•  
  "Fenerbahçe maçından önce kavga ettik, doğru"
 •  
  Ve taraftar yine çıldırdı; "Hey, come to Besiktas"
 •  
  Yıldırım başkan seçilirse Aykut Kocaman kararı
 •  
  Beşiktaş sezon sonu SİL baştan! 10 BİLET hazır!
 •  
  Beşiktaş'tan Benfica'ya Talisca için 2 farklı teklif

İlginç Ricardo Quaresma iddiası

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı ve vekaleten kulüp başkanlığını yürüten Yalçın Karadeniz önemli açıklamalarda bulundu.

Kaynak: DHA
İlginç Ricardo Quaresma iddiası
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Mart 2012 10:55
Geçtiğimiz hafta Beşiktaş Başkanlığını adaylığını açıklayan ancak sonra geri çeken Yalçın Karadeniz, Manisaspor maçı sonrası katıldığı TV5'in Tarafsız Saha programında süreci şöyle anlattı:

"Beşiktaş'ın akil adamlarından oluşan birkaç arkadaşımız, onursal başkanımız Süleyman Seba ile görüşerek, benim başkan adaylığım için kanaat birliğine vardılar. Ve sonrasında Sayın Süleyman Seba yazılı olarak benim adaylığımı destekleyen bir açıklama yaptı. Sonra ise sanıyorum kendisine yapılan baskılar sonrasında böyle bir açıklama yapmadığını ve üzgün olduğunu bildirdi. "

"SÜLEYMAN SEBA'YA KIRGINIM"

Yıldırım Demirören'in ayrılması sonrasında tüzük gereği vekaleten Beşiktaş Başkanlığını sürdüren Yalçın Karadeniz, Süleyman Seba'nın tavrı ile ilgili şu açıklamayı yaptı. "Süleyman Seba'ya kızgın olmam söz konusu olamaz. Kızgın değil kırgınım. Sonuçta gelişmeler bana karşı komplo gibi gerçekleşti. Ben bir Beşiktaşlı olarak, kulübümüzün bu zor gününde elimi taşın altına değil, kayanın altına sokmayı göze aldım. "

"BEŞİKTAŞ KAYYUMA BIRAKILMAZ, GEREKİRSE KAYYUM BENİM"

Yalçın Karadeniz, kulübün olağanüstü genel kurulu öncesinde mali sorunları yüzünden kayyuma devredilebileceği iddialarına karşı ise şu açıklamayı yaptı. "Beşiktaş'ın sorunları zor ama çözülemez değil. Ne demek Beşiktaş'ı kayyum yönetir. Gerekirse Kayyum benim. Hukukçuyum, devleti bilirim, bürokrasiyi bilirim. Beşiktaş 2 yıl acı ilaç içip, sıkı bir tasarruf politikası ile rahatlıkla düze çıkar. Kulüpte şu an bir savurganlık mevcut bunun önüne geçmeliyiz."

"MEVCUT YABANCILAR SATILMALI"

Beşiktaş'ın çeşitli kurullarında yıllarca yöneticilik yaptığına dikkati çeken Yalçın Karadeniz'in kulübün içinde bulunduğu finans güçlüğünü aşması için maliyeti yüksek yabancı futbolcuların hemen satılması gerektiğine dikkati çekti. "Mevcut yabancı oyuncularımız maliyetinin karşılılığı olarak takıma fayda sağlamıyorlar. Quaresma yıldız futbolcu tamam aldığı paranın karşılığını veriyor mu? Bu yüzden yerli oyuncular da parayı onlar alıyor, durumu onlar kurtarsın havasına girdi. Beşiktaş'ın yüksek maliyetli oyuncuları hemen satılmalı. Ben bu konuda menajer Ahmet Bulut'a yetki verdim. Ama şu an satmamız mümkün değil. Gelecek yönetim buna karar vermeli."

"CARVALHAL QUARESMA'YI A2 TAKIMA GÖNDERMEK İSTEDİ, İZİN VERMEDİM"

Bu zor şartlarda kulübün işlerini yürütmeye çalışıyorum. Geçen yönetimde görev alan bir arkadaşım, takımı nasıl uçak kaldırıp götürecekler dedi. O zaman kulübü bu duruma getiren kendisi değil mi, ona sormak gerekir. Uçağı da kaldırdık, Beşiktaş'ın rutin işlerini yürüttük. Teknik direktörümüz Carvalhal geldi ve Quaresma'yı A2 takımına gönderip, antrenmana orada devam etmesini istediğini söyledi. Kendisine oynatmamakta serbest olduğunu ancak A2 takımına göndererek bu oyuncunun değerini düşüreceğini bildirdim. Sonuçta oyuncuyla yapılmış bir sözleşme ve yükümlülüklerimiz var. Cavalhal'a bu konuda izin vermedim, saygıyla karşıladı.Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye son model BMW kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
Fiat Punto
Fiat Punto - 1.3 Multijet 16v Dynamic 5
25.850 TL
Fiat Punto
Fiat Punto - 1.3 Multijet 16v Dynamic 5
25.850 TL
Ford Fiesta
2004 Ford Fiesta 1.4 tdci comfortline
28.500 TL
Ford Fiesta
2004 Ford Fiesta 1.4 tdci comfortline
28.500 TL