Sporx Anasayfa
0
0
1
4
1
8
Fatih Terim Stadı'nda olay çıktı! Saldırı!
Cem Yılmaz'dan Süper Lig ile ilgili BOMBA!
Ersun Yanal
ve G.Saray!
Dev bir iddia
M.City'den Türkiye'ye!
BEDAVA'ya...
Puan & Fikstür
Panorama
Bizi Takip Edin
 

"Kick Boks'ta sözü geçen bir ülkeyiz"

Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, 2012 ve 2013 yıllarının Avrupa ve dünya şampiyonalarının ülkemizde düzenleneceğini söyledi.  

24 Haziran 2011 Cuma - 10:26
DHA
Kick Boks Federasyon Başkanı Kayıcı Türkiye'nin dünyada Kick Boks'ta hatırı sayılır bir ülke konumunda bulunduğunu ve dünyada Rusya, Çin, İtalya, Ukrayna ve Türkiye'nin ilk beşi oluşturduğunu ifade ederek, "Biz gerek sportif başarılar açısından gerek başarılı organizasyonlar bakımından dünyada ilk beş içinde yer alan ülkeyiz. Dünya Kick Boks Federasyonu nezdinde sözü dinlenen ender ülkelerdin birisi Türkiye'dir" dedi.

"ÖNEMLİ ŞAMPİYONALAR TÜRKİYE'DE"

Türkiye'nin gerek Dünya Kick Boks Federasyonu nezdinde gerek diğer ülkeler üzerinde etkinliğinin bulunması sebebiyle 2012 yılındaki Avrupa Şampiyonası ile 2013 Dünya Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenleneceğini ifade eden Kayıcı, "Gelecek sene Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nı Ankara Spor Salonu'nda tertip edeceğiz. Bir yıl sonra ise Dünya Kick Boks Şampiyonası bu defa İstanbul'da organize edilecek. Her iki şampiyonadan da gerek sportif sonuçlar açısından gerek başarılı organizasyon anlamında yüzümüzün akıyla çıkacağız. Bu konuda bize sürekli destek veren ve bu iki önemli şampiyonanın ülkemize alınmasında yardımcı olan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'e teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

"81 İLDE VARIZ"

Kick Boksun özellikle gençler tarafından çok sevilip ve ilgi gördüğünü belirten Salim Kayıcı, "1994 yılında Boks Federasyonu bünyesindeydik. Daha sonra 2007 yılına kadar gelişmekte olan sporlar federasyona çatısı altında bulunduk. 2007 yılında ise bağımsız bir federasyon olarak yola devam ettik. Biz göreve geldikten sonra Kick Boks Federasyonu'nda adeta bir aile ortamı sağladık. Bu da başarıyı beraberinde getirdi" ifadelerini kullandı.

"SEYİRCİ PROBLEMİMİZ YOK"

Kayıcı, bugün Türkiye'de düzenlenen uluslar arası spor organizasyonlarında bile seyirci problemi yaşanırken, Kick Boks'ta Türkiye Şampiyonaları'nın 3-4 bin kişi tarafından izlendiğinin altını çizerek, "Bu spor Türkiye'nin sporu. Çok seviliyor. Biz gelecek sene Avrupa şampiyonası'nı 2013 yılında ise dünya şampiyonası'nı tertip edeceğiz. Her iki şampiyonada da salon tıklım tıklım dolacak" şeklinde konuştu.

"74 BİN SPORCUMUZ VAR"

Federasyon bünyesinde 74 bin sporcuları olduğunu ve bu sayının her yıl artarak devam ettiğini belirten Salim Kayıcı, yılda iki defa Türkiye Şampiyonası organize ettiklerini söyledi. Türkiye'deki kulüp sayısı ise 2000 dolaylarında bulunduğunu ifade ederek n federasyon başkanı, Semi Kontak, Light Kontak, Full kontak, Kick light Kontak, Low Kick, K1 Kontak ve Müzikli Form olmak üzere 7 farklı branşta hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

"KİCK BOKS ŞİDDET İÇERMEZ"

Kick Boks'ta diğer Uzak Doğu sporlarında olduğu gibi "Do" felsefesinin hakim olduğunu ve asla şiddet içermediğini belirten Salim Kayıcı, sözlerini şöyle noktaladı:

"Bu felsefeye başta yöneticiler olarak bizler, çalıştırıcılar, hakemler ve sporcular harfiyen uyar. Bizim maçlarımızda asla itiraz olmaz. Ring içinde yapılan ringde kalır. Maç sonrası iki rakip birbirlerini büyük bir saygıyla kucaklar ve ringden dost olarak inerler"
Etiketler : Kick Boks    Kick Boks Federasyonu   
yorum yaz - yorum
Diğer 'Kick Boks' Yazıları
Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

encokokunanlar_ust
Kartal moral arıyor (Spor Toto Süper Lig)
encokyorumlananlar_ust
encokizlenenler_ust
Hyundai H100
Hyundai H100 - Kasali Kamyonet
14.750 TL
Mercedes E
MEMURDAN-HATASIZ- Mercedes  230 E
18.500 TL
Isuzu Kamyon
Isuzu Kamyon - Nqr
46.750 TL
Isuzu Nkr
2007 ISUZU NKR WİDE LX MOBİLYA KASALI HA
38.900 TL
 
Önerilen Haberleri Aç
Donanım ve Sistem iş ortağımız