Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol ve Tümer Metin'den şampiyonluk yorumları!
11

DEMİRKOL VE TÜMER METİN'DEN YORUMLAR!

Mehmet Demirkol ve Tümer Metin, Galatasaray'ın şampiyonluğunu beIN Sports'ta değerlendirdi.
10

FATİH TERİM'İN KURALLARI...(MEHMET DEMİRKOL)

Türkiye'de futbol Fatih Terim'in kurallarıyla oynanıyor. Abdullah Avcı geçen hafta, 'Bizim orada maç kazanmamız imkansız' dedi. 8 hafta önce Fatih Terim, 'Biz şampiyon oluruz' dedi. Bu demektir ki oyun Fatih hocanın kurallarına göre oynanıyor.
9

G.SARAY'IN KİTABI YAZILDIĞINDA...

Bitirdiği 9 sezonun 8'inde Galatasaray şampiyon oldu. Galatasaray'in 3'te 1'inden daha fazla şampiyonluğu oluyor. Galatasaray'ın kitabı yazıldığında birçok kahraman olacak. Ama Fatih Terim bunun %15'ini kaplayacak. Türk futbol tarihini yazarken de nereden baksanız %15'ini kaplayacak. Türkiye'de son 20 yılda yazılı olmayan bütün kuralları Fatih Terim yazdı. Bu bir beceri. Bu kimseye miras kalmadı. Aldı ve kuralları kendi koydu.
8

GÖREVDE OLMASI GEREKMİYOR

Türkiye Futbol Direktörü ne demek demiştim. O görevde olması gerekmiyor. Hala Türkiye Futbol Direktörü. Bu onun için övgü... Geri kalanlar için yergi. Kuralları beğenmediği zaman masayı deviriyor.
7

BEŞİNCİ YILDIZ HAYALİ

Ben Galatasaray'da 2 stoperin katkısının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Beğenilmeyen Belhanda'nın bile katkısı çok yüksek. Diagne'nin de katkısı çok yüksek. Fatih Terim sizce önümüzdeki sezonun şampiyonluğunun hayalini mi kuruyor yoksa 5. yıldızın mı hayalini kuruyor?
6

BELHANDA'NIN ŞANSSIZLIĞI...

Belhanda tipi oyuncuları ceza sahasında iş yaptığında beğeniyoruz. Belhanda'nın en iyi dönemlerinden biri. Şanssızlığı ise Hagi ve Sneijder ile aynı formayı giymesi. Onlar gibi olamaz ama kariyerine baktığımızda en iyi sezonlarından birini geçirdiğini söyleyebiliriz. Ancak daha iyisini bulduğunu an, Fatih Terim ondan vazgeçer.
5

SONUNA KADAR SAVAŞIR(TÜMER METİN)

Bazı takımlar ve hocalar doku olarak uyuşur. Galatasaray'ı Fatih Terim olmadan, Fatih Terim'i Galatasaray olmadan düşünmek imkansız. Şansa hazırlıklı olmak önemli. Hoca planı yapar ve sonuna kadar savaşır.
4

TERİM GÖREVE BAŞLAMIŞTI

İzlanda maçında Selçuk frikiği atarken, hoca kendi işini yapmayı düşünüyordu. Virajları iyi oynar. Tudor'un takımı Başakşehir'in 1 puan gerisindeyken Fatih Terim göreve başladı.
3

BUNLARI DAHA İYİ OYNUYOR

Ligin sonunda Başakşehir ve Beşiktaş maçlarıyla virajı döndü. Geçen yıl 'Hoca buraları iyi oynar, bu iklimi yaratır' demiştim. Aynı düşünüyorum. Hoca değişti. Eskiden devre arasında kendisi yapıyordu. Şimdi yanındakilere yaptırıyor. Bu oyunun da kuralları var. Hoca bunları bizden daha iyi oynuyor.
2

HOCA BEDEL ÖZEMEZ

Hoca bedel ödemez. 12 maç ceza aldı. Böyle bir sezonda ligi şampiyon bitirdi. Bitiremeseydi içeriden bir kişi hocaya, 'Takımı nasıl yalnız bırakırsın' diyebilirdi. Hoca bu bedeli almaz. O zaman sorun beIN'de olacaktı, TFF'de olacaktı.
1

KENDİNİ YILDIZ SANIYOR

Belhanda kendini yıldız falan sanıyor. Her gün girdiği Metin Oktay Tesisleri'nde aynı formayı kimlerin giydiğini öğrenmeli. Selçuk İnan'a, takımın kaptanına saygı duymalı. Geçen hafta penaltıda Sinan ve Diagne... Bahsettiğimiz adamlar Diagne ve Belhanda.  Belhanda maçı nasıl sarı kart görmeden bitirir? Benim dikkatimi çeken en az 10 pozisyon var. İç sahadaki motivasyon oyunu Belhanda ve Ndiaye'yle başlıyor.