Olympiacos BC
Başantrenör
DAVID BLATT
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
DAVID BLATT

DAVID BLATT

Avrupa'nın en iyi koçlarından birinin, Avrupa'nın en büyük takımlarından birinde geçirdiği ilk sezon hayal kırıklığı oldu. Tüm yaşananlar Blatt'ın suçu olmasa da, saha dışı olaylardan ötürü Olympiakos, Yunanistan'da ikinci lige düştü, Final Four'a abone olduğu EuroLeague'de ise normal sezonu 9. bitirip playofflara dahi kalamadı. Kadronun Yunan 'ağabey'leri ve Milutinov duruyor. Mindaugas Kuzminskas gibi tecrübeli bir şutör ile birlikte Kevin Punter, Augustine Rubit, Ethan Happ ve Wade Baldwin gibi Amerikalılar ile birlikte David Blatt, bu sezonu başarılı geçirmek zorunda...

Takımın Yıldızı
VASSILIS SPANOULIS

VASSILIS SPANOULIS

Artık 37 yaşına gelen Kill Bill, EuroLeague tarihinin en özel oyuncularından biri. Olympiakos ile 10. sezonunu yaşayacak olan Spanoulis, belki de en 'aç' olduğu sezona girmiş olacak. Geçen sezon yaşanan takım içi çekişmeler, başarısız maçlar ve playoff dışında kalma sonrası kendini bu yaşta tekrar zirveye çıkartmak için çabalayacak. Daha uzun ve daha yorucu geçecek olan bu sezonda Kill Bill, belki daha dikkatli bir şekilde süreler alacak ama aynı şekilde etki etmeye çalışacak.

Genç yıldız
ANTONIS KONIARIS

ANTONIS KONIARIS

Olympiakos, Yunanistan Ligi'nin 'En İyi Genç Oyuncusu' seçilen ve altyapısını Panathinaikos'tan alan Koniaris'i PAOK'tan 2+1 yıllığına kadrosuna katmayı başardı. Koniaris'in istatistikleri dikkat çekmese de PAOK'ta hep bir yıldız ışığı gösterdi. İlk kez EuroLeague seviyesinde kendini test edecek olan 21 yaşındaki yıldız, bulduğu kısa süreleri ve fırsatları değerlendirirse genç oyuncuları oynatmaktan çekinmeyen Blatt, hayal bile edemeyeceği süreleri ona verebilir.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön