CD Saski Baskonia
Başantrenör
VELIMIR PERASOVIC
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
VELIMIR PERASOVIC

VELIMIR PERASOVIC

Geçen sezon ortasında Baskonia'ya geri döndüğünde kayıp bir sezon yaşayacaklar gibiydi. Vildoza dışında sağlıklı oyun kurucusu kalmayan ve Toko Shengelia'yı neredeyse normal sezon sonuna kadar kaybeden bir takım, bir şekilde playoff yaptı. Perasovic, çok göz önünde olmasa da olağanüstü sezonlarından birini yaşadı. Öyle ki, pivotu Vincent Poirier'i Boston Celtics'e, Voigtmann ve Hillard'ı ise CSKA Moskova'ya kaptırdılar. Avrupa'da seviye öyle bir arttı ki, Perasovic'in kadrosuna yapılan iyi transferler 'normal' kaldı. Yine de Baskonia, güçlü iç saha performansıyla ve basketbol aklı yüksek kadrosuyla iyi işler çıkartacaktır.

Takımın Yıldızı
TORNIKE SHENGELIA

TORNIKE SHENGELIA

Gürcü pota altı oyuncusu Shengelia, pekçok değerli ismin bulunduğu Baskonia'nın en anahtar oyuncusu durumunda. Geçen sezonun neredeyse tamamını sakatlığı nedeniyle kaçıracak olan Shengelia, spot ışıklarının altında olmasa da Avrupa'nın en değerli forvetlerinden bir tanesi. Hem takımına liderlik yapacak, hem de en büyük yıldızlardan biri olduğunu tekrar ispat etmeye çalışacak.

Genç yıldız
YOUSSOUPHA FALL

YOUSSOUPHA FALL

Fransa'da geçirdiği kiralık yıllarda kendini sürekli geliştiren ve ispatlayan Fall, 2.21'lik boyuyla çok dikkat çekici bir pivot. Doğru alanda, doğru şekilde kendini geliştirdi. Bu sezon Michael Eric'in arkasında yedek pivot rolü onun olacak. Güzel süreler bulacak ve eğer şansını doğru değerlendirirse Ilimane Diop'a dakikalarını vermez, ilerleyen sezonlarda yeni bir Tavares vakasına dönüşebilir.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön