SK Telecom T1, geri döndü ve kazandı!

League of Legends Worlds 2016 çeyrek finalinde SK Telecom T1, Royal Never Give Up'ı 3-1 mağlup ederek ikinci yarı finalist oldu.
15 Ekim 2016 09:37
League of Legends 2016 Dünya Şampiyonası'nda 2. çeyrek final mücadelesinde Güney Kore ekibi SK Telecom T1 ile Çin takımı Royal Never Give Up karşı karşıya geldi. Dünya Şampiyonası'nın favorisi SK Telecom T1, 1-0 geriye düşmesine rağmen maçı 3-1 kazandı.

Serinin ilk maçında SK Telecom T1, şampiyon seçiminde sıkıntılar yaşadı. RNG ise seçme ekranından daha avantajlı çıkan taraf oldu. Bang hariç hiçbir SKT oyuncusunun ayakta kalamadığı maçta RNG, kar topu etkisiyle ilk skor, ilk kule altını ve ilk ejderha derken favori karşısında rahat bir galibiyet aldı.

Serinin ikinci maçında ise SK Telecom, daha iyi bir makro planla seçme ekranından itibaren üstünlük kurmaya başladı. Varus ile oynayan Faker'ın önderliğinde oynayan SKT, Jhin ile oynayan Bang'in de katkısıyla 43 dakikada rahat bir galibiyet elde etti ve mücadeleyi kazandı.

Serinin üçüncü maçında SK Telecom'un üstünlüğü daha da arttı. Faker ve Bang 6, Duke ve Blank ise 4 skorla oynadı. Faker, üçüncü maçında üçüncü farklı şampiyon olarak Syndra ile oynadı. Maç sadece 30 dakikada sona erdi.

Rüzgarı arkasına alan SK Telecom, serinin dördüncü maçında yine 30 dakikada, daha rahat bir galibiyet elde etti. Faker bu kez Malzahar ile oynadı ve 6 skor, 10 asist ile yıldızlaştı. RNG, ilk ejderhayı almasına karşın SK Telecom oyunun her alanında etkili olmayı başararak kazandı.

Son 2 Dünya Şampiyonası'nı kazanan SK Telecom, böylece yarı finale yükseldi. SK Telecom'un yarı finaldeki rakibi H2K ile Albus NoX Luna ile oynanacak seri sonrası belli olacak.

League of Legends Worlds 2016, bu gece 01.00'de başlayacak ROX Tigers ile Edward Gaming arasındaki yarı final serisi ile devam edecek.

Galeri Icon Foto Galeri