamad�
-
Hellas Verona

16:00
 EKS
Lechia Gdansk
Ba�lamad�
-
Piast Gliwice

16:00
 ALL
Hammarby
Ba�lamad�
-
Mjällby

16:00
 SUP
GAIS
Ba�lamad�
-
Västerås SK

16:00
 SUP
Brage
Ba�lamad�
-
Falkenberg

16:30
 BUN
M'gladbach
Ba�lamad�
-
E. Frankfurt

16:30
 BUN
Wolfsburg
Ba�lamad�
-
Bayern Münih

16:30
 BUN
Freiburg
Ba�lamad�
-
Schalke 04

16:30
 BUN
Union Berlin
Ba�lamad�
-
Stuttgart

16:30
 BUN
Augsburg
Ba�lamad�
-
Arminia Bielefeld

16:30
 PRL
Lokomotiv Moskova
Ba�lamad�
-
Rostov

16:30
 PRL
Rotor Volgograd
Ba�lamad�
-
Dinamo Moskova

16:30
 SUL
Ruzomberok
Ba�lamad�
-
Pohronie

16:30
 CLF
Kristiansund
Ba�lamad�
-
Ranheim

16:30
 SUL
Slovan Bratislava
Ba�lamad�
-
Spartak Trnava

17:00
 PRL
Vorskla
Ba�lamad�
-
Zorya

17:00
 FDB
Sérésien
Ba�lamad�
-
Lierse K

17:00
 CLF
Odd Grenland
Ba�lamad�
-
Sandefjord

17:00
 SEB
Cittadella
Ba�lamad�
-
Chievo

17:00
 CLF
Viking
Ba�lamad�
-
Åsane

17:00
 FNL
Alaniya II
Ba�lamad�
-
Torpedo Moskova

17:00
 SED
Castellón
Ba�lamad�
-
Mallorca

17:00
 IL
Sandecja Nowy Sacz
Ba�lamad�
-
Widzew Lódz

17:00
 CLF
SJK
Ba�lamad�
-
KPV-j

17:00
 CZL
Sigma Olomouc
Ba�lamad�
-
Teplice

17:00
 CZL
Karviná
Ba�lamad�
-
Ceské Budejovice

17:00
 CLF
Inter Turku
Ba�lamad�
-
Mariehamn

17:15
 SL1
Panaitolikos
Ba�lamad�
-
Apollon Smirnis

17:30
 PRL
Vitória Guimarães
Ba�lamad�
-
Santa Clara

17:30
 PRL
Moreirense
Ba�lamad�
-
Tondela

17:30
 ACL
Al Wahda
Ba�lamad�
-
Goa

18:00
 SUL
Sered
Ba�lamad�
-
Zemplín Michalovce

18:00
 SUL
Nitra
Ba�lamad�
-
Senica

18:00
 CLF
Jerv
Ba�lamad�
-
Sandnes Ulf

18:00
 LI1
Marseille
Ba�lamad�
-
Lorient

18:00
 BUN
St. Pölten
Ba�lamad�
-
Avusturya Viyana

18:00
 BUN
Ried
Ba�lamad�
-
Rheindorf Altach

18:00
 BUN
Admira
Ba�lamad�
-
Hartberg

18:00
 ACL
Al Quwa/Jawiya
Ba�lamad�
-
Pakhtakor

18:00
 SUL
DAC
Ba�lamad�
-
Trencín

18:00
 SUP
Vasalund
Ba�lamad�
-
Trelleborg FF

18:30
 NAL
Altrincham
Ba�lamad�
-
Sutton United

18:30
 CLF
HJK
Ba�lamad�
-
Lahti

18:30
 EKS
Raków Czestochowa
Ba�lamad�
-
Lech Poznan

19:00
 PRL
Krasnodar
Ba�lamad�
-
Zenit

19:00
 1.L
Adana Demirspor
Ba�lamad�
-
Giresunspor

19:00
 SEB
Pordenone
Ba�lamad�
-
Frosinone

19:00
 SEA
Sassuolo
Ba�lamad�
-
Fiorentina

19:15
 CHL
Grasshopper
Ba�lamad�
-
Wil

19:15
 CHL
Kriens
Ba�lamad�
-
FC Schaffhausen

19:15
 SUL
Sion
Ba�lamad�
-
Zürih

19:15
 SED
Las Palmas
Ba�lamad�
-
Málaga

19:15
 SED
Sporting Gijón
Ba�lamad�
-
Real Oviedo

19:30
 FAC
Chelsea
Ba�lamad�
-
Man City

19:30
 BUN
Leverkusen
Ba�lamad�
-
Köln

19:30
 SFA
St. Johnstone
Ba�lamad�
-
Clyde

19:30
 SFA
Aberdeen
Ba�lamad�
-
Livingston

19:30
 PRL
Shakhtar Donetsk
Ba�lamad�
-
Dynamo Kiev

19:30
 LEO
AFC Wimbledon
Ba�lamad�
-
Swindon Town

19:30
 LEO
Oxford United
Ba�lamad�
-
Gillingham

19:30
 FDA
Sporting Charleroi
Ba�lamad�
-
AS Eupen

19:30
 SL1
Volos NFC
Ba�lamad�
-
PAS Giannina

19:30
 LET
Colchester United
Ba�lamad�
-
Walsall

19:30
 CZL
Viktoria Plzen
Ba�lamad�
-
Jablonec

20:00
 ACL
Al Rayyan
Ba�lamad�
-
Persepolis

20:00
 SUL
Crvena Zvezda
Ba�lamad�
-
Radnik Surdulica

20:00
 NT1
Sète
Ba�lamad�
-
Laval

20:00
 NT1
Concarneau
Ba�lamad�
-
Bastia-Borgo

20:00
 PRL
Benfica
Ba�lamad�
-
Gil Vicente

20:00
 PRL
Belenenses
Ba�lamad�
-
Marítimo

20:00
 PRD
Dundalk
Ba�lamad�
-
St Patrick's

20:00
 PRD
Shamrock Rovers
Ba�lamad�
-
Longford Town

20:00
 PRD
Sligo Rovers
Ba�lamad�
-
Finn Harps

20:05
 1.H
Rijeka
Ba�lamad�
-
Lokomotiva

21:00
 IL
Nieciecza
Ertelendi
-
Chrobry Glogów

21:00
 FDB
RWDM
Ba�lamad�
-
Lommel United

21:00
 ACL
Tractor Sazi
Ba�lamad�
-
Al Sharjah

21:00
 ACL
Al Nasr
Ba�lamad�
-
Al Sadd

21:00
 NT1
Boulogne
Ba�lamad�
-
Stade Briochin

21:00
 NT1
Red Star
Ba�lamad�
-
Cholet

21:00
 EED
Go Ahead Eagles
Ba�lamad�
-
Almere City

21:00
 ACL
Foolad
Ba�lamad�
-
Al Wihdat

21:00
 LI2
Ajaccio
Ba�lamad�
-
Niort

21:00
 LI2
Auxerre
Ba�lamad�
-
Nancy

21:00
 LI2
Chambly
Ba�lamad�
-
Amiens SC

21:00
 LI2
Dunkerque
Ba�lamad�
-
Grenoble

21:00
 LI2
Rodez
Ba�lamad�
-
Paris FC

21:00
 LI2
Sochaux
Ba�lamad�
-
Pau

21:00
 LI2
Toulouse
Ba�lamad�
-
Châteauroux

21:00
 LI2
Valenciennes
Ba�lamad�
-
Guingamp

21:00
 EKS
Wisla Kraków
Ba�lamad�
-
Warta Poznan

21:30
 SUL
St. Gallen
Ba�lamad�
-
Luzern

21:45
 FDA
Antwerp
Ba�lamad�
-
Genk

21:45
 SEA
Cagliari
Ba�lamad�
-
Parma

22:00
 BPD
Oriente Petrolero
Ertelendi
-
Always Ready

22:00
 CLF
Louisville City
Ba�lamad�
-
Pittsburgh Riverhounds

22:00
 CLF
Union Omaha
Ba�lamad�
-
Sporting KC II

22:00
 CHA
Norwich City
Ba�lamad�
-
AFC Bournemouth

22:15
 EPL
Wolverhampton
Ba�lamad�
-
Sheffield United

22:30
 CDR
Athletic Bilbao
Ba�lamad�
-
Barcelona

22:30
 PRL
Rio Ave
Ba�lamad�
-
Sporting Braga

23:00
 PRO
Macará
Ba�lamad�
-
Orense

00:00
 CLF
Richmond Kickers
Ba�lamad�
-
Loudoun United

00:15
 BPD
The Strongest
Ertelendi
-
Atlético Palmaflor

00:45
 DIP
Nacional Asunción
Ba�lamad�
-
Sportivo Luqueño

01:00
 PRD
O'Higgins
Ba�lamad�
-
La Serena

01:00
 LIM
Atlético San Luis
Ba�lamad�
-
Puebla

01:30
 PRO
Aucas
Ba�lamad�
-
Olmedo

02:00
 PAA
Bragantino
Ba�lamad�
-
Mirassol

02:30
 BPD
Independiente Petrolero
Ertelendi
-
Jorge Wilstermann

03:00
 CLF
RoPS
Ba�lamad�
-
Oulu

03:00
 LIM
Guadalajara
Ba�lamad�
-
Tijuana

03:00
 DIP
River Plate
Ba�lamad�
-
Sol de América

TÜMÜ