Sporx Extra Arama Logo

A Milli Takım, İsviçre maçına bambaşka 11'le çıkacak
14
TÜM HESAPLAR 3 PUAN ÜZERİNE
EURO 2020 A Grubu’nda oynadığı ilk 2 maçı da kaybeden A Milli Takımımız, İsviçre’yi mağlup ederek tur için bekleyişe geçecek. En iyi üçüncüler arasında yer alarak son 16’ya girmeyi hedefleyen ay yıldızlı ekibimizde tüm hamleler, değişiklikler ve planlar 3 puan üzerine yapılmaya başlandı.
13
OFANSİF, SALDIRGAN, TEKNİK
Tüm analiz ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiren teknik direktör Şenol Güneş, İsviçre karşısında galibiyete ulaşmak adına ilk 11’de önemli değişikliklere imza atıp daha ofansif, saldırgan ve top tekniği yüksek bir ilk 11 sahaya sürmesi bekleniyor.
12
MERİH DEMİRAL DÖNÜYOR
Galler maçında Çağlar - Kaan Ayhan ikilisini ilk 11'e yazan Şenol Güneş Merih'i yedek bırakmıştı. Tecrübeli teknik adam defans kurgusunu yeniden Çağlar - Merih Demiral ikilisi üzerine kuracak.
11
DAHA ÜRETKEN BİR ORTA SAHA
A Grubu’nda oynadığımız iki maçta da en fazla eleştiri alan bölge orta saha hattı olmuştu. Okay ve Ozan Tufan ikilisi, hem İtalya hem de Galler maçındaki performansları ile sınıfta kalırken, iki maçta da 90 dakikayı tamamlayamamıştı. Şenol Güneş’in bu kez pas yüzdesi yüksek, üretken ve rakibi ısıran bir orta saha hattı oluşturmak istediği öğrenildi. Bu doğrultuda Ozan ve Okay’ı bu kez yedek soyundurup İrfan Can, Taylan, Kaan ve Orkun arasında tercihini kullanacağı belirtildi.
10
MERAŞ’TAN KÖTÜ HABER
A Milli Takımımız’ın sol beki Umut Meraş’ın, yarınki İsviçre karşılaşmasında oynayamayacağı öğrenildi.
9
SOL BEKTE MERT MÜLDÜR
İsviçre karşısında Umut’tan yararlanamayacak olan Şenol Güneş, sol bekte ise Mert Müldür’e görev verecek. Tecrübeli hocanın 2 kez tribüne çıkan Rıdvan Yılmaz’ı da maç kadrosuna dahil etmesi bekleniyor.
8
UZAKTAN ŞUT EMRİ VERDİ
İsviçre karşısında tüm planının galibiyet üzerine kuran Şenol Güneş, futbolcularına da özel şut antrenmanı yaptırdı. Tecrübeli hocanın hücum organizasyonları dışında özellikle iki futbolcusundan daha önce birçok kez imza attığı golleri tekrarlaması adına ‘uzaktan şut’ emri verdiği öğrenildi. Güneş, Hakan Çalhanoğlu ve Burak Yılmaz’e ekstra çalışma yaptırırken, iki yıldızından da ceza sahası çevresinden uzaktan şutlarla gol aramalarını istedi.
7
KENAN KARAMAN'A KESİK
Teknik direktör Şenol Güneş’in, Galler maçının son bölümünde oyuna aldığı Halil Dervişoğlu’nun oyuna girdikten sonra kısa sürede imza attığı işlere olumlu not verdiği öğrenildi. Genç oyuncunun antrenmanlardaki performansını da beğenen Şenol Güneş’in, İsviçre karşısında sol kanatta Kenan Karaman’ın yerine Halil Dervişoğlu’nu oynatacağı ve ilk 11’de genç oyuncunun yer alacağı ifade edildi.
6
KAZANIRSAK İHTİMALLER ORTAYA ÇIKACAK
Gruptaki son maçını İsviçre ile Bakü’de oynayacak olan A Milli Takım, galibiyet alırsa rotasını Almanya’ya çevirecek. Ay-yıldızlı ekibin her türlü beraberlik ya da mağlubiyeti, sonunculuğu kesinleştireceği için gruptan çıkma şansı kalmayacak. Ancak galibiyet durumunda çeşitli senaryolar ortaya çıkacak.
5
23 HAZİRAN BEKLENECEK
A grubunda yer alan ekibimiz, üç puanla maçlarını tamamlayabilirse, en iyi üçüncüler arasında olup olmadığını bekleyecek. 23 Haziran’da tüm grupların maçları sona erecek ve bu şekilde tüm ekiplerin durumu ve konumu netleşecek.
4
HIRVATİSTAN VE İSKOÇYA
A Milli Takım, son hafta maçında İsviçre karşısında kazanıp puanını 3 yaparsa ve Hırvatistan ile İskoçya berabere kalırsa her iki takım da 2'şer puanda kalacağı için Bizim Çocuklar, puan farkıyla bir rakibini devre dışı bırakabilir.
3
ALMANYA'DA BEKLENECEK
Türkiye, bu sırada durumunu Almanya’da bekleyecek. Bakü’deki maç biter bitmez, ilk kamp yaptıkları otele geçecek olan Millilerimiz, eğer en iyi üçüncüler arasına giremezse 24 Haziran’da Türkiye’ye geçecek.
2
AVERAJ HESAPLAMASI
Ancak EURO 2020’ye devam edilirse, buradaki kamp sürecek. Ay-yıldızlı ekip, en iyi üçüncüler arasında yer alırsa, Sevilla, Bükreş ya da Glasgow’dan birinde oynayacak. Bu da diğer ekiplerle yapılacak puan ve averaj değerlendirmesine göre netlik kazanacak.
1
İŞTE MİLLİ TAKIMIMIZIN MUHTEMEL 11'İ